Sex + text? Erotické fotky v mobilech skrývají nebezpečí

Sex + text? Erotické fotky v mobilech skrývají nebezpečí

Píšete si s partnerem žhavé SMSky nebo si dokonce posíláte erotické fotky? Pak praktikujete tzv. sexting (sex + texting), relativně nový fenomén na poli sexuální zábavy. „Sexting je proces zasílání textovek někomu, s kým se toužíme vyspat. Zprávy jsou velmi neformální, vysoce svůdné a někdy i sexuálně explicitní,”  vysvětluje Urban Dictionary, slovník anglického slangu.

Posílání erotických vzkazů po telefonu nebo přes nejrůznější komunikátory se s šířením techniky těší čím dál větší oblibě. Ale také s sebou přináší řadu rizik. Od pouhého obtěžování, se kterým se setkávají dívky v jednom nejmenovaném českém deníku ze strany vedoucího, až po regulérní šikanu, která může špatně skončit.

Před třemi lety se stala jeho obětí osmnáctiletá Jessie Logan. Její přítel po rozchodu zveřejnil dívčiny erotické fotografie, které mu poslala, když spolu ještě chodili. Jessie se stala terčem posměchu svých spolužáků, kteří toho nenechali ani poté, co vystoupila v televizi a prosila je, aby přestali. Nakonec si vzala život – oběsila se v koupelně.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Pro další příklady nemusíme chodit daleko. Patnáctiletá dívka z Velkého Meziříčí se vyfotila úplně nahá na posteli a snímek poslala svému kamarádovi. Ten ho rozeslal všem spolužákům a vrstevníkům. Fotografie se po několika dnech dostala až k učitelům a rodičům, kteří dívku poznali podle řetízku na krku. Případ vyšetřovala policie kvůli podezření z šíření dětské pornografie.

Všem je také jistě dobře znám případ učitelky ze znojemského učiliště, která se nechala natočit na mobil při sexu s jedním ze svých žáků. Video se objevilo na internetu a případ se dostal také do britského deníku The Sun. Jako první Češka se dostala na web TeacherCrimes, který vede evidenci sexuálně nebezpečných učitelů z celého světa.

Šestnáctiletá studentka mladoboleslavského gymnázia se zase nechala vyhecovat od spolužáků a o přestávce se ve třídě svlékla a nechala se natočit, jak masturbuje. Kamarádi její exhibici vyvěsili na server libimseti.cz a odtud se šířil internetem dál. Případ také vyšetřovala policie, za šíření videa bylo dokonce propuštěno několik zaměstnanců škodovky a dalším byl snížen plat.

Jak je to se sextingem a zákony?

Podobnými případy se v Česku zabývá Centrum prevence rizikové virtuální komunikace z Pedagogické fakulty olomoucké univerzity. To upozorňuje na zajímavý paradox českého práva. Sex je povolen všem osobám starším 15 let, až do 18 je ale trestné se při tom fotit či nahrávat nebo dokonce vést erotický deník. „Právní restrikce neberou ohled na skutečnou vůli osob, které mají chránit,“ tvrdí autoři prezentace o sextingu.

Další nebezpečí číhá na ty, kteří si lechtivé fotky vyměňují v rámci partnerského vztahu. Po rozchodu se totiž vystavují riziku, že se odmítnutý partner bude chtít pomstít a fotografie zveřejní. A to v dnešní době internetu a chytrých telefonů není vůbec žádný problém. Takže pokud nechcete, aby se vaše snímky v sexy župánku nebo spodním prádle objevily na internetu nebo mezi kolegy v práci, raději se sextingu úplně vyhněte, nebo vsaďte jen na velmi spolehlivého partnera.

Jak se baví znudění zadaní?

Fenomén sexting je příbuzným dalších erotických praktik, které jsou spojené s moderními technologiemi. Virtuální sex je dobře znám už nejméně dvěma generacím. Dva lidé se najdou na internetu a posílají si nemravné vzkazy nebo maily. Zdánlivě neškodná zábava skrývá také pár rizik, obzvlášť pokud jste zadaní a partner na to přijde. Bude to brát jako nevěru, nebo mu váš trochu ujetý koníček nebude proti srtsi? A co když se na druhé straně komunikace skrývá někdo úplně jiný, než za koho se vydává, někdo potenciálně nebezpečný?

Nejbezpečnější erotickou zábavou zůstává bezesporu starý dobrý sex po telefonu. Je diskrétní, víte, s kým se bavíte, a nezanechává stopy. K jeho praktikování vám stačí jenom soukromí, telefon (postačí i pevná linka, pokud ji nemůže někdo poslouchat) a velká dávka fantazie. Bavte se.

Míša Raková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější