Soutěž EBEC a mezinárodní úspěch soutěžících z ČVUT. Víte o tom?

Soutěž EBEC a mezinárodní úspěch soutěžících z ČVUT. Víte o tom?

Studentská organizace BEST (Board of European Students of Technology) letos opět pořádá technickou soutěž EBEC, tentokrát pod názvem EBEC Challenge 2018. Pražské kolo pro studenty ČVUT proběhne již 7. listopadu a vítězné týmy budou mít opět šanci změřit svoje síly na mezinárodním poli. Loňský výherní tým v kategorii Team Design se tohoto úkolu zhostil na jedničku!

Studenti z Fakulty strojní Michal Ascherman, Petr Bedřich, Martin Brada a Michal Haubner se do soutěže loni na podzim přihlásili jako tým (M)učedníci a svou třídicí linkou na šrouby pro společnost  Kamax bezkonkurenčně rozdrtili ostatní týmy z kategorie Team Design. Přes regionální kolo v Budapešti se probojovali až do kola mezinárodního, a zde vyhráli v lehce pozměněné sestavě spolu se studentkou architektury Kristýnou Trpkošovou jednu ze soutěžních částí v kategorii Team Design.

Jejich úkolem bylo navrhnout robotické vozidlo podle zadání Škoda Auto, nebo sestrojit prototyp reálného automobilového střešního nosiče pomocí 3D tiskárny a jeho model poté otestovat v programu Fusion. Právě druhý úkol, zadávaný společností Valeo, vyřešili podle odborné poroty ze soutěžících týmů nejlépe. Úspěch to byl o to sladší, že se jim po týdnu usilovné práce a několika soutěžních zadáních, povedlo zvítězit na domácí půdě – EBEC Final 2017 hostovala letos pobočka BEST na Vysokém učení technickém v Brně.

Foto: Studenta

Soutěž má vedle kategorie Team Design i kategorii Case Study, ve které řeší soutěžící zadaný úkol z teoretického hlediska. Partnerem kategorie Case Study pro lokální kolo v Praze je už několik let firma P&G, pro kterou se vloni snažili soutěžící nalézt efektivnější řešení výměny surovin a změny vyráběného produktu v reálné Londýnské továrně.

Foto: Studenta

Právě realističnost zadání, jež vychází přímo z podnikové praxe, kontakt s firmami a nejen to, si loni chválil Michal Haubner z týmu (M)učedníci. Už u lokálního kola soutěže hodnotil jako skvělý přínos procvičení jeho prezentačních dovedností a práce v týmu, a to ještě nevěděl, že si jeho tým za pár měsíců procvičí prezentační dovednosti v konkurenci 120 soutěžících z celé Evropy :).

Foto: Studenta

Zopakovat úspěch (M)učedníků teď může kterýkoliv tým studentů ČVUT, přihlášky do letošního kola končí 29. října. I letos na soutěžící čekají zajímavá témata, 7 hodin týmové práce, spousta jídla, zábavy, hodnotných cen i nabídek na nové pracovní příležitosti. A v případě postupu i mezinárodní zkušenost – svoje síly budou v ročníku 2018 měřit s mezinárodní konkurencí na jedné z partnerských univerzit v zahraničí.

Více informací o soutěži naleznete na webu EBEC Challenge 2018.

Text: Kateřina Holetová (BEST Prague)

Foto: Jan Špale, Petr Pavčo, BEST Brno

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější