SOUTEŽ O LÍSTKY: Česká filharmonie a Vladimir 518 vystoupí v Rudolfinu

SOUTEŽ O LÍSTKY: Česká filharmonie a Vladimir 518 vystoupí v Rudolfinu

Česká filharmonie připravila 18. října pro návštěvníky Dne otevřených dveří v rámci projektu Open Square netradičně koncipovaný večer. V jeho první části proběhne koncert České filharmonie pod taktovkou šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka. Na programu bude předehra Karneval a Symfonie č. 9 e moll „Z Nového světa“ Antonína Dvořáka. 

Po skončení koncertu se mohou návštěvníci přesunout do kavárny Rudolfina, kde proběhne neformální afterparty. Vystoupí zde respektovaní rappeři Vladimir 518 a Ondřej Anděra se svým hudebním projektem Chci k ohni blíž. Vstup na afterparty je pro návštěvníky koncertu České filharmonie bezplatný.

„Česká filharmonie se chce během Dne otevřených dveří představit jako místo pro všechny, kteří mají rádi umění bez jakýchkoliv předsudků a pro které je jediným opravdovým kritériem umělecké produkce kvalita,” zdůrazňuje David Mareček, generální ředitel České filharmonie.

Pro studenty je připraveno mimořádně zvýhodněné vstupné.

SOUTEŽ O VSTUPENKY

Napište nám do komentáře pod článek, jak se jmenuje Vladimir 518 pravým jménem a tři lístky můžou být vaše! Soutěž končí ve čtvrtek v 18:00, pak vylosujeme výherce.

V rámci celého Dne otevřených dveří 18. října připravuje Česká filharmonie atraktivní program představující klasickou hudbu v netradičním kontextu nového umění:

  • V hudebním workshopu si návštěvníci budou moci pod dohledem beatboxera Jara Cossigy vyzkoušet samplování žesťových a smyčcových nástrojů, mixování vybraných skladeb klasického repertoáru a beatbox.
  • Slam poetry dílna s perfomery Jakubem Follem a Bohdanem Bláhovcem zase prozkoumá možnosti interakce mluveného slova, recitace a symfonické hudby. Ve Dvořákově síni se bude během dne promítat sestřih unikátních koncertních záběrů pořízených miniaturními kamerami GoPro na říjnovém koncertu České filharmonie.
  • Závěr večera bude patřit experimentátorům elektronické hudby a hip hopu Vladimirovi 518 a Ondřeji Anděrovi, jejichž hudební vystoupení volně naváže na večerní koncert České filharmonie.

Více o projektu Open Square zde.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější