DreamSpark: počítačové programy pro kreativní studenty zdarma!

DreamSpark: počítačové programy pro kreativní studenty zdarma!

Zhruba před rokem a půl u nás začal fungovat program DreamSpark. Co od tohoto programu můžete čekat? Úplně původně byl, stále je a bude DreamSpark místo, kde si student, podotýkám, že kreativní a aktivní, tedy budoucí designér, vývojář, administrátor a nebo jen student se zájmem o IT, může stáhnout vše potřebné pro svou kreativní činnost.

Balíček programů, které je možné zdarma stáhnout na www.dreamspark.cz, je pro studenty příležitostí, jak proměnit své nápady a vize ve skutečnost a položit tak základ svým akademickým i profesním úspěchům. Mohou vyvíjet aplikace běžící na klientské stanici, aplikace pro webové prohlížeče, vytvářet simulace fyzikálních jevů či programovat roboty. Součástí je také řada e-learningových kurzů a serverový operační systém Windows Server.

Foto: Studenta

DreamSpark ale už není jen o stahování software. Studenti zde najdou i mnoho užitečných informací. Například informace o studentských slevách, odkazy na výukové a zajímavé projekty, do kterých se mohou v rámci svého studia zapojit. Jednou z nejlákavějších je nový ročník studentské soutěže Imagine Cup, jehož finále se tentokrát bude odehrávat v New Yorku ve Spojených státech amerických.

Některé produkty jsou volně k dispozici a v případě některých je vyžadováno doložení o statusu studenta. Jak na to? Prvním krokem je přihlásit se s pomocí LiveID účtu. Pokud ho nemáte, můžete si ho založit na základě vaší emailové adresy. Dalším krokem je ověření, zda jste student. V současné době lze studentský status ověřit přes kartu ISIC a nebo pokud navštěvujete školu, která využívá Microsoft Live@EDU, pak můžete použít přímo Váš školní účet. Teď už je administrativa za námi a stačí jen začít stahovat kliknutím na vámi vybraný produkt!

Stahovat můžete i bez ISIC karty!

Zhruba před rokem se objevila možnost objednat DreamSpark i pro studenty, kteří nemají ani ISIC a jejich škola nepoužívá Live@EDU. Každá škola může pro své žáky zdarma objednat sadu přístupových kódů (a to i opakovaně). Podrobný návod jak to udělat najdete zde.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější