Studenti si volí nejatraktivnějšího zaměstnavatele roku. Hlasujte i vy!

Studenti si volí nejatraktivnějšího zaměstnavatele roku. Hlasujte i vy!

Studenti vysokých škol po celé České republice mají možnost do konce dubna vyslovit své preference v rámci průzkumu The Most Desired Company o nejatraktivnějším zaměstnavateli v ČR. Tradiční průzkum pořádaný již od roku 1994 každoročně pořádá studentská organizace AIESEC, letos ale budou prvně zveřejněny výsledky i pro jednotlivé regiony. K tomu navíc budou moci studenti ekonomicky a technicky zaměřených oborů porovnat své preference s ostatními studenty.

Motivací pro studenty má být hlavně příležitost pomocí dotazníku ovlivnit své budoucí zaměstnavatele a dění na univerzitě. Organizátoři však pro ty, co dotazník vyplní, připravili i hodnotné odměny: „Studenti, kteří dotazník vyplní, mají možnost se zúčastnit slosování o lákavé ceny jako například iPad s ročním předplatným elektronické verze týdeníku EKONOM, 3 hodiny profesionálního koučinku, který umožní výherci naučit se nové věci a získat tak příležitost k osobnímu rozvoji, dále také třeba zahraniční stáž zdarma nebo například kurz rychločtení. Klub zaměstnavatelů pak věnuje vylosovaným účastníkům průzkumu 10 kvalitních francouzských vín,“ říká Adam Foks, koordinátor průzkumu a zástupce studentské organizace AIESEC.

„Celkově máme zájem, aby průzkum mapoval představy vysokoškolských studentů o jejich budoucím zaměstnání, ale i o současné výuce a vlastní přípravě na kariéru během studia. Tím by se výstup průzkumu dal použít také jako zpětná vazba pro vysoké školy, podle které by mohly být do budoucna přehodnoceny některé postupy nebo metodiky,“ doplňuje.

Pořadí průzkumu The Most Desired Company 2012:

Pořadí                  Společnost

1.                                   Google

2.                                   ČEZ

3.                                   ČSOB

4.                                   Komerční banka

5.                                   KPMG

6.                                   Coca - Cola

7.                                   Škoda Auto

8.                                   Ernst & Young

9.                                   Školy (učitelství)

10. – 11.                            L´Oreal ČR

V loňském roce preference studentů ukázaly zvýšení zájmů o společnosti se zaměřením na moderní technologie nebo programování. To, zda se loňský trend potvrdí, mají studenti možnost ovlivnit do konce dubna navštívením webové stránky mdc.aiesec.cz. Výsledky budou zpracovány společností Nextum v průběhu května, samotné vyhlašování v regionech začne v polovině téhož měsíce a vyvrcholí oficiálním vyhlášením celostátního kola společně s anketou Zaměstnavatel roku 2013 během druhé poloviny června v Praze.

Stručný profil AIESEC:

AIESEC je největší studenty řízená organizace na světě. Ve více než 100 zemích a teritoriích sdružuje více než 50 000 studentů, kterým umožňuje získávat zahraniční odborné zkušenosti.

AIESEC přistupuje inovativním způsobem k angažování a rozvoji mladých lidí. Kromě toho, že umožňuje budovat si širokou síť osobních kontaktů, jim také pomáhá určit si cestu, kterou se ve svém životě do budoucna vydají, a stanovit si ambice, kterých chtějí dosáhnout.

Naši partneři, jež pochází z různých sektorů, na AIESEC pohlíží jako na možnost podpořit mladé lidi a získat přístup k talentovaným studentům.

AIESEC je otevřen pro všechny studenty, kteří chtějí aktivně pracovat na svém osobním rozvoji, jsou flexibilní, komunikativní, rádi pracují v týmu a nemají problém s kulturním porozuměním. Jednoduše řečeno, AIESEC rozvíjí mladé lidi.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější