Studenti z Pardubic v české knize rekordů!

Studenti z Pardubic v české knize rekordů!

Bylo nebyl, parta studentů Univerzity Pardubice (Jakub Vambera, Míra Nepovím, Vašek Štancl a Jan Kolařík) se jednoho večera rozhodla uspořádat pokus o rekord na vysokoškolských kolejích. A to ne o ledajaký - rekord spočíval v dosažení co největšího počtu studentů na pokoji vysokoškolských kolejí o rozměru necelých 15m2. Že to zní bláznivě? Dozvíte se víc!

Nápad vznikl zcela spontánně a to právě na jednom z pokojů při myšlence kolik lidí by se na pokoj vešlo a tak se přistoupilo k praktickému pokusu. Došlo k oslovení paní Evy Macháně ze Správy kolejí a menzy Univerzity Pardubice, které se nápad líbil a velmi pomohla s realizací samotného rekordu. Po souhlasu kolejí byla kontaktována Česká kniha rekordů, za kterou na místo dorazil jako „dohled“ pan komisař Miroslav Marek.

Jak rekord probíhal?

Předem oslovení studenti se 15. března před 18. hodinou sešli na recepci kolejí Univerzity Pardubice a úderem šesté hodiny se již hlásili a zapisovali na prezenční listinu, kde také mimo jiné podepisovali, že se rekordu účastní dobrovolně a na vlastní nebezpečí. K zajištění rychlé zdravotní pomoci byly na místě přítomny sličné záchranářky. Když již chodba před pokojem byla velice slušně zaplněna, jednoho z účastníků zasáhla chvilka hysterie „To není možný, abychom se tam narvali, to nedáme.“

Foto: Studenta

Organizátory to, ale nevyvedlo z koncentrace a pokračovalo se dál. Když se ovšem mělo začít vcházet, došlo na zajímavý moment a to že většina z účastníků nechtěla do pokoje mezi prvními, aby se nemuseli mačkat, tak dlouho. Po pár minutách se vše dalo do pohybu a pokoj se začal plnit. Ve dveřích pan komisař pilně počítal vcházející studenty a jeho počítadlo se zastavilo na čísle 88, které však nemělo být konečné, jelikož v pokoji ještě zbylo dosti místa, avšak žádní jiní účastníci nebyli k dispozici a tak došlo k rozhodnutí rozšířit rekord na „největší počet studentů na pokoji vysokoškolských kolejí, kteří udělali dřep“.

Zdárný konec

Aby byl rekord uznán, museli v této pozici setrvat po dobu 10 vteřin a to už bylo výrazně těsněji. „Doufám, že to co mě tlačí do zad je jen něčí ruka“ pravil pobaveně student. Celou akci doprovázela uvolněná atmosféra. Kdo se zúčastnil, tak rozhodně nelitoval, jelikož každý obdržel pásku s volným vstupem a panáky zdarma na afterpárty, která byla v rukou organizátora Jakuba Vambery aka DJ Vambi. Po závěrečné skupinové fotce ještě láhev piva od místního pivovaru Pernštejn, který tuto akci podpořil.

O tom, jak celá akce probíhala, se podívejte do galerie:

Teď už jen zbývá otázka: KDO STUDENTY PŘEKONÁ?

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější