Test energy přípravků: Drinky, žvýkačky nebo tabletky?

Test energy přípravků: Drinky, žvýkačky nebo tabletky?

Hlava padá do skript a mozek se nechce soustředit už ani minutu. Naštěstí již od doby kamenné (díky, wikipedia) víme, že existuje alkaloid kofein (obsažený v mnoha povzbuzovacích přípravcích), s jehož pomocí jsme schopni nadlidských výkonů.  Vyzkoušeli jsme pro vás několik různých přípravků a forem konzumace, abychom zjistili, jak se co nejrychleji vzpružit a začít učit!

Orientovali jsme se přitom výhradně na produkty firem, které nám zdarma zaslaly do redakce dostatečné množství vzorků na to, abychom strávili Vánoce v pořádném rauši.

1. RedBull

Nejtradičnější pomocník při nastupující apatii, který se dle instrukcí na obalu sice nemá míchat s alkoholem, jehož chuť v „čisté“ podobě mé chuťové buňky vždy spolehlivě překvapí (kde je vodka??) a ve formě bez dodaného špiritusu se vyskytuje prakticky výhradně ve zkouškovém.

Foto: Studenta

Plusy

S RedBullem si kupujete image lyžařů skákajících base jump ze skal, motorkářů překonávajících stovky metrů v rekordních skocích a taky nejulítlejších akcí v historických centrech měst. Chuťově vás už asi nepřekvapí, na druhou stranu víte, co můžete čekat a těžko byste hledali někoho, komu nechutná. Účinek proti únavě je vesměs dobře známý, jeden RedBull by mohla být nová jednotka bdělosti soustavy SI. Vesměs skromné balení za 30 Kč poskytuje určitý nádech nedostatkového zboží - málokdy se totiž stane, že na party přebývá RedBull.

Mínusy

Účinky na oddalování spánku nejsou vždy zcela spolehlivé, reakce je individuální a málokdo vydrží na jednom RedBullu celou noc. Větší konzumace se jednak nedoporučuje, neboť může dráždit zažívací cesty a taky trochu leze do peněz. RedBull určitě nezaujme odpůrce komerce a konzumní společnosti.

2. Kamikaze

Kamikaze poskytuje oproti Redbullu několik výhod, na druhou stranu má všechna negativa energy drinků obecně s ohledem na konzumaci a zažívání.

Foto: Studenta

Plusy

Potěší větší balení (které mimochodem nabízí RedBull již nějakou dobu také, nicméně za výrazně vyšší cenu), ale především zcela jiná chuť originálního Kamikaze. Zatímco většina energy drinků na trhu se vyznačuje více či méně napodobenou chutí RedBullu, Kamikaze jde svou cestou a my za to dáváme velký palec nahoru. Prostě vystoupení z řady, a to velice příjemné, dobře se pije a nakopnutí má taky slušné. Nemalým argumentem je skutečnost, že Kamikaze je čistě český drink, zatímco např. RedBull je rakouský. Rozdíl asi jako Becherovka a Jägermeister, prostě národní hrdost a tak…

Mínusy

Ten image – RedBull je prostě jednička a pít „něco jako RedBull“ je cool jenom někdy. Obsahy účinných látek na jednotku objemu se u obou drinků zásadně neliší, a ostatní rozdíly vyznívají víceméně nerozhodné a záleží na preferenci každého pijáka – nás ovšem chuť bez bublinek zaujala.

3. Energetické žvýkačky L.A. FUEL

Žvýkačky s obsahem energeticky stimulujících látek jsou dobrý způsob, jak rychle (účinkují rychleji než nápoje) dodat tělu nezbytný impuls.

Foto: Studenta

Plusy

Žvýkačky jsou cool, navíc samotné žvýkání stimuluje organismus. Účinek je okamžitý a dlouhodobý – dokud žvýkáte, takže na učení ideální. Jenom žvýkáním nevzbudit spolubydlu…

Mínusy

Je to sice věc subjektivní, ale chuť. V redakci jsme čtyři a dvěma chutnala, dva ji po dvou minutách vyplivli jako nepoživatelnou. Nezbývá než zkusit každý sám.

4. Tablety Kofein K

Největší překvapení testu, na které nedáme dopustit. Cena/výkon odpovídá vysokému účinku – za balení 10 kofeinových tablet dáte 90 Kč, nicméně za 9 Kč se nakopnete opravdu královsky.

Foto: Studenta

Plusy

Pohodlné dávkování i aplikace, velmi spolehlivý a kvalitní účinek. Nedráždí zažívání, můžete je mít stále s sebou a navíc je to absolutní novinka. Vybalíte, spolknete, zapijete a tělo opravdu funguje. Pokud hledáte alternativu např. ke kávě, tady je.

Mínusy

Hláškami „dám si dvě tablety a budu v pohodě celou noc“ se podobáte nikdy nespícím účastníkům několikadenních trance party, v našem věku jsou prostě zdravotní pilulky přípustné snad jen nad ránem ve Studiu 54. Navíc zatímco např. RedBull, Kamikaze nebo kafe nám opravdu chutná, tabletka je trochu bez emocí.

Hodně štěstí při vybírání! :-)

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější