5 míst, kde vám učení půjde snadno!

5 míst, kde vám učení půjde snadno!

Zkouškovým obdobím plavete vy, studenti, ještě přímo v plném proudu, který vás unáší dál ke splněným předmětům a získaným kreditům a známkám. Víme, jak je těžké se v proudu udržet a nenechat se těžkou koulí plnou jiných činností, které jsou příjemnější než učení, stáhnout ke dnu.

Jak zabránit neustálému odbíhání od učení například k (nepochopitelnému!) uklízení, k (velmi pochopitelnému!) pití alkoholu a k (zcela přirozenému) čučení na Facebook? Poradíme vám, v jakém prostředí vám nic podobného nehrozí.

Studovna

Název místnosti má studování obsaženo přímo ve svém názvu. To samo o sobě leckteré studenty od návštěvy studovny odrazuje - příliš zavání puchem studia. Jenže to je právě to, co teď potřebujete. Studovna se vám může zdát nudná, ovšem pokud zrovna nemusíte vytvářet nic kreativního, právě bezpodnětné prostředí skvěle poslouží plné koncentraci na předmět studia. Studovny mohou být na koleji, ve školách, ale třeba i samostatně ve velkých knihovnách, kde se učí i několik lidí najednou a učící atmosféra tak vámi postupně začne prosakovat.

výhody nevýhody

  • nemůžete si nahlas opakovat
  • často nesmíte ve studovně jíst a pít

Příroda

Ačkoli se v posledních dnech oteplilo, je jasné, že učení se v přírodě je vhodné spíše pro letní zkouškové období. Nicméně v některých z vás možná dřímají otužilci, které zatím nenapadlo jít se učit ven. Ale možná právě to je místo ke studiu, které vám vyhovuje nejvíc. Najděte si klidný plácek, lavičku nebo pařez, uvelebte se a za pomoci čerstvého vzduchu a přírodní energie nasávejte nudné učivo.

  • nevýhody
  • absence počítače
  • změny počasí
  • chybí pracovní stůl
Foto: Studenta

Kavárna

Hlavním přínosem učení se v kavárně je zpříjemňování studia nejrůznějšími dobrůtkami a pitím. Samozřejmě ale nic nedostanete zadarmo, tudíž musíte dopředu počítat s určitou útratou. Když už vás učení opravdu nebaví, můžete se dívat po lidech okolo, pozvat na chvíli kamarádku nebo si půjčit erární noviny.

výhody nevýhody

  • ruch
  • útrata

Pokoj

Nejčastěji se studenti stejně učí (nebo spíš neučí?) ve svých pokojích. Ať už je to kolejní, privátní nebo domácí pokoj, máte v něm vše, co potřebujete, což zajisté přináší pohodlí. Nicméně právě pohodlí pak studenty od učení odvádí. Můžete pořád chodit pro jídlo a nápoje a u jejich konzumace brouzdat internetem nebo tištěnými časopisy, můžete pokoj v jednom kuse uklízet a upravovat, zkrátka se můžete věnovat všemu jinému než učení.

  • nevýhody
  • odbíhání od povinností

pomůcky na dosah                                              tloustnutí z jídla

MHD

Nakonec malá perlička, nebo spíše doporučení. Velmi dobře se dá učivo vstřebat a hlavně zopakovat v prostředcích MHD (ale i dálkové dopravy). Do sluchátek si můžete pustit hudbu, vytvořit si tak svůj vlastní svět, ve kterém existujete pouze vy a skripta, a drtit. Ušetříte tím spoustu času, který byste jinak strávili učením ve studovnách, v přírodě, v kavárnách nebo doma. Konečně se pak budete moct věnovat tomu vymodlenému uklízení bez výčitek svědomí!

Text: Eva Samšuková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější