TOP 15 akcí podzimu, které strčí do kapsy všechny letní fesťáky

TOP 15 akcí podzimu, které strčí do kapsy všechny letní fesťáky

Klišé LETNÍCH festivalů už dávno neplatí, během podzimu se toho děje taky hodně a navíc mnohem různorodějšího než je muzika pořád dokola na jedno brdo. Tady je náš výběr 15 akcí, na které můžete ještě na chvíli utéct ze školy. Za některé z nich navíc nedáte ani korunu.

Mezinárodní festival Divadlo – Plzeň, 9. – 19. září

Že je divadlo cool dokazují už vizuály k festivalu, jehož podtitulem je „Fandíme divadlu“. Těšit se můžete nejen na přední české divadelní soubory a spolky, ale také zahraniční představení. Když nebudete rozumět, spolehněte se na české titulky.

Henry Lee Fest – Brno, 14. září

Undergroundový a alternativní festival Henry Lee je celý zasvěcen postavě Henry Lee z písně Nicka Cavea. Zahrají na něm legendy českého bigbítu – Mišíkova ETC i stávající stálice jako The Prostitutes. Po hlavním programu navíc následuje legendární DJ show Kaye Buriánka Bounce! Bounce! V brněnské industriální Zbrojovce ideální parta.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Fresh Film Fest – Praha, 17. – 21. září

Pořadatelé nejspíš chtěli počkat, až se všichni vrátíte do škol, a tak letos přesunuli termín Fresh Film Festu. Chcete-li se podívat, jak tvoří mladí režiséři a další filmoví tvůrci, vyrazte se podívat na jejich absolventská a debutová dílka.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Official Fresh Film Fest 2014 jingle (CZ) from Fresh Film Fest on Vimeo.

Red Bull Tour Bus s PSH a Prago Union – Kroměříž 18. září, České Budějovice 26. září, Plzeň, 1. října, Pardubice 8. října, Olomouc 15. října

Na webových stránkách Red Bullu mohli fanoušci těchto českých hiphopových kapel hlasovat, do kterých měst se podívají v rámci Red Bull Tour Busu. Nejlepší na tom všem je, že všechny koncerty budou zadac!

Zažít město jinak – Hradec Králové, Jablonec nad Nisou, Ostrava, Praha, 20. září

Poznejte lidi, kteří žijí okolo vás, na největší sousedské slavnosti v ČR. Postupně se přidávají další a další města. V Praze vytáhnout sousedé do ulic gauče hned na několika lokalitách. Čeká vás hodně všeho – jídla, divadla i dalších aktivit, ať už je to klábosení nebo přednášky.

Foto: Studenta

Be International Festival – Praha, 25. září

Jestli si chcete procvičit jazyky a dostat se mezi komunitu cizinců, kteří žijí v ČR, vyrazte v září na pražský zrekonstruovaný Střelecký ostrov, kde proběhne první Be International Festival, jehož účelem je nejen prezentace různých škol a jazykových institucí či mezinárodních studentských spolků, ale hlavně pořádná pařba zadarmo s Pub Animals nebo Sunflower Caravan.

t-music Back to School – Plzeň 25. září, Brno 30. září, Olomouc 2. října, Praha 7. října, České Budějovice 9. října

Jsem si jistá, že studenty potěší další akce zdarma, která na podzim přelétá mezi pěti městy po celé republice. Určitě máte strašnou radost z toho, že jste zpátky ve škole, což s vámi oslaví taky Chinaski, Sto zvířat nebo Prague Conspiracy.

Electroswing Festival – Brno, 26. září

Zase Brno a zase Zbrojovka, tentokrát ale na vlnách v Česku ultra populárního electroswingu. Představí se čeští DJs, ale také rakouští Duesentrieb & Portter, kteří pochází z Lince, odkud se do světa vydal i starý electroswingový bard Parov Stelar.

Signal Festival – Praha, 16. – 19. října

Je strašně zvláštní, jak se dokáže celé město propojit díky účelově instalovaným světlům. Signal Festival je pražský festival světla, při kterém poznáte, jak na vás dokáže působit elektromagnetické záření v jeho nejrůznějších podobách. Je jich nekonečně mnoho!

Foto: Studenta

Pilsner Fest – Plzeň, 4. října

Kromě tupláků piva na vás čeká hlavně skvělý program složený z velkých jmen české hudební scény, jako jsou Tata Bojs, Anna K. nebo Luno, které obzvlášť doporučuji!

Suit Up Party – Praha, 10. října

Konečně zase příležitost se stylově vohodit. Navlečte kravaty a koktejlky a vyrazte pařit do luxusního pražského klubu SaSaZu. Stylovost celého večera ještě umocní ladění do swingu v čele s vycházející elektroswingovou hvězdou Swing Thing.

Mezinárodní festival studentských filmů Písek 2014 – Písek, 17. - 19.října

Filmák v Písku probíhá pod taktovkou studentů FAMO, tedy Filmové akademie Miroslava Ondříčka. Studenti mají za organizaci festivalu povinné studijní kredity, a tak se musí opravdu snažit, aby všechno klapalo. A protože se ji to už 14 let daří, získal festival v Písku nadnárodní věhlas. Až tam pojedete, nezapomeňte taky zajít do zdejší vyhlášené indické restaurace.

Foto: Studenta

Komiksfest – Praha, 29. října – 2. listopadu

Vždycky jsem na komiks koukala trochu nedůvěřivě jako na něco, co slouží hlavně lidem, kteří jsou líní číst. Parádně jsem se spletla, o čemž mě přesvědčila čerstvě dočtená kompletní sbírka komiksu Maus autora Arta Spiegelmana. Běžte se na festival taky přesvědčit o tom, jaké rozměry příběhu a umění vám komiks může nabídnout.

Mezipatra – Praha, 6. – 13. listopadu; Brno, 15. – 22. listopadu

Queer akci Mezipatra, tedy filmový svátek celé LGBT komunity, považuji za jeden z nejvíce oči otevírající festival. Na jakýkoli film zajdete, naučíte se toho spoustu nejen o světě okolo sebe, ale také o sobě a své sexualitě. Po celou dobu taky na festivale panuje skvělá, až komunitní atmosfére

Foto: Studenta

Noc divadel – celá ČR, 15. listopadu

Útroby divadel představují úplně jiný svět, často zahalený do kouřové clony. Odevšad na vás vykukují rekvizity, spousta různého nábytku a z maskéren a kostyméren herci napůl oblečení, učesaní i nalíčení. Chcete se taky podívat? V rámci Noci divadel budete moct se v divadlech po celé republice nejen zúčastnit speciálního programu, ale podívat se právě taky do zákulisí.

Foto: Studenta

www.klapper.cz

Text: Eva Samšuková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější