VIDEO: Filmové pecky zimního semestru

VIDEO: Filmové pecky zimního semestru

Blíží se zima, a podle všeho má být tuhá! Jedním z nejlepších způsobů, jak se před ní schovat je rozhodně kino. Přinášíme vám přehled těch nejžhavějších filmů, které mají do konce roku premiéru.

Letní sezóna skončila, do kin se začínají dostávat tituly s oscarovými ambicemi. Což neznamená, že by se na nějaký ten blockbuster či ryze odpočinkový snímek taky nedostalo.

Enderova hra

V trikově nabité adaptaci jednoho z nejoblíbenějších (a dost možná i nejlepších) science-fiction románů všech dob z pera Orsona S. Carda se setkáme s generací vylepšených dětí budoucnosti, které představují poslední šanci na vítězství ve válce s mimozemskými agresory. Nejprve však musí projít tréninkem, který bude náročný nejen pro jejich těla. Látka je to slibná, otázkou však zůstává, nakolik se s ní dokázal popasovat režisér Gavin Hood, označovaný především po nepovedeném X-men Origins: Wolverine za neinvenčního rutinéra.

Premiéra: 31.10.2013

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Thor: Temný svět

Asgardský kralevic se vrací, aby znovu zachránil svět. Tentokrát před zlem, proti němuž je i jeho otec Odin bezzubý – předvěkou rasou temných elfů. V dalším komiksovém filmu studia Marvel (které třetím Iron Manem odstartovalo tzv. Fázi 2, jež vyeskaluje v druhých Avengers: Age of Ultron) se setkáme se všemi oblíbenými postavami z prvního Thorovského dílu – dostane se dokonce i na uvězněného Lokiho, s nímž se musí bůh hromu spojit. Jakou zradu může od svého nevlastního bratra, boha klamu a falše, čekat tentokrát?

Premiéra: 7. 11. 2013

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Lásky čas

Na poli romantických komedií v současnosti pravděpodobně není schopnějšího tvůrce, než Richarda Curtise, „zodpovědného“ za Lásku nebeskou či Piráty na vlnách. Curtis tentokrát zavítal na pole sci-fi, neboť do svého filmu připojil i motiv cestování v čase. Tedy, cestování. Hlavní hrdina se smí vrátit pouze do chvil, které sám prožil – což se snaží využívat ideálním životem se svou vyvolenou. Hádka, průšvih? Šup zpátky a uhladit. Jenomže to zkrátka nejde dělat do nekonečna. Především něžná část populace nechť s sebou do kin neopomene vzíti kapesníčky.

Premiéra: 7. 11. 2013

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Vlk z Wall Street

Legendární režisér Martin Scorsese přichází tentokrát s dramatem podle autobiografie Jordana Belforta. Vlkem z Wall Street je právě Belfort, jehož si zahrál Leonardo DiCaprio. V Belfortově příběhu uvidíme zhýralé pracháče ve vysokých funkcích finančních společností, pracháče, kteří každý den riskují a vydělávají milióny, a svých peněz si užívají dosyta. Stále však nad nimi visí černý mrak v podobě potencionálního krachu, a proto s tím užíváním rozhodně neotálejí.

Premiéra: 14. 11. 2013

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Kapitán Phillips

Ve snímku s oscarovými ambicemi Kapitán Phillips se režisér Paul Greengrass (závěrečné dva díly trilogie o Jasonu Bourneovi, Zelená zóna), mistr rozechvělé ruční kamery, vrací ke skutečné události, která se odehrála před čtyřmi lety. Somálští piráti tehdy přepadli americkou nákladní loď Maersk Alabama pod vedením kapitána Richarda Phillipse (Tom Hanks). Phillips se stal rukojmím a čelil vůdci pirátů Musemu, jenž se rozhodl na jeho neozbrojenou loď zaútočit. Souboj osobností může začít.

Premiéra: 21. 11. 2013

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Hunger Games: Vražedná pomsta

Na konci listopadu se dočkáme i pokračování oblíbené ságy Hunger Games. V předchozím díle Katniss zvítězila v brutální hře kontrolované mocným Kapitolem gestem, které se mocipánům zrovna dvakrát nelíbilo. Její výhra, potažmo dívčina osobnost samotná, se stávají symbolem odporu proti vládnoucím silám, odporu, který pomalu ale jistě nabývá na síle. O režii druhého a dalších zbývajících dílů série Hunger Games se postaral a postará Francis Lawrence (Constantine či Já, Legenda).

Premiéra: 21. 11. 2013

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Konzultant

S penězi se to má tak, že jich zkrátka nikdy není dost. Což ví i hlavní hrdina snímku Konzlutant, který přitom v životě rozhodně nestrádá – pracuje jako vysoce postavený advokát. Lákadlu v podobě laciného zisku přesto neodolá a zapojí se do obchodu s drogami, což jeho životu dodá patřičnou dávku dramatu. Nač jiného jít do kina než na film Ridleyho Scotta podle knihy Cormaca McCarthyho, v jehož hereckém obsazení figurují jména jako Michael Fassbender, Brad Pitt, Javier Bardem, Penelope Cruz a Cameron Diaz?

Premiéra: 28. 11. 2013

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Hobit: Šmakova dračí poušť

A před Vánoci další návrat do Středozemě! V pokračování příběhu hobita Bilba Pytlíka a jeho trpasličích společníků vedených Thorinem Pavézou se přes Temný hvozd konečně dostáváme až k Osamělé hoře, v níž leží ohromný poklad chráněný drakem Šmakem. Bude to epické, bude to ohromné, bylo to drahé (přes 550 mil. dolarů), bude to v řádném 3D, zkrátka zábava pro každého. Snad jen doufejme, že tentokrát ta rozpolcenost mezi pohádkou a fantasy epikou nebude tak neukočírovaná jako v předchozí části.

Premiéra: 12. 12. 2013

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Co dodat? Stále je nač se těšit. Co si nenecháte ujít vy?

Text: Josef Horký

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější