TOP 5 chybných filmů: drobné nedostatky má i Harry Potter nebo Titanic!

TOP 5 chybných filmů: drobné nedostatky má i Harry Potter nebo Titanic!

Myslíte si, že slavné filmy jsou zcela bezchybné? Nejsou! Vybrali jsme pro vás pět nejznámějších filmů, jejichž drobné chybné záběry můžete objevit i na svých televizorech. :-)

Titanic (1997)

Někteří z nás ho sledují každý rok v televizi, někteří, ti šílenější, si ho pouští na DVD i několikrát do roka. Vaše oči už možná plně automatizovaně vnímají veškeré záběry, umístěné artefakty a posloupnosti scén. Jenže dokonce v tak legendárním filmu jako je Titanic zanechal jeho režisér James Cameron pár chyb. Dokonce můžete objevit, kdo že to ten trhák natáčel!

 • Postavu celého kameramana zahlédnete v malém okénku v místnosti, která slouží k zadržování zločinců a kde Rose najde Jacka.
 • Tvůrcům filmů občas dělají problém historické posloupnosti. Jak by mohl jinak Jack obdivovat v Rosině kajutě obraz od Moneta Water-lilies, který namaloval v roce 1917, tedy pět let po ztroskotání Titanicu?
 • Tak tenhle fyzikální fakt musí být jasný i ekonomovi v kanclu. Zapařit se nějaký prostor může, jen když ho neprodyšně uzavřeme. Jak se tedy mohlo zapařit auto, kde se Rose s Jackem milovali a slečna při tom nezavřela při nástupu okénko? Ovšem je fakt, že při dalších záběrech už zavřené bylo.

Foto: Studenta

Pulp Fiction (1994)

Ještě jste neviděli Pulp Fiction? Pokud patříte mezi puntičkáře a pedanty, ani se na něj nedívejte. I v tomhle megahitu totiž najdete několik chyb. Musíme ovšem uznat, že filmu neubírají na břitkosti.

 • Při natáčení jako by se na place nejspíš zastavil čas. Tvůrci filmu skoro ani nedýchají, aby každá scéna dopadla perfektně. Pak ale zapomenou čas zase posunout. To se v tomhle filmu projevilo třeba hned ze začátku filmu, kdy Jules s Vincentem přijdou do bytu a je za deset minut půl deváté. Když pak dorazí k Jimovi, je pořád stejně. Ehm.
 • Produkce asi nezpracovala tak jak měla, alespoň podle scénáře. Při poučování týpka z bistra totiž Jules svoji zbraň nazve jako Pan devítimilimetrovej. Jenže v ruce má pětačtyřicítku. Možná, že Samuel L. Jackson spletl svůj monolog. Bylo to jen dva roky po  tom, co odehrál svoji vůbec první filmovou roli.
 • Tak tohle opravdu odporuje veškeré logice. Jedině možná, kdyby měl Vincent nějaká vzdušná hovínka. Když totiž je na velké (což zákonitě znamená, že se jde vykakat), lze zahlédnout, že stopro nemá sundané trencle! Pánové, kdo z vás to umí? :-)
Foto: Studenta

Spider-Man I. (2002)

První díl ze série čítající pro zatím tři díly uchvátil milovníky komiksů. Ovšem ani super hrdina není dokonalý, obzvlášť ve své filmové podobě, kde se o něj navíc stará celý tým filmových tvůrců. Jaké chybičky se do jejich práce vloudili?

 • Ve filmu Spider-man straší. Kde by se jinak vzala cizí ruka v zrcadle, v kterém se Peter Parker prohlíží bez brýlí, které odložil díky tomu, že se mu zlepšil zrak?
 • Tvůrci Spider-mana rozhodně nestudovali žurnalistiku. Jak jinak si vysvětlit, že v novinových článcích, které o Spider-manovi ve filmu vychází, se opakují odstavce místo souvislého a různorodého textu?
 • Romantický polibek Mary Jane a Spider-mana ve vlahém dešti dochází k zajímavému jevu, který by jistě nedokázal vysvětlit ani sebeerudovanější meteorolog. Hustota deště se totiž při každém záběru kamery mění!
Foto: Studenta

Doba ledová I. (2002)

Mysleli jste si, že chyby se můžou vyskytnout jen v hraných filmech, protože tam na konečné podobě filmu záleží na tolika lidech, že není možné je správně zkoordinovat? Není to tak. Nelogické záběry se totiž objevují i v animácích, například ve filmu Doba ledová.

 • Jak je možné, že se veverce udělá ze žaludu popcorn, který my si v mikrovlnkách připravujeme z kukuřice? Možná znali v pravěku nějaké jiné, lepší, metody než my!
 • Všimněte si, že v osadě pralidí žijí kromě maminky malého děcka samí muži. Je zvláštní, že jsme ještě nevyhnuli, že?
 • Nakonec jedna tradiční. Otec dítěte dá Manymu na konci filmu na kel náhrdelník. Kam se poděl, když pak stojící vedle Diega žádný náhrdelník nemá?
Foto: Studenta

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Ani čarodějové nejsou nezranitelní, alespoň co se filmových překlepů týče. V Harrym Potterovi, konkrétně v díle Princ dvojí krve, se chyb objevila celá řada. Tady jsou některé z nich:

 • To je kouzlo! Na jedné z fotek má Hermiona na sobě růžové triko a sivý svetr, jenže na další fotce jsou barvy obrácené - triko je sivé a svetr růžový.
 • Jejda, tady se nám do kouzelnického filmu vloudil svět mudlů. Když Harry studuje učebnici lektvarů od Prince dvojí krve, na stole, na kterém má učebnici položenou, stojí dva kelímky z automatu. Kolik asi v Bradavicích stojí kafe z automatu?
 • Vesmíru neporučíš. Škoda, že už nebude žádné příští natáčení Harryho Pottera, jinak bychom poradili režisérovi, aby do týmu najal i astronomy. Protože když Harry tráví zimní prázdniny u Weasleyů, tak je venku vidět na obloze souhvězdí Štír. Jenže to je souhvězdí letní.
Foto: Studenta

Eva Samšuková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější