Virtuální pracovní veletrh Jobs.cz nabízí 3D prohlídky a pozice pro absolventy

Virtuální pracovní veletrh Jobs.cz nabízí 3D prohlídky a pozice pro absolventy

Společnost LMC, provozovatel portálu Jobs.cz, pořádá v průběhu dubna na adrese mesicabsolventu.jobs.cz již 13. ročník virtuálního pracovního veletrhu, zaměřeného na studenty a absolventy vysokých škol. 

Ti mohou na jednom místě projít více než 250 nabídek 28 českých společností z nejrůznějších oborů – od průmyslových podniků přes finanční instituce a maloobchodní řetězce až po konzultační a logistické společnosti. Generálními partnery letošního ročníku jsou ŠKODA AUTO a Raiffeisenbank, další zapojené firmy působí ve všech regionech ČR. Loňského ročníku veletrhu se zúčastnilo více než 70 tisíc návštěvníků.

  • Více než 250 pracovních nabídek od 28 firem soustředěných na jednom místě a v jednom čase
  • Profily zaměstnavatelů, virtuální prohlídky pracovišť, diskuse s HR odděleními
  • Nově také inspirativní rozhovory s dříve přijatými absolventy a příběhy manažerů

Zájemci o volné pozice si u každého potenciálního zaměstnavatele mohou nejen zjistit detailní informace o volných pozicích, vhodných pro absolventy, ale rovněž se prostřednictvím 3D prohlídky nebo videa seznámí s prostředím, v němž by pracovali. Na všech firemních profilech jsou také připojeny zajímavé příběhy současných zaměstnanců, jak manažerů, tak i dříve přijatých absolventů. V každém z profilů lze snadno diskutovat s HR manažery dotyčných firem, zaslat jim mail s dotazy či rovnou společnosti poslat svůj životopis.

Přestože celkově je nyní počet pozic vhodných pro absolventy v porovnání s loňským rokem zhruba o desetinu nižší, nabídka na veletrhu Měsíc studentů a absolventů ukazuje, že i za současných podmínek má celá řada firem chuť využít jejich energii a nápady. Velmi pozitivní je, že nejde jen o velké společnosti; veletrhu se účastní i střední mimopražští zaměstnavatelé. Uvědomují si, že angažování nezkušených, ale talentovaných lidí s chutí pracovat a rozvíjet se přináší více výhod než obtíží,“ uvedl Tomáš Ervín Dombrovský, analytik společnosti LMC.

Absolventi rovněž mohou firmám a organizátorům veletrhu poskytnout zpětnou vazbu. Ta má podobu online dotazníku, v němž absolventi hodnotí přípravu, kterou získali na vysoké škole a uvádějí preference, kterými se řídí při výběru pracovního místa.

Zaměstnavatelé, kteří se zapojili do letošního ročníku virtuálního veletrhu Měsíc studentů a absolventů na Jobs.cz:

Raiffeisenbank, ŠKODA AUTO, ADP Employer Services Česká republika, AmRest, Atos IT Solutions and Services, Bosch Diesel, Česká pojišťovna, Česká pošta, Česká spořitelna, EVRAZ VÍTKOVICE STEEL, Honeywell, Infosys BPO , Komerční banka, KPMG Česká republika, Lidl Česká republika, MBtech Bohemia, Ricardo Prague, ROHDE & SCHWARZ závod Vimperk, RWE, Skupina ČEZ, skupina PRECIOSA, Solar Turbines EAME, Telefonica Czech Republic, Tesco Stores ČR, UniCredit Bank Czech Republic, Varroc Lighting Systems, Vigour a WITTE Automotive.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější