Veletrh pracovních příležitostí Career Days navštívilo přes 1 200 studentů

Veletrh pracovních příležitostí Career Days navštívilo přes 1 200 studentů

7. - 8. března se uskutečnil veletrh práce pro studenty a absolventy VŠ Career Days. V prostorách pěti hvězdičkového hotelu Corinthia Prague se prezentovalo celkem 29 top společností z ČR z oboru bankovnictví, rychloobrátkového zboží, energetiky, IT a jiné. Návštěvnost tohoto ročníku překročila 1200 studentů. 

21. ročník Career Days uspořádala nezisková organizace  AIESEC  Česká republika. Cílem bylo poskytnout přímý a živý kontakt s manažery velkých společností, jako např. Komerční banka, Coca-Cola, ČEZ, Telefónica a další.  Firmy se interaktivním způsobem věnovaly studentům v uzavřených skupinkách 25 účastníků celých 50 minut.

Foto: Studenta

Součástí programu byly i tréninky vedené firmami, které se zaměřovaly na softskills, assesment centra, tvorbu marketingových kampaní a jiné. Další náplní  veletrhu byla kontrola životopisů a doprovodná konference s více než 25 inspirativními řečníky na téma trh práce a osobní rozvoj.

Novinkou tohoto ročníků byly virtuální Career Days, které proběhly dva dny před veletrhem,a to 5. - 6. března ve virtuálním prostředí Adobe Connect. Virtuálně se prezentovaly 4 společnosti – Telefónica, L’oreál, Provident a KB. Studenti se tak mohli lépe připravit na fyzické setkání s těmito firmami.

Foto: Studenta

"Career Days byly velmi dobře zorganizované a množství lidí bylo zvládnuté pořadateli perfektně. Jsem moc ráda, že jsem se zúčastnila. Zmapovala jsem situaci na trhu a našla možnosti uplatnění při studiu. Na konferenci jsem dostala drahocenné rady a tipy. Chtěla bych organizátorům akce moc poděkovat," řekla o Career Days studentka VŠE.

Foto: Studenta

"Poprvé jsem absolvovala přednášku na virtuálním veletrhu – "Jak se připravit na Assessment Centrum" ve společnosti Telefonica a bylo to super. Tři HR pracovnice byly pohotové a rychle odpovídaly - psaním na chatu i mluvením do éteru. Bylo hodně dotazů a odpovědi byly k věci! I  když  se  nemůžete  fyzicky  veletrhu  zúčastnit,  toto  je  skvělá  varianta, jak se zaměstnavateli navázat kontakt. Jen tak dál!," vzkázala organizátorům Petra Štorková, zakladatelka portálu Jdi Pracovat.

Událost byla pořádána pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva práce a sociálních věcí.

Více na www.careerdays.cz

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější