Vyzkoušeli jsme LEO Express

Vyzkoušeli jsme LEO Express

Najít na nádraží LEO Express je snadné, zlatočerný design zaujme už zdálky. Vzhledově je vlak opravdu vydařený, moderní design na českých železnicích nepřehlédnete. Když do vlaku nastoupíte, všimnete si ohromného prostoru a moderního interiéru. Jestli je pro vás přeskakování lidí a zavazadel v uličkách  noční můrou, budete se tady cítit jako v bavlnce.

LEO Express nabízí jednoznačně nejluxusnější železniční dopravu v Česku. Základem je velký prostor pro cestující, na který u konkurenčních dopravců nejste zvyklí, podobně jako na pohodlná sedadla, která jsou ve všech třídách polohovatelná! Díky průchodnosti celého vlaku je prostor velmi světlý a vzdušný, takže už nebudete mít v každé stanici touhu vyběhnout ven lapat kyslík. Dobrý dojem ještě umocňují velká okna. Celá souprava je nízkopodlažní s místy pro kočárky a invalidní vozíky. Vybírat bude možno ze tří tříd, kde i ta nejlevnější nabízí v českých podmínkách nadstandard.

Foto: Studenta

Od ostatních dopravců se LEO Express odlišuje také spoustou zajímavých služeb. Jako jednu z mnoha nabízí zapůjčení tabletu! Takže i když si zapomenete notebook, můžete se bavit, sledovat zpravodajství nebo studovat. Jestli chcete využít svůj notebook, jistě vás potěší zásuvka u každého sedadla a vysoce kvalitní wi-fi. Díky speciálnímu Infotainment systému můžete sledovat filmy, poslouchat hudbu nebo hrát hry. Stejně jako v letadle vás budou obrazovky ve všech soupravách informovat o rychlosti, venkovní teplotě nebo třeba o počasí v další stanici.

Všechny soupravy jsou nové, vyrobené pro LEO Express. Stejné vlaky úspěšně jezdí v zahraničí, od Švýcarska po Norsko. Nasazují se na dálkové trasy, jsou tedy navrženy pro maximální pohodlí. Soupravy jsou švýcarské, ale design vlaku navrhl český designér, stejně jako například sedadla vyráběla česká firma.

Ekonomická třída

Od ostatních dopravců se maximálním možným pohodlím odlišuje i nejlevnější třída. Nabídne vlastní stolek a pohodlné polohovatelné sedačky. Ty se „zasouvají samy do sebe“, takže se nebudete muset hádat s cestujícím za vámi. Na nohy je nezvykle velký prostor, a to i při sklopeném sedadle.

Business třída

Ideální způsob dopravy, pokud si chcete opravdu odpočinout po náročného týdnu. Najdete tu kožená sedadla s ještě větším prostorem. Polohování sedadla je spřažené s polohováním opěradla a opěrky hlavy.

Premium třída

Limuzína na kolejích! V nejvyšší třídě se můžete natáhnout na kožených sedačkách s elektrickým polohováním a podporou pro nohy. Sedačky se dají úplně sklopit, takže se na nich pohodlně vyspíte.

LEO Express chystá i mnoho dalších novinek. Jednou z nich jsou návazné služby. Například díky  spolupráci s pardubickým dopravním podnikem si cestující budou moci ve vlaku koupit jízdenky na hromadnou dopravu.

Foto: Studenta

Prodej jízdenek bude spuštěn na začátku listopadu, a to na pokladnách (v Praze hl. n., Pardubicích, Olomouci, Ostravě-Svinově i Ostravě hl. n.) a přes internet.

První cestující budou moci začít jezdit s nejnovějším dopravcem už od 7. listopadu 2012, kdy startuje částečný provoz! Zatím budou jezdit čtyři spoje denně (dva směrem na Ostravu a dva na Prahu).

Plný provoz začíná od 9. prosince 2012, kdy bude na trase mezi Prahou a Ostravou jezdit celkem šestnáct spojů denně (osm tam a osm zpět). Jízdní řády a další informace najdete na www.le.cz.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější