Kouzelné vánoční trhy nebo lyžování v Tatrách? S LEO Express stihnete obojí!
poweredbyexperts

Kouzelné vánoční trhy nebo lyžování v Tatrách? S LEO Express stihnete obojí!

LEO Express nabízí akční nabídku pro cestující, kteří chtějí zažít evropskou atmosféru Vánoc. Jedná se především o destinace u našich sousedů v Německu, Polsku a Rakousku. Od nového roku přibydou ve vlacích místa na lyže pro aktivní zákazníky, kteří tak mohou pohodlně cestovat za lyžováním do Tater. Lyže s sebou!

Máme pro vás tipy na víkend. Například v Mnichově se konají velice netradiční vánoční trhy. Návštěvníci si zde mohou pochutnat na vánočních specialitách, nechybí ani workshopy, umělecká řemesla a šance upéct si něco dobrého. Navíc se v Mnichově objeví vánoční tramvaj, v níž je možné si dát svařené víno, perník a další vánoční dobrůtky. Z Prahy autobusem LEO Express vychází tento výlet již od 299,-Kč.

Velkým zážitkem bude rovněž návštěva vánočního Krakova. Sousedé z Polska jsou velice nábožensky založení, a proto má toto druhé největší město Polska specifickou atmosféru. Mezi místní lahůdky patří pitný med (neplést s medovinou!), svařené víno či tradiční Oscypek pečený na grilu. Do Krakova cestujte od 399,-Kč.

Do Rakouska můžete využít hned dva spoje s cílovou destinací vánočních trhů. Tradice Christkindlmarkt v Salcburku sahá až do 15. století. Mozartův Salcburk je ideálním místem pro rodinný výlet nebo pro romantickou procházku ve dvou. Projděte okolím zámku Hellbrun, které je lemováno hořícími pochodněmi, zakousněte se do jablka v cukrové polevě na špejli, ochutnejte uzené speciality, vyrobte si ručně vyřezávaný betlém nebo uměleckou keramiku. Do Salcburku již od 299,-Kč z Prahy.

V druhém rakouském případě se jedná samozřejmě o krásnou Vídeň. Hudební sbory a skupiny zpívající rakouské koledy dokreslí atmosféru, v níž bude hlavní dominantou trh s více než 70 stánky. Vídeň ale nabízí i poklidnější novorenesanční trhy v zámku Schönbrunn. A ani zámek Belvedere nezůstane bez řemeslných dílen s rukodělnými výrobky, a zároveň i zde bude možné ochutnat rakouské speciality. Tento výlet je možný z Brna nebo Olomouce od 179,-Kč.

Příliš hektické? Hodně lidí? Spousta vánoční atmosféry a vy stále nemáte dárky? Anebo je máte již od června? Čas zrelaxovat a nabrat sílu v novém roce! Do všech vlakových spojů LEO Express budou přidány od ledna stojany pro pohodlnou přepravu lyží. Cena za přepravu lyží bude 99,-Kč, pro lyžaře bude vyčleněna dvousedačková místa. Z důvodu bezpečnosti musí být lyže přepravovány v obalu. Kdo zaváhá, nelyžuje!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější