reklama
 
technologie budoucnost

Budoucnost je teď! Future Port Prague ti vytře oči třeba nanotechnologiemi

Droni, voda vytvořená z prasečí kejdy, smíšená realita, robotizace společnosti i eco-friendly bydlení made in Slovakia. Holešovické tržiště se už příští týden promění na obrovský futuretech-hub okořeněný nejodvážnějšími vizionáři současnosti. Buď při tom!
reklama

Speakři - první kyborg, inženýrka z NASA i spoluzakladatel Wikipedie

Na Future Port Prague se konečně dočkáme i živé přednášky Kevina Warwicka. Ten v roce 1998 jako vůbec první člověk na světě vyzkoušel, jaké to vlastně je mít organismus propojený kyberneticky. Rovněž dojde i na novinky z dobývání vesmíru i o zkušenostech a životě v NASA. Povídat o Marsu a vesmíru bude Dr. Anita Sengupra. Dorazí dokonce i Charlie Fink, bývalý viceprezident Disney, mající na svědomí 90tkové blockbustery jako Lví král, Kráska a zvíře nebo legendárního Aladina.

Workshopy, kam se podíváš (i virtuálně)

Future Port Prague z tebe prostřednictvím workshopů udělá experta na cokoli, co je spjaté s 21. stoletím. Můžeš se naučit naprogramovat vlastního chatbota, vyzkoušet si 3D design vlastního výrobku, naučit se vše o blockchainu nebo se dozvědět, jak získat stovky tisíc uživatelů aplikace jen za 18 měsíců. #tochceš

Why companies finds its way to FPP 2018? Which exponential technologies will influence education of our kids? Learn more from David Vrba, Partner in Digital Ventures and exCEO 3M. Join Future Prague Port 2018 to get the answers! https://www.futureportprague.com

Zveřejnil(a) Future Port Prague dne 22. July 2018

Seznam se - zlaté české ručičky na špici v nanotechnologiích

Českým firmám se v džungli nanotechnologií daří. Inovace pocházející z českých ručiček jsou všude - kosmetika, energetika, ale i móda a design. Na Future Portu tak třeba potkáš i Ladu Vyvialovou z LADA fashion. Ta se zaměřuje na speciální hightech future materiály v designu a oblečení. Šaty z těchto materiálu jsou antibakteriální, antiseptické, nezapáchají, jsou mimořádně lehké a nemusí se žehlit!

🎉🤖👩‍🚀Happy belated birthday to our youngest speaker, aerospace engineer, and science popularizer Jan Lukačevič, who is developing an antenna for the European Space Agency’s ExoMars 2020 mission that will measure electric discharges in dust storms on the red planet.

Zveřejnil(a) Future Port Prague dne 10. July 2018

Blockchain jako brána k digitálnímu občanství?

Blockchain je budoucností lecčeho. Kromě kryptoměn by tato technologie mohla být i velkým hráčem při digitálním úřadování i obecně ve státní správě. Pokud toužíš po tom zjistit o tomto fenoménu úplně všechno, tak máš na výběr asi milion přednášek s tímto tématem. Věz, že o to více se pak budeš moci těšit na digitalizaci státní správy. Takže jak dlouho ještě! budeme čekat na úřadech? Vážně, jak dlouho?

K blockchainu na Future Portu i o možnostech uplatnění této technologie se vyjádřil i Martin Holečko, ředitel festivalu: "Cílem je upozornit účastníky na blockchain jako na rychle se rozvíjející oblast s možným obrovským praktickým potenciálem, nejen pro téma kryptoměn. Diskutovat se bude např. způsob využití blockchainu ve sférách jako fintech, doprava, logistika či zmíněná digitalizace státu."

Jestli chceš vidět, že fakt žijeme sci-fi svět, zakotvi 6. - 7. září na Future Port Prague. Droni a roboti odvedou práci za tebe a ty se u toho budeš královsky bavit!

reklama

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější