kancelář

10 nejlepších firemních benefitů: Neomezená dovolená, komorník a spací boxy

Volná pracovní doba, možnost home office a dva dny sick days. To už v dnešní době snad nejsou benefity, ale klasika, kterou při nástupu do firmy očekáváte. Je možné, že natrefíte na společnost, kde se vám při vyjmenování všech benefitů zatají dech! Podívejte se, co některé nabízí svým zaměstnancům v České republice.

Firemní komorník

Taky nesnášíte frontu na poště a běhání po úřadech? Netradičním benefitem je firemní komorník, kterého můžete využít na několik hodin měsíčně. Vyzvedne za vás balíček, oblečení z čistírny, obstará nákupy v supermarketu. Díky tomu nebudete nervózní v práci (což je velké plus pro šéfy!) a ještě vám odpadnou nepříjemné pochůzky.

Neomezené vzdělávání

Představte si, že chcete jít na jednodenní školení, které stojí tolik jako nový iPhone. Ve většině firem byste si nechali zajít chuť. Naštěstí se blýská na lepší časy a existují i takoví zaměstnavatelé, kteří vám schválí všechny školení, workshopy a vzdělávací programy, které si vyberete. Na oplátku ale chtějí jednu věc: abyste své nové znalosti sdíleli se spolupracovníky. Ať už formou vlastního workshopu, nebo shrnutí nejdůležitějších bodů na poradě.

Apple
work
TOP značky světa. Pro kterou chcete pracovat vy?
28. 1. 2019
3 minuty o světových značkách

Spací boxy

Šlofíček po obědě už není jen doménou víkendů! Díky spacím boxům si můžete dopřát pauzu i na pracovišti - a bez výčitek. Je jen na vás, kdy se rozhodnete vzdálit se od monitoru a "odpočívat na oči". Zkrátka spaní v pracovní době je výbornou odměnou od nadřízených.

Nevyhoditelní

Slyšeli jste o případech, kdy lidé obětovali práci celý život a pak je vyhodili? Je jedno, jestli přišla krize, nebo byli "nadbyteční", protože děti generálního ředitele hledaly lukrativní job. Se statusem "nevyhoditelnosti" se vám nic podobného nestane. Tuto výhodnou nálepku získáte po několika letech dobré práce - v některých společnostech po třech, v jiných po pěti letech.

Dog friendly pracoviště

Do práce nemusíte chodit sami. Čtyřnohý kámoš může hlídat vaši pracovní morálku a efektivitu přímo zpod pracovního stolu, nebo si bude užívat v psí školce. Jedná se o velmi oblíbený benefit, který je výhodný pro obě strany. Nemusíte se bát, jaké překvapení pejsek přichystá po celém dnu o samotě a zaměstnavatel zase vytváří přátelštější pracovní prostředí a má jistotu, že nebudete spěchat domů kvůli venčení.

Neomezená dovolená

Dovolené kolik chcete! To není sen, ale skutečnost. Místo dvaceti dnů, které máte jisté ze zákona, si můžete naordinovat třeba i dvakrát tolik. Výši dovolené si určujete sami. Stačí si jen říci, kolik dnů si zasloužíte ve vztahu k pracovním výkonům. Pak to jen zdůvodníte personalistce a hurá do plánování několika pobytů v zahraničí.

Foto: Unsplash.com

Fitko a masér na pracovišti

Kromě proplaceného spaní je příjemným benefitem fitness a masér na pracovišti. Tyto výhody lze využít v pracovní době (většinou v regulované míře) i po jejím skončení. Pokud patříte mezi pravidelné návštěvníky sportovních středisek, ušetříte krásnou částku za permanentky.

Příspěvek na svatbu

Zaměstnavatelé chtějí podporovat mladé páry a tak nabízí příspěvky na svatbu. Nečekejte sumu v řádě desetitisíců, spíše symbolický dar. Podobnou pozornost dostanete i v případě, že se vám narodí první dítě.

Firemní zahrádka

Chtěli byste vědět, jak by se vám dařilo v zahradničení? Vypěstovat rajčata a relaxovat u zalévání bylinek lze i v centru měst. Střechy se totiž přeměňují na krásně zelené zahrádky, o které se starají pracovníci. Domů budete nosit nejen peníze, ale i čerstvé ovoce a zeleninu.

Eurovíkend s letenkami

Speciální ocenění ve formě eurovíkendu i s letenkami náleží těm nejlepším. Pokud jste předvedli precizní výkony nebo uzavřeli výhodný obchod, budete nejen na nástěnce TOP zaměstnanec měsíce. Se svou polovičkou vycestujete na víkend třeba do Říma, Londýna nebo Amsterdamu. A to na náklady zaměstnavatele.

Tyto úžasné benefity většinou nabízejí mezinárodní a technologické společnosti. Pokud se chystáte pracovat (nebo pracujete) v menší české firmě, nezoufejte. I ty se snaží pro své zaměstnance vytvářet speciální výhody. Příspěvky do lékárny, na penzijní připojištění, proplacené obědy nebo dny určené na charitativní účely nejsou k zahození! A především: práce vás musí bavit, benefity jsou vedlejší.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější