Cyber party 2019 Prohlédni si galerii

Cyber party 2019: o nejnovějších trendech a kariéře v kybernetice

Máme za sebou další ročník Cyber Party AKA konference na téma kyberbezpečnosti. Na jednom pódiu se tam během celého dne vystřídali na slovo vzatí odborníci z různých odvětví.

Konferenci otevřel tiskový mluvčí BIS Ladislav Šticha, který upozornil například na fakt, kolik hesel a přístupů potřebujeme jen k tomu, abychom vstali a došli do práce. Tím logicky zvyšujeme riziko, že naše citlivá data někdo napadne. Jak vážná situace kolem bezpečnosti údajů musí pak být v globálním měřítku? Právě na toto téma uvedl konkrétní příklady toho, jak špatné zabezpečení státu může postihnout nás všechny (například pokud kyberútok zasáhne všechny bankomaty) a vysvětlil, jakou roli v tom hraje právě Bezpečnostní informační služba.

Management Consulting 2
poweredbyexperts
Chcete si vyzkoušet byznysový desetiboj? Běžte pracovat do management consultingu!
16. 10. 2019
2 extra vytížené minuty

Ale nebyl jediný, kdo za BIS promluvil. Práci instituce představil podrobněji Lukáš T. Divákům vysvětlil, jak funguje například kybernetická špionáž vedená státem proti jinému státu nebo jaké sofistikované techniky využívají hackeři zápolící o naše citlivá data.

Senior manažer z Accenture Security Michal Merta pak poukázal na fakt, že neexistují jen zlí hackeři, ale i ti dobří, kteří hledají slabá místa každé společnosti a díky tomu ji dokážou uchránit. Petr Janda z Komerční banky zase představil metody ochrany klientů bank a upozornil na to, že o své bezpečí musejí zdravým rozumem pečovat i sami klienti. Ondřej Lukáš z ČVUT pak představil svůj projekt na ochranu routerů Ludus a dodal studentům energii rozjet i při škole vlastní nápad.

škoda auto článek foto 1
poweredbyexperts
Každé čtvrté auto bude už za 6 let do zásuvky, aneb elektrická revoluce je tu!
11. 10. 2019
2 vizionářské minuty

Július Rusnák, CIO ze Semantic Visions ukázal na konkrétních příkladech, jak vypadá práce na odhalování nepřátelské propagandy v reálném čase. Kromě jiných překvapivých informací jsme se navíc dozvěděli třeba i to, že sémantická analýza není postavená jen na vyhledávání klíčových slov, nýbrž dokáže analyzovat několik milionů článků podle mnohem složitějšího klíče.

Občerstvení od Bageterie Boulevard dokázalo udržet řečníky i návštěvníky konference ve skvělé formě po celý den! Měli pak dost energie i na to, aby si zkusili u stánku Accenture Security rozklíčovat dva složité hlavolamy nebo si vyzkoušeli ve VR realitě od Torch VR uniknout z rozpadající se vesmírné stanice na míle vzdálené od Země.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější