Coworking

Kam se zašít, když je doma rušno

Potřebujete psát diplomku, učit se či pracovat, ale doma je na soustředění příliš mnoho rušivých podnětů? Změňte prostředí a práce vám půjde hned lépe od ruky. Přinášíme vám vybraná místa v Praze, kde se můžete zašít.

Při kafi

Útulnost kaváren může nejprve navodit pocit lenosti a chuti začíst se do knížky, avšak vůně kávy a uvědomění, že jste sem nepřišli pouze relaxovat, vás brzy probere a nastartuje. Vyberte si tu svou oblíbenou a v ní odlehlý kout nejlépe ne hned u dveří, aby vás nově příchozí hosté nerušili. Dobrý koncept, kde vás namotivuje i okolí, je Cafedu v Praze. Kromě kávy zde objevíte i mnoho dalších lidí, kteří se potřebují soustředit stejně jako vy.

Obklopeni knížkami

Knihovny neslouží jen ke čtení knížek, ale poskytují útočiště i těm, kteří se musí propůjčit méně zábavné činnosti, jako je učení či práce. Pro studenty, ale i lidi na volné noze je příjemným místem na práci například Národní technická knihovna v Praze. A rozhodně nemusí sloužit jen inženýrsky zaměřeným oborům. Projektil architekti budovu navrhli tak, aby se v ní nacházely různé barvy, klidové zóny a neobjevovaly se ostré hrany. Proč? Dopomáhá tak sama o sobě lepšímu soustředění.

čtení - ilustrační foto
work
Pět knih, které vám zlepší time-management i výsledky
29. 3. 2018
2 minuty knižní inspirace

Na čerstvém vzduchu

Především v teplých měsících je práce v uzavřených prostorách téměř k nevydržení, tak proč nevyrazit ven a nenadýchat se při plnění úkolů trochu čerstvého vzduchu? Že potřebujete k práci wifi? Tak to také není problém. Takzvaných Free Wifi Hotspotů přibývá a když se kolem nich nalézá nějaká volná lavička, můžete se i uprostřed parku pustit do práce. To, že byste k ťukání do počítače venku přece jen potřebovali i vybavení v podobě stolku, zásuvky či silnějšího wifi signálu, řeší koncept Pracovna v parku. Najdete ji v pražském Karlínském Přístavu a je přístupná zdarma.

Foto: Unsplash.com

Mezi dalšími snaživci

Potřebujete pro efektivní práci prostředí, kde nejste jediní, kdo se musí soustředit? Pak jsou pro vás coworkingová centra jako stvořená. A co to je ten coworking? Sdílené pracoviště, kde potkáte s "freelancery" a začínajícími firmami z různých odvětví. Výše členského příspěvku vám zajistí buď místo v open space místnosti, vlastní stůl nebo dokonce celou kancelář. Mezi největší coworkingová centra u nás patří Impact Hub, který má svou pobočku v Praze, Brně i Ostravě. Další pražské coworkingy, které stojí za pozornost jsou vloni otevřený prostor Sněmovní 7, dále například IN-SPIRO, K 10 Coworking nebo Opero. Seznam coworkingů i v jiných městech najdete zde. Zajímavý je také koncept TechSquat, který kromě pracovního místa nabízí i spolubydlení s lidmi vyznávajícími podobný způsob života.

Všude možně

kluk, poslech hudby
work
Pět nejoblíbenějších playlistů, které tě nakopnou při práci ♫
15. 3. 2018
30 vteřin čtení nebo hodiny poslouchání

Pokud jste si žádnou z výše jmenovaných variant míst k práci nevybrali, zkuste improvizovat. Například cestování může být výborný způsob, jak se ponořit do práce. Zatímco krajina kolem ubíhá, vaší práce ubývá. Hotelové lobby většinou také poskytuje uspokojivé internetové připojení i dostatek klidu na práci. Odjet na venkov k prarodičům a naopak se od internetu odstřihnout pak může mít za následek novou vlnu kreativity a touhy tvořit a pracovat.

Ať už si vyberete jakékoliv místo, hlavní je, aby vás inspirovalo.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější