Zkusili jsme: Kovový rekordman ve výdrži baterie

Zkusili jsme: Kovový rekordman ve výdrži baterie

Lenovo Vibe P1 je moderní smartphone, který získává pozornost zákazníků především svou kovovou konstrukcí a obrovskou baterií. Ta zajišťuje skvělou výdrž i možnost dobít snadno smartphone někomu, komu „šťáva“ dochází. 

Na první pohled je Lenovo Vibe P1 typickým zástupcem střední třídy smartphonů s velkou úhlopříčkou displeje. Ta měří 5,5 palce, Full HD rozlišení pak zajistí dostatečně jemné zobrazení. U Lenova tentokrát displej zasadili do kovového těla, které působí hodně kvalitním a bytelným dojmem. Do jeho útrob se vešla zmiňovaná pořádná baterie s kapacitou 5000 mAh.  Tak velká baterie je na trhu velmi neobvyklá, pochlubit se jí může jen několik modelů.

Takový akumulátor znamená vynikající výdrž baterie, která je podpořena i tím, že P1 využívá moderní a nepříliš energeticky náročný hardware v podobě osmijádrového procesoru Qualcomm Snapdragon 615. V praxi je tohle jeden z mála chytrých telefonů, který nebude i při velmi vysokém vytížení vyžadovat nabíječku každý večer, rozhodně se u něj nestane, že by se nabití dožadoval třeba v průběhu odpoledne. Běžně lze s Vibe P1 fungovat dva dny na jedno nabití, a to ve velmi ostrém provozu, trocha střídmosti v používání smartphonu znamená dokonce třídenní výdrž. Tu lze ještě prodloužit využitím chytrých funkcí telefonu – v menu lze naplánovat interval automatického vypnutí smartphonu, třeba na noc. A na levém boku přístroje je umístěn nenápadný přepínač, který posunutím do horní polohy spustí úsporný režim. V něm je z Lenova Vibe P1 v podstatě hloupý mobil, který dovolí pracovat jen s hovory, SMS, kalendářem, budíkem, kalkulačkou a vestavěným FM rádiem. Na jedno nabití by pak měl telefon v tomhle módu přežít i týden.

Rychlonabíječka a funkce On-the-Go

To ale nejsou všechny bateriové triky Vibe P1. V balení s telefonem je dodávána rychlonabíječka, která dovede vybitý akumulátor naládovat energií za pouhou hodinu a půl. Navíc má tohle velké Lenovo i funkci USB On-the-Go, která dovolí nabíjet z baterie jiný přístroj. V podstatě umí Vibe P1 fungovat jako powerbanka pro jiný smartphone. Navíc se dá tahle funkce skutečně použít, protože v balení s telefonem je i nenápadná redukce, která dovolí k telefonu připojit klasický USB nabíjecí kabel.

Foto: Studenta

Když už je řeč o balení, najdeme v něm i fólii na displej a také průhledný plastový kryt na telefon, který pomůže ochránit kovové tělo od šrámů způsobených pádem.

Čtečka otisků a všechny moderní funkce

Vibe P1 má v podstatě všechny moderní funkce, které může uživatel potřebovat. Je tu například i čtečka otisků prstů integrovaná do středového tlačítka domů pod displejem. Po zmáčknutí tlačítka patřičným prstem se telefon odemkne doslova během okamžiku. Nechybí tu samozřejmě funkce jako LTE a NFC, u LTE ale pozor na absenci podpory frekvence 900 MHz, kterou v Česku stále docela hojně používá operátor Vodafone (ale postupně od ní upouští). Vibe P1 je dvousimkový kousek, což rovněž některé uživatele potěší. Hmotnost Vibe P1 je 189 gramů.

Rozlišení zadního fotoaparátu je 13 megapixelů, snímkům nechybí detaily ani lepší ostrost. S povděkem kvitujeme 32GB porci vnitřní paměti, nechybí ani slot na paměťové karty. Také použitý systém Android 5.1 je „v normě“, jeho odladění je dobré, a navíc si uživatel může vybrat z čistšího prostředí blízkého běžnému androidu nebo z více upraveného prostředí od Lenova. Suma sumárum, Lenovo Vibe P1 je trochu nenápadný smartphone překvapivých kvalit.

Text: Luděk Vokáč

Foto: official

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější