Zkusili jsme: Telefon a profi-foťák v jednom
poweredbyexperts

Zkusili jsme: Telefon a profi-foťák v jednom

Hledáš produkt, který bude skvělý smartphone a zároveň i s ním pořídíš kvalitní fotky? LenovoVibe Shot je stylový smartphone, který chce zároveň nahradit klasický fotoaparát. Tomu se podřídilo i ovládání a pro náruživé mobilní fotografy je tohle jeden z absolutně ideálních přístrojů. Kompromisy nedělá ani z hlediska ostatní výbavy a cena za tento komplet dovede překvapit.

Chytrých telefonůje na trhu snad nekonečné množství a vybrat si mezi nimi ten pravý není nijak lehké. Ti, kdo rádi a hodně mobilem fotí, si však mezi favority mohou zařadit nové Lenovo Vibe Shot. Neexistuje mnoho jiných smartphonů, které by se na fotografování tolik soustředily. Přitom i ostatní výbava Vibe Shot je výborná a telefon se neztratí ani po boku těch nejvybavenějších vlajkových lodí ostatních značek.

Všechno ale začíná designem, na kterém si u Lenova dali záležet. Kdo má rád ostré linky, kov a sázku na minimalismus, bude tady nadšen. Jen 7,3 mm tenké tělo má kovový rám, který může být krom kovově šedé a stříbrné varianty vyveden i v zářivě červeném provedení. Přesně to jsme testovali a musíme potvrdit, že telefon dovede budit slušnou pozornost. Kdekdo by možná přitom Vibe Shot zaměnil i za kompaktní fotoaparát. Zadní strana smartphonu je totiž navržena tak, že se jako velmi tenký foťák tváří, iluze je při fotografování takřka dokonalá.

Nechybí dvoustupňová mechanická spoušť

Z hlediska fotografování ovšem nejde u Lenovo Vibe Shot jenom o designovou iluzi. Je to například jeden z mála chytrých telefonů s dvoustupňovou mechanickou spouští. Fotit mačkáním tlačítka na displeji samozřejmě nadále lze, ale pro zkušené fotografy je tu možnost namáčknutím mechanické spouště zaostřit a domáčknutím pořídit snímek. Že to tento smartphone myslí s focením vážně ukazuje i přepínač vedle spouště, kterým lze zapnout jeden ze dvou režimů – plně automatický a profesionální. V automatickém režimu se nemusí při fotografování uživatel o nic starat, v profesionálním lze libovolně nastavovat parametry jako hodnotu citlivosti ISO, dobu expozice, ruční zaostření, vyvážení bílé nebo kompenzaci expozice.
Foto: Studenta

V profesionálním režimu tak lze pořídit opravdu kvalitní snímky, v podstatě záleží na zkušenosti a schopnosti fotografa. Automatický režim pořizuje snímky dobré kvality, ale občas například nezvládá zcela bez chyby některé kontrasty a může mít tendenci k přepalům u světlých ploch. V profesionálním režimu lze tyto nedostatky prací s ručním nastavením eliminovat. Co se dalších technických parametrů týče, fotoaparát má rozlišení 16 megapixelů a k ostření mu pomáhá laserový přísvit. Díky tomu je zaostření rychlé a přesné. Nechybí ani stabilizace obrazu, čímž je důraz na fotografování dokonán. Jo a ani přední fotoaparát není k zahození, má rozlišení 8 megapixelů, takže i vaše selfie snímky budou mít dostatek detailů.

Baterie vydrží i opravdu perný den

Lenovo Vibe Shotovšem zaujme třeba i svým Full HD displejem s úhlopříčkou pět palců. Velikostje tak akorát pro ty, kdo vyžadují dost místa na displeji, ale stále chtějí telefon pohodlně vměstnat třeba do kapsy kalhot. Technická výbava smartphonu je kompletní, nechybí tu ani Bluetooth 4.0, smartphone také podporuje kompletnísadu frekvencí LTE, takže si rychlý internet užijete všude tam, kde jej kterýkoli z českých operátorů nabízí. Telefon je dvousimkový. Výkonu má VibeShot také dostatek a to díky modernímu procesoru Qualcom Snapdragon 615 s osmijádry. Při té vší výbavě ovšem není nutné se v používání smartphonu jakkoli omezovat kvůli baterii. Její kapacita je totiž 3 000 mAh a tak bez potíží telefon vydrží jeden opravdu perný den, nebo dva klidnější.

Text: Luděk Vokáč

Foto: oficial, Lenovo

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější