10 věcí, které neúspěšní lidé nikdy nepřestanou dělat

10 věcí, které neúspěšní lidé nikdy nepřestanou dělat

Mezi námi je spoustu lidí, kteří žijí úplně jiný život, než si vysnili už v dětství. Jejich životy postrádají smysl a nikam nesměřují, avšak oni s tím nic nedělají. Proč? Protože pořád dokola dělají věci, které k úspěchu nevedou. Přinášíme seznam deseti věcí, které neúspěšní lidé nikdy nepřestanou dělat. 

1. Ignorace

Neustále ignorování problémů a důležitých věcí, které jsou nepohodlné. Místo toho, aby se jim postavili, radši zavřou oči a dělají, že nevidí a neslyší. Naneštěstí existují lidé, kteří se prostě stresem každodenního života nezabývají, své problémy ignorují a doufají, že nějak odezní. Tahle metoda ale funguje jen zřídka kdy.

2. Závist

Neúspěšní lidé často nejsou schopni přijmout fakt, že zkrátka nevynaložili tolik úsilí jako ostatní. Vymlouvají se, že „ti úspěšní“ měli pouze štěstí, nějakou výhodu nebo něco jiného a snaží se jejich úspěchy znehodnotit, místo toho, aby se zamysleli sami nad sebou. Žárlivost je velice vyčerpávající a zřídka kdy vede k něčemu dobrému.
Foto: Studenta

3. Nesnášenlivost

Spousta neúspěšných lidí žije ve stínu těch, kteří už něčeho ve svém životě dosáhli. Denně musí sledovat, jak se ostatním daří, mezitím co oni pořád selhávají. Vzít si někoho úspěšného za vzor je pro ně nepředstavitelné, to ho radši budou nesnášet a odsuzovat jeho úspěchy. To oni by přeci měli být na jejich místě.

4. Pasivita

Pořád sní o úspěchu a o tomčeho všeho plánují dosáhnout, ale když dostanou úkol, splní jej tak, aby se moc nezpotili a bylo vše rychle hotovo. Práce navíc, pro vlastní rozvoj jim nic neříká, to radši vše rychle a jednoduše, ať se můžou jít zase válet. Určitěkaždý měl někdy spolužáka, se kterým nechtěl spolupracovat, protože věděl, že všechnu práci odvede on, mezitím co ten druhý se pouze veze.

5. Lenost

Tato vlastnost je taková sestřička pasivity, akorát ještě o stupeň horší. Taky máte kamaráda, který nikdy nic nechce dělat, tvrdí vám, že má něco jiného na práci a přitom moc dobře víte, že se bude akorát válet a koukat do stropu? Takoví lidé nejsou nikdy poblíž, když je třeba něco udělat. Samozřejmě líní můžou být i úspěšní lidé, avšak těch neúspěšných lenochů je pořád mnohem víc.
Foto: Studenta

6. Povýšenost

Znáte člověka, který ničím nevyniká, a přesto pořád kritizuje ostatní? Lidé, kteří si nevěří a nemají důvěru ve své schopnosti, často shazují druhé a tím si zvyšují své ego. Ti skutečně úspěšní lidé se nepotřebují povyšovat, věří svým schopnostem a jsou rádi, že své znalosti můžou sdílet s ostatními.

7. Shazování vinny na ostatní

Mám blbou známku, protože si na mě ta učitelka zasedla. Tuhle větu většina z nás slyšela za život aspoň jednou. Neúspěšní lidé zkrátka nemůžou přijmout fakt, že je to jejich vinna, prostě to na něco svedou a takhle pořád dokola, místo toho aby začali něco dělat.

8. Závislost na elektronice

Ano, spousta lidí tráví hodně času hraním her na počítači, sledováním televize a pařením herních konzolí. Takový život jim zkrátka vyhovuje a jsou spokojení. Pak je tu ta druhá skupina, která stráví polovinu dne na Facebooku, nebo na jiné sociální síti. Neustále píší motivační statusy, nebo naopak slohovky o tom jak je život nespravedlivý, ale zvednout se a jít něco dělat? Ne, to radši budou pořád dokola aktualizovat zeď na Facebooku.
Foto: Studenta

9. Vzdávám to

Přesně tohle neúspěšní lidés oblibou říkají. Něčeho chtějí dosáhnout, stanoví si cíl a pak to vzdají ještě, než začnou, protože usoudí, že to vlastně nemá ani cenu. V tom lepším případě to vzdají až poté, co mají už kus práce uděláno. A proč? Výmluva se vždy najde.

10.  Nechávají věci na neurčito

Zná to asi každý. Dnes se mi učit nechce, tak to nechám na zítra. Většina z nás odkládá věci, které nejsou zrovna dvakrát zábavné, ovšem neúspěšní lidé je nikdy odkládat na „zítra“ nepřestanou. A tak se věcí hromadí a odkládají pořád dokola a dokola.

Text: Lukáš Lepič

Foto: pixabay.com

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější