4 tipy, jak strávit letní dovolenou s kamarády!

4 tipy, jak strávit letní dovolenou s kamarády!

Jak naplánovat dovolenou a přitom si neudělat díru do peněženky? Začněte co nejdřív a zorganizujte prázdniny v partě lidí! Víc hlav víc vymyslí a taky ušetří…

Apartmán u moře

Naplánujte si dovolenou u moře v pronajatém apartmánu. Pokud vyjedete s cestovkou, počítejte, že vás bude omezený počet na jeden apartmán. Za situace, kdy si ho pronajmete přímo od majitele, se vás může do jednoho vejít víc. A tím pádem ušetříte na ubytování. Standardní výbavou apartmánu by měla být kuchyňka či vařič. Můžete vařit z místních surovin, ale takové zavařené lečo od maminky vyjde levněji.  Apartmány nebo byty se dají najmout o prázdninách prakticky kdekoli – takže třeba zvládnete letos víc než jen Chorvatsko!

Co vyrazit na túru?

Máte raději akčnější výlety a není pro vás hlavní prioritou chytit bronz na pláži? Pak se vydejte na vysokohorskou túru mimo sezónu! Sluníčka si na horách užijete také dost, načerpáte síly a čerstvý vzduch do plic, v horské chatě dostanete čerstvě nadojené mléko a uvidíte kus divoké přírody. Oproti plavkám ale budete možná muset investovat do pořádných bot!

Dovolená v české kotlině

Vůbec nejlevněji vás v partě kamarádů vyjde pobyt u českého rybníka s chatou, hospodou a vlastní dopravou. Na benzín do auta se složíte vždycky, vezmete zásoby z domácího špajzu a prakticky kdykoli bez větších příprav můžete obsadit chatu v kempu nebo postavit stan. České dovolená, ale s kamarády po boku  - k nezaplacení!

Jsme studenti aneb čerpáme výhody i o prázdninách

Buď máte ISICa anebo jiné potvrzení o tom, že jste na vysoké. České dráhy nejsou tím nejlepším příkladem, ale v zahraničí se dá na dopravě díky statutu studenta dost ušetřit. Prosurfujte web a zjistěte, který stát (nebo Evropu?) byste díky těmto slevám mohli procestovat. Mimojiné se určitě setkáte se taky s cestovkami, které přímo pro studenty nabízí zvýhodněné pobytové zájezdy. Zjistěte, jak a kde můžete čerpat zvýhodnění a zkuste při plánování dovolené vychytat co nejvíce výhod!

Pamatujte na to, že pokud budete chtít vyjet do zahraničí co nejlevněji, vyplatí se zvažovat nákup letenek nebo pronájem bydlení hodně dopředu.

Pobyty mimo sezónu jsou vždy levnější. Cestovky už teď nabízejí first minuty, ale pokud vám v září nezačíná škola, vyplatí se zvážit i last minut. Mimoto, pokud si vyberete ne zrovna tradiční destinaci v Evropě, může se vám takový výlet taky vyplatit. Poznáte exotickou krajinu levněji než pláž ve Francii. Důležité je, že ať už léto budete chtít strávit u moře nebo na výletě, nebudete sami!!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější