5 tipů: velké studentské akce letního semestru

5 tipů: velké studentské akce letního semestru

Pro všechny, kteří už se nemůžou dočkat, až se letní semestr rozjede ve velkém, si naše studijní oddělní připravilo skripta nabitá aktuálními informacemi! Pojďte si s námi projít ty nejlepší párty, které vás tento semestr čekají a kde byste rozhodně neměli chybět.

Majáles

Nejznámější studentský festival Majáles vás letos opět nezklame, protože má pro vás nachystaný pestrý program plný koncertů, soutěží a zábavy, který tradičně vyvrcholí korunovací nového studentského krále.  Z kapel se můžete těšit na Chinaski, Monkey Business, MIG21, Pipes and Pints nebo Sto Zvířat, vystoupí samozřejmě i studentská uskupení. Můžete vyzkoušet majálesovou svatbu, zúčastnit se průvodu s alegorickými vozy nebo soutěžit o nejlepší masku.

Hlavní den oslav 9. ročníku Majálesu v Praze bude probíhat 30. dubna v parku Stromovka. Kromě tradičního průvodu se můžete těšit na vylepšené zóny pro jednotlivé školy, pódium vyhrazené pro studentské kapely a hned několik jarmarků a atrakcí.

Foto: Studenta

Brněnský Majáles bude mít letos 10. výročí, které budete moci řádně oslavit 7. května v areálu Hněvkovského.

Foto: Studenta

Zato Majáles v Plzni má už 24. narozeniny. Průvodu a volby krále Majálesu se můžete zúčastnit 26. dubna na Náměstí Republiky a den poté proběhne Majálesový open air v Lochotínském amfiteátru.

Foto: Studenta

Majáles probíhá také v Hradci Králové. Hlavní den oslav připadl na 26. dubna. Průvod startuje na Baťkově náměstí a končí v Šimkových sadech, kde bude také zvolen král Majálesu.

Foto: Studenta

Budějovický Majáles

Dalším ryze studentským festivalem je Budějovický Majáles v Českých Budějovicích, největší neziskový festival v ČR. Probíhat bude od 6. do 11. května a můžete se jako tradičně těšit na kvalitní hudbu, divadlo, umění a zábavu v ulicích se vstupem zdarma.

Foto: Studenta

Miss Agro

Pokud upřednostňujete koncerty proložit kvalitním vizuálním materiálem, určitě si do diáře zapište Miss Agro. Studentská soutěž krásy proběhne v úterý 14. května v areálu ČZU na Suchdole v Praze. Program soutěže bude doprovázen koncerty studentských kapel a na konci dne bude zvolena nejkrásnější studentka ČZU.

Foto: Studenta

Gaudeamus alkotour

Pokud však místo soutěže krásy raději věnujete čas konzumaci oblíbených nápojů, nezapomeňte se 13. března zúčastnit největší vysokoškolského alkoholového dýchánku v Praze Gaudeamu Alkotour. Akce se koná v Hany Bany na Vyšehradě a utkají se zde pražské univerzity (UK, VŠE, ČZU, ČVUT a VŠCHT) v paření. Večerem bude provázet DJ Rockstar.

Foto: Studenta

Light show

Po loňském úspěchu Light show, která se konala 11. dubna v areálu kolejí VUT v Brně, se můžete těšit i na letošní ročník akce. A do 12. března si vy sami můžete zvolit, kde se bude letošní Light show konat! Na výběr máte Prahu, Brno, Ostravu a České Budějovice. Nezapomeňte tedy podpořit své město hlasováním na www.kolejroku.cz/lightshow.

Foto: Studenta

Suit Up Party

Nedočkavci se můžou před velkými open-air akcemi rozehřát už příští týden – ve čtvrtek 14. 3. v pražském klubu Retro na legendární Suit up party.

Jak sám název napovídá, Suit up párty byla původně párty pro milovníky oblíbeného seriálu How I met your mother. Postupem času si však vybudovala téměř mystickou auru jedné z nejrozjetějších a zároveň nejočekávanějších párty každého semestru. Minulých 5 Suit Up party jednoznačně dokázalo, že přídomek legendary si vskutku zaslouží. Minimálně tisíc studentů a dalších mladých lidí se tak každý půlrok hodí do gala a jde si užít večer ve stylu Barneyho Stinsona, lva salónů ze zmíněného seriálu. Ostatně není pochyb o tom, že v Retru po střechu nabitém lidmi, kteří vyslyšeli ikonickou výzvou „Suit up!“ by se Barneymu líbilo snad ještě víc než v jeho oblíbeném baru MacLaren´s.

Foto: Studenta

Text: Bára Ochozková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější