Pět akcí v Praze, kterých se musíš ještě během března zúčastnit!

Pět akcí v Praze, kterých se musíš ještě během března zúčastnit!

Ať už jsi dobrodruh, štamgast, umělec, fanynka do módy nebo alternativní duše, vybrali jsme pro tebe akce, které tě zaručeně dostanou. Ale pospěš si, některé jsou už v plném proudu!

1.) Matějská pouť (25. 2. – 17. 4.)

Miluješ hudbu, adrenalin a cukrovinky? Jestli ano, pak je právě pro tebe určen již tradiční 54. ročník Matějské pouti, která probíhá na pražském Výstavišti Holešovice. Nadšenci jako ty si můžou vyzkoušet až 115 atrakcí z Čech, Německa, Holandska ale i dalších zemí. Pokud jsi méně odvážný, pak si vyber klasický řetízkový kolotoč, horskou dráhu nebo nejoblíbenější atrakci z celé poutě - autodrom.

Jestliže je však adrenalin tvůj šálek kávy, vyřádíš se na sedmdesátimetrové houpačce Extreem nebo na ramenu Booster s přetížením až 4G, kdy budeš chvílemi lítat i hlavou dolů. A pokud tě nechávají atrakce chladným, můžeš si dát něco k zakousnutí u stánku nebo koupit suvenýry pro své nejbližší a celé šílenství pozorovat z dálky.

Otevřeno je každý den kromě pondělí, pro otevírací dobu koukni na oficiální stránky Matějské pouti - prozradíme, že sobotu můžeš na kolotoče až do 22 hod.! A vstupné je v týdnu zdarma, jen o víkendu za tebe budou chtít 30 kaček.

2.) Salón Piva Praha – craft beer festival (16. 3. – 18. 3.)

Tento týden si přijdeš na své i ty, štamgaste. V Průmyslovém paláci se koná festival piva. Můžeš ochutnat značky a jejich specifika, které vyrábějí české i zahraniční řemeslné pivovary. Při vstupu dostaneš skleničku, která je v ceně vstupenky a můžeš tak hned začít s degustací.

Na své si přijdeš i ty, labužníku šťavnatých burgerů, budou ti je nabízet k pivu (samozřejmě za peníze:)). Tak si nezapomeň vzít dostatek hotovosti, na festivalu totiž nemůžeš platit kartou. Jestliže máš tendenci přebrat, pak se nemusíš bát, jak se dostaneš bez problémů domů. Služba Taxify tě sveze dokonce i se slevou 200 Kč, pokud jí využiješ poprvé.

Brány Výstaviště Holešovice budou otevřeny od čtvrtka do neděle v čase 15-24 hod., vstupné záleží na počtu dnů, které tam strávíš - 150, 250 nebo 350 korun. Mrkni na web.

Foto: Studenta

3.) Jan Šibík: Deset let (2. 2. – 3. 4.)

Pokud jsi umělec a zajímáš se o fotografie a nedávnou historii, připravil pro tebe známý český reportér výstavu své tvorby za posledních deset let. Jak jistě víš, Šibík se zaměřuje na vážná témata ze světového dění. Můžeš se tak z prostorů Staroměstské radnice přesunout na Haiti zničené zemětřesením nebo být svědkem řádění tajfunu na Filipínách.

Neuvidíš však jen přírodní katastrofy, ale i autentické záběry ze země symbolizující nesvobodu a násilí – KLDR, nebo z uprchlické krize vyvolané občanskou válkou na Ukrajině a v Sýrii. Výstava tě přinutí k zamyšlení a ukáže ti poselství Šibíkových fotografií, kterým je hlavně nová podoba autoritářství, nesoucí stejné nebezpečí jako ta nacistická z minulého století.

Výstavu můžeš navštívit na Staroměstské radnici denně od 10 do 19 hod. Info o vstupném najdeš zde.

Foto: Studenta

4.) Mercedes-Benz Prague Fashion Week (17. 3. – 24. 3.)

Obchodní dům Kotva čeká největší a nejucelenější módní akci nejen v Praze ale i v celé České republice. Pokud jsi fanynka módního průmyslu, pak se těš na nové modely Daniely Peškové, Jakuba Polanky, Jana Černého a dalších pečlivě vybraných návrhářů z Česka a Slovenska. Možná potkáš i slavné osobnosti z branže. V minulosti se akce zúčastnili i zástupci z italského Vogue nebo z Nowfashion.com.

Kromě přehlídek tě čeká doprovodný program například ve formě koncertu hudebního producenta a DJ NobodyListen nebo jízdy tramvají se známými osobnostmi, které ti nabídnou k prodeji kousky ze svých šatníků. Přispěješ tak i na dobrou věc - veškerý výtěžek půjde Nadačnímu fondu Bazaar Charity. Tak neváhej a zajisti si vstupenky na GoOut, ať tuhle super akci nezmeškáš!

Pro podrobnější info navštiv oficiální web.

Foto: Studenta

5.) Festival Evolution (24. 3. – 26. 3.)

Jak v sobě objevit svůj skrytý potenciál? V jakém světě chceš žít? Jak si máš udržet vztah? Jak se zbavíš stresu?  Existuje spojení mezi emocí a nemocí? Pokud se řadíš mezi hloubaly a alternativní duše, pak ti budou tyhle otázky zodpovězeny odborníky na zdravou výživu, ekologii, osobní rozvoj a duchovno. Na festivalu budeš mít možnost si kromě zajímavých přednášek prohlédnout stánky s bio potravinami, přírodní kosmetikou a praktickými ekologickými vychytávkami pro domácnost.

S vystavovateli se můžeš poradit v oblasti vztahů, ekologie a kosmetiky. Zdarma si vyzkoušíš během workshopů jógu, meditační techniky, taichi, indický tanec, nebo ti lektoři ukážou metody osobního rozvoje. Jestli tě tahle akce zaujala, nezapomeň si ji poznamenat do diáře a koupit si lístky na GoOut.

Akce se koná opět na Výstavišti Holešovice, více info hledej zde.

Foto: Studenta

Text: Markéta Kadeřábková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější