Brigáda na léto: jakou a kdy si vzít?

Brigáda na léto: jakou a kdy si vzít?

Taky trávíte svoje léto či volno mimo semestry pracovně? Pak se vyplatí nezahálet a začít hledat pořádnou brigádu už teď. Může se totiž stát, že pokud začnete za minutu dvanáct, budou výhodné pozice obsazené a vám nezbyde než zase stát za kasou v supermarketu.

Na dětský tábor

Ačkoli představa toho, že budete muset usměrňovat puberťáky (ať už v otázkách nočního klidu nebo nevulgárního  projevu) nezní příliš lákavě, může vás takové pracovní léto na dětských táborech přivést k pěkným zážitkům a novým přátelům! S kolegy instruktory budete venku, opálíte se a většinou nebudete muset řešit jídlo, protože instruktoři mají stravu zajištěnou. Můžete zůstat v Čechách anebo jako student zvážit pobyt na letním táboře v Americe, a tudíž přijít i k zajímavějšímu výdělku. Obojí vám zajistí pěknou praxi do životopisu a navíc pokud studujete pedagogickou fakultu či školu podobného zaměření, uplatníte i teoretické znalosti zde nabyté. Tak jako tak, začněte se po letních táborech poohlížet již dnes! Agentury pozice obsazují brzy a pokud budete chtít do zahraničí, musíte počítat s delší přípravou a vyřešením nutných administrativních záležitostí!

Na fesťák

Mnoho organizátorů letních festivalů shání brigádníky už teď. Od administrativy po uklízení - v tuto chvíli ještě můžete vybírat. Největší výhoda práce na fesťáku je bezesporu to, že se na něj dostanete zcela zdarma. V době svého volna tak můžete vesele poskakovat s kamarády pod pódiem. Ovšem, nevýhoda práce na festivale je, že se kvůli hlasité hudbě téměř nevyspíte a pokud bude velké horko, padnete dehydratací a únavou. Pokud už tedy na nějakou práci na festivale narazíte, dobře se podívejte na ubytování a stravu!

Lektor v jazykovce

S blížícím se létem se roztrhne pytel s jazykovými kurzy a mnoho jazykových škol a agentur se již teď poohlíží po lektorech. Výhoda pro vás, pokud máte certifikát jazyka anebo komunikační dovednosti! Učení sice bude vyžadovat nějakou přípravu na hodiny, ale jde o nenáročnou práci s tím, co ovládáte – jazykem. Takže pokud se dohovoříte některým ze světových jazyků a máte chuť poznat nové lidi a předat něco ze svých znalostí, pusťte se do toho! Čekají vás zaručeně dobře vydělané peníze.

Animátoři a průvodci

Znáte dobře některou zemi a ovládáte její jazyk? Baví vás vymýšlet aktivity pro lidi? Pak se začněte shánět po práci průvodce – buď v některém z českých měst anebo v zahraničí pro cestovní agentury. Jako průvodce se nejen zadarmo podíváte do zahraničí, ale zároveň si prosvičíte jazyk a znalosti. Budete organizovat program účastníkům zájezdu a ještě navážete nové kontakty! Zkusit můžete i práci animátora, takzvného baviče. Pokud patříte mezi vysoce extrovertní typy s nepřeberným množstvím energie a baví vás ze sebe dělat šaška, animátor je ta pravá volba! A pokud v této oblasti nenajdete práci v létě, existuje spousta agentur organizující zájezdy i během roku.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější