Chuť a možnost něco měnit? Studenti se zúčastnili BUSINESS školy

Chuť a možnost něco měnit? Studenti se zúčastnili BUSINESS školy

Ve dnech 23. a 24. října měli studenti VŠ možnost zúčastnit se dvoudenní BUSINESS školy, v rámci které prezentovali své nápady na zlepšení současné situace v ČR. Podívejte se s námi, jak taková akce probíhá.

Dvoudenní BUSINESS školu uspořádal Svaz průmyslu a dopravy ČR ve spolupráci s kariérním portálem pro studenty a absolventy UNIjobs.cz v rámci letošní kampaně Rok průmyslu a technického vzdělávání. Zúčastnilo se jí 40 vybraných studentů vysokých škol z technických a ekonomických oborů napříč celou Českou republikou. Nejvíce se zapojili studenti ČVUT, VUT, ZČU, VŠE, MUNI či UK. Dvoudenní BUSINESS škola se letos konala vůbec poprvé a Svaz průmyslu a dopravy ČR se rozhodl příští rok uspořádat další ročník.

Foto: Studenta

Po zahájení byli studenti rozděleni do 4 pracovních skupin, kde se ihned mohli seznámit se svými mentory. Mezi nimi se objevily takové osobnosti jako Zbyněk Frolík, zakladatel společnost LINET, Jan Rafaj, ředitel personalistiky a vnějších vztahů v ArcelorMittal, náměstek ministra průmyslu a obchodu Eduard Muřický nebo třeba Zbyněk Škvor, prorektor pro vědu a výzkum ČVUT. Společně s mentory pak studenti dostali za úkol pracovat na konkrétních  diskusních tématech, a to:

·      Studenti a inovace v průmyslové výrobě

·      Cesta úspěchu v podnikání

·      Zavádění Průmyslu 4.0 a efekty digitalizace výroby

·      Měnící se trh práce

V rámci skupiny pak pod dohledem moderátorů a ve spolupráci s mentory probíhaly samotné debaty. Výsledkem dvoudenní práce studentů a jejich mentorů bylo vytvoření prezentací a souborů doporučení pro praktické řešení daných otázek, kde se studenti podělili o své nápady a náhled na současnou situaci v Česku.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Zpestřením celého programu byla možnost své nápady a případné dotazy konzultovat se členy vlády. Na páteční hodinovou diskusi totiž dorazil Pavel Bělobrádek, vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace, a Jan Mládek, ministr průmyslu a obchodu. Závěr BUSINESS školy byl věnován diskusi o obrazu a fungování médií s novináři Jindřichem Šídlem (Hospodářské noviny), Janem Kleslou (Index LN) a Ondřejem Neumannem (HlídacíPes.org).

Foto: Studenta

Studenty zajímaly zejména otázky týkající se jejich profesionální budoucnosti po ukončení vysoké školy. „Všichni jsme zde nasbírali spoustu zkušeností a odvážíme si i řadu zajímavých kontaktů,“ zhodnotil BUSINESS školu pětadvacetiletý student Podnikatelské fakulty VUT v Brně Ondřej Prášek, který byl mluvčím „hnízda“ zaměřeného na téma Cesta k úspěchu v podnikání. „Potkal jsem se tady se 40 dalšími studenty, kteří se stejně jako já museli o účast zasloužit a kteří mají skutečný zájem něco dělat, pracovat na sobě a budovat v budoucnosti kariéru,“ konstatoval.

Text: Martina Čmielová

Foto: David Christian Lichtag

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější