Co v květnu? Ochutnáme hmyz a zvolíme si univerzitní krásku

Co v květnu? Ochutnáme hmyz a zvolíme si univerzitní krásku

Jako by se svět zbláznil. V Praze se bude pojídat hmyz, v Olomouci lidé skloní poctu pivu... Zkrátka o zábavu bude v květnu postaráno. Startují také některé open party a začíná sezóna festivalů. Neseďte doma a vyrazte třeba zvolit nejkrásnější dívku ČZU, přepít studenty ostatních univerzit na alkobitvě či si férově posnídat. Opět je tu pravidelná dávka akcí, které by vám neměly uniknout. 

PRAHA

Miss Agro

Každoroční open air party, při které se volí nejkrásnější dívka ČZU, proběhne letos již po sedmnácté. Souboj krásek prolnou koncerty i různé exhibice. Na tuto party chodí kolem 10 000 lidí! Kromě velké pařby se letos můžete těšit třeba na vystoupení Dilated, vítěze iZUN Music Challenge či Jaroslava Uhlíře. A čeká na vás také překvapení! Finalistky si můžete prohlédnout na www.missagro.cz.

Kde: Kamýcká 129

Kdy: 12. 5.

FB link

Mezi Bloky

Oblíbený studentský jednodenní festival je zpět. Událost nese motto „Od studentů pro studenty“, proto můžete čekat dobré ceny, zábavu a spoustu soutěží i atrakcí. Vystoupí skupiny jako Fast Food Orchestra, CTM, Atari Terror a další! Studenti ČVUT navíc mohou pařit o to víc, ten den totiž mají rektorské volno.

Kde: Kolej Podolí

Kdy: 13. 5.

FB link

Prague food festival

V Královské zahradě Pražského hradu se koná třídenní třídenní labužnický svátek gastronomie. Čekají na vás luxusní pokrmy, šéfkuchaři a ti vám budou vařit, čepovat, nalévat. Na festivalu můžete navíc ochutnat exotické věci, které jinde nezkusíte, jako třeba hmyz a havěť. Vstupenky jsou v předprodeji na webu a v síti TicketPro. Festival nese motto: “Nejezte, nepijte ani nežijte blbě!”.

Kde: Královská zahrada, Pražský hrad

Kdy: 29.-31. 5.

FB link

The Color Run CZ

Blíží se asi nejzábavnější, a určitě nejbarevnější běh tohoto roku. Uběhnout daných pět kilometrů není tentokrát o výkonu, ale o zábavě. Ani čas se neměří, jde o to, že tisíce účastníků jsou při běhu zasypávány od hlavy k patě různými barvami. Běžet můžete sami, nebo alespoň ve čtyřčlenném týmu. Cena startovného je 590 Kč

Kde: Výstaviště Praha

Kdy: 30. 5.

FB link

PARDUBICE

Majáles

Některé Majálesy už proběhly, ale Pardubice  skvělý jednodenní studentský festival teprve čeká! Pojďte se seznámit s ostatními studenty, užít si doprovodný program, spoustu soutěží, her a muziky. Vystoupí Skyline, Rybičky 48, Sto zvířat, UDG a mnoho dalších. Navíc proběhne volba královny a krále.

Kde: Cihelna

Kdy: 9. 5.

FB link

OLOMOUC

Malá noční tancovačka

Možná se vám zdá, že plesová sezóna již skončila, ale to jste na omylu. V Olomouci se totiž bude tancovat. Na událost navíc můžete vyrazit sami a najít si partnera či partnerku až na místě. Vstup je dobrovolný.

Kde: Smetanovy Sady

Kdy: 6. 5.

FB link

Férová snídaně

Pokud jste milovníci fair trade výrobků a lokálních výrobků, pak na této akci nesmíte chybět. Snídaně má totiž za účel tyto produkty podpořit. Koná se v rámci oslavy Světového dne pro fair trade. Loni se snídalo na 115 místech České republiky a piknikovalo okolo 4500 lidí.  S sebou si vezměte všechno, co patří k pikniku, nezapomeňte lokální či fair trade produkty a přiberte kamarády!

Kde: Smetanovy Sady

Kdy: 9. 5.

FB link

Beer Fest

Tato oslava nadchne všechny milovníky piva. Ochutnáte kolem 100 značek piva včetně různých pivních speciálů a produkce regionálních pivovarů. K tomu patří bohatý doprovodní hudební program, těšit se můžete třeba na britské Hells Bells, slovenské No Name a Iné Kafe, nebo naše Mandrage, Vypsanou fixu či Five O'clock Tea.

Kde: Korunní pevnůstka Olomouc

Kdy: 28.-30. 5.

BRNO

„Mezinárodní“ Gaudeamus Alkotour

Na největší českou alko bitvu dorazilo na podzim kolem 3 000 studentů. Nyní je tu jarní verze, kde se proti sobě opět utkají největší pražské univerzity. Novinku představuje „mezinárodn9 souboj mezi Prahou a Brnem! Tato live bitva se bude konat v obou městech ve stejný den. Ve kterém městě studuje více alkoholiků? Přijďte to zjistit.

Kde: Praha (Hany Bany), Brno (Fléda)

Kdy: 5. 5.

Muzejní noc

Brány brněnských muzeí se vám otevřou 16.5. Otevřené budou nejenom muzea, ale také galerie a další kulturní centra po celém Brně, a to v čase od 18:00 až do půlnoci. Prohlédnout si můžete nejen expozice, ale i se zúčastnit rozmanitých programů. Do vzdálenějších míst vás pohodlně a bezplatně dopraví autobusy Dopravního podniku města Brna na speciálních muzejně-nočních lankách. Na většině míst bude vstup úplně zdarma, nebo za dobrovolnou či symbolickou částku. Navštívit můžete např. Technické muzeum, Moravskou galerii v Brně, Mendelovo muzeum MU a mnoho dalších institucí.

Kde: Brno

Kdy: 16. 5.

FB link

HRADEC KRÁLOVÉ

Je to přesně rok, co otevřel dnes již místními studenty oblíbený areál Sunpark v Hradci. I letos v něm můžete strávit příjemný závěr května, a to při příležitosti nabité open party. Připraveny budou hned 3 stage, na kterých vystoupí jak čeští, tak zahraniční hosté. V doprovodném programu bude beach volejbal, bazén a další.

Kde: Sunpark

Kdy: 29. 5.

Text: Michaela Bůnová

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější