Organizátor Light show: V jednu chvíli začaly z oken létat dveře

Organizátor Light show: V jednu chvíli začaly z oken létat dveře

Možná jste si už někdy říkali, jak dlouho asi trvá připravit kolejní show pro víc než desítku tisíc návštěvníků. Kolik času to zabere? Na co všechno se musí myslet? Seznamte se s Petrem, jedním z hrdých organizátorů největších party na kolejích v ČR. Odpověděl nejen na tyto otázky, ale prozradil i věci, o kterých "se nemluví".

Jak dlouho dopředu se musí začít připravovat taková akce?

Přípravy s akcí začaly někdy v listopadu minulého roku. Ale to jsou už takové intenzivnější přípravy, základní plány a představy probíráme už v říjnu nebo i dřív.

S čím se musí začít?

Na začátku je důležité si stanovit, kam projekt bude směřovat a co od něj očekáváme. Pak sladit naše očekávání s očekáváními partnerů, najít a zajistit zázemí, kde se bude akce konat…

Jak se shání partneři na takovou akci?

Těžko… Není to tak, že by to bylo nereálné, ale dá to hodně práce.

Petr Krejčí

Příležitostný student Vysoké školy ekonomické v Praze a projektový manažer ve Studenta Media. Druhým rokem pracuje na koordinaci Excelent Koleje roku a s ní i unikátní Light show. Nerad píše maily a kamarádí se s Kazmou Kazmitchem. Hodně cestuje, nejraději vzpomíná na dovolenou strávenou v Kalifornii.

Excelent je vaším partnerem už čtyři roky, od začátku projektu. Co je s vámi drží?

Společná láska ke studentům a netradičním formám zábavy. Z partnerů se vlastně stávají členové týmu, taky jim hodně záleží na tom, aby všechno dobře dopadlo.

Light show přímo zasahuje do života na kolejích. Nemáte někdy problém se souhlasem k instalování světel do pokojů?

Občas se někdo najde, ale většinou je to nedorozumění. Mají strach, že to je velký zásah, ale když zjistí, že to trvá několik vteřin a nic se v jejich pokoji neděje, berou celou instalaci úplně jinak. Nakonec přijde většina dolů - pobavit se na akci.

Jak probíhá organizace na místě?

Vždycky přijíždíme o den dřív, večer se ještě dává dohromady samotný program animací a upravuje se to podle technických podmínek toho konkrétního místa. Dopředu už je všechno dopodrobna naplánované. Třeba jak bude vypadat celý prostor, kde budou stát stánky, na jakou budovu se bude promítat a tak dále. Ale na místě se to ještě lehce upravuje podle konkrétních specifik daného prostoru.

Foto: Studenta

Žádná akce nemůže jít vždycky stoprocentně hladce. Co se letos nepovedlo?

V Plzni nám třeba PSH přijeli pár minut před tím, než měli vystupovat. A taky nám pořád odlétal stánek Mondelēz, vůbec to nešlo nijak zajistit. V Brně se to rozjelo natolik, že v jednu chvíli začaly z oken kampusu létat dveře. Navíc několik lidí zároveň rozbilo bezpečnostní sklíčko na požárním alarmu a celý kampus začal šíleně houkat. V tu chvíli jsem měl pocit, že nastala apokalypsa.

Oficiální konec akce byl v deset hodin. Podle toho, co vyprávíš, se to asi moc nedalo dodržet…

V deset skončil oficiální program, ale samozřejmě nějakou dobu trvá, než se lidi trochu zklidní, jak se říká – unaví, a odejdou spát. Pak se ještě tak do tří do rána uklízí celá plocha, a to pokračuje i ráno.

Kolik přišlo vůbec lidí?

Do Brna dorazilo devět tisíc lidí, v Plzni bylo asi šest tisíc.

Nestalo se vám, že by třeba došly zásoby piva a jídla?

Letos se nám právě stalo, že dodavatel vůbec nedovezl do Plzně Jägera. To byl celkem problém. Ale jinak jsme měli všeho dost.

Co tě nejvíc motivuje pořádat takové akce?

Největší motivace je, když všechno klapne, lidí se baví a užívají si to. Potom potěší taky komentáře, které nám po akci nechávají na Facebooku.

Uvažujete už o dalším ročníku?

Takhle brzo po letošním ročníku o tom ještě nepřemýšlíme, ale těšíme se, když to příští rok vyjde znovu. Každopádně letos celý tým lidí, co na Light Show makal, odvedl skvělou práci a bez nich by to dělat nešlo. Proto doufám, že s nimi budu moct ještě někdy pracovat.

KOUKNĚTE NA VŠECHNY FOTKY A VIDEA Z LETOŠNÍCH LIGHT SHOW ZDE.

Text: Jekatěrina Tkačenko

Foto: David Christian Lichtag

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější