Kam na fesťák? Další várka akcí, na kterých nemůžete chybět

Kam na fesťák? Další várka akcí, na kterých nemůžete chybět

Léto je v plném proudu a my vám představujeme další festivaly, na které se můžete vydat a užít si tak letní měsíce v hudebním stylu. Minule jsme vás zvali na pražský Metronome, méně známý Fingers up nebo taneční Beats for love. Máme pro vás další várku akcí, na kterým v létě nemůžete chybět!

Sázava fest4. – 6.8.

Multikulturní festival, o kterém každý alespoň jednou slyšel. Začínal jako malý festival pro pár stovek lidí, v posledních letech se jich na jednom místě sejde až 20 000. Na své si tu přijdou milovníci všech hudebních žánrů, od popu, přes ska až po hiphop, především z české a slovenské tvorby. Letos v srpnu se můžete těšit na Blue Effect, kritiky oceňovanou kapelu Jelen, zábavné Monkey Bussines nebo na energického Majka Spirita. Plusové body má Sázava fest především za skvělou organizaci - dostatečné množství sprch i toitoiek, prostorné stanové městečko a minimum front a tlačenic.

Foto: Studenta

Trutnov open air18. - 21. 8.

Nejstarší hudební festival, který se poprvé uskutečnil v roce 1984, nebude na seznamu letních open airů chybět ani letos! Akce je každoročně věnovaná  významnému člověku nebo je zasvěcena aktuálnímu společenskému tématu, tím letošní tématem je osobnost Václava Havla, který je s festivalem spojován už od jeho počátků. Organizátoři zatím oznámili jen jedno velké jméno – Jaka Bugga z Velké Británie. Minimálně díky tradici je ale jisté, že tenhle fesťák bude stát za to!

Tip redakce:

Baví vás Bob Dylan, Oasis, Beatles nebo Johny Cash? Rozhodně jděte na koncert Jake Bugga, mladičkého Brita, který si pomalu ale jistě získává fanoušky i hudební kritiky na celém světě. Dočkáte se rockových balad, ze kterých budete mít husinu, i punkových pecek, u kterých budete skákat radostí. A k tomu všemu skvělé texty, nezaměnitelný chraplák a super kytara!

Hip hop camp18. - 20.8.

Více než 20 000 hiphopových fanoušků se každoročně sejde na festivalu Hip Hop Camp v Hradci Králové. Jestli je vám blízký rap, hip hop a r’n’b, neměli byste tam chybět ani vy! Můžete se těšit na několik stovek českých i zahraničních interpretů, kteří vystoupí na 8 podiích a nebude mezi nimi chybět třeba držitel dvou Andělů Smack, Masta Ace nebo na A-F-R-O. Hudebně nadupaný festival měl v minulých letech trochu problém s organizací a dlouhými frontami, pořadatelé ale slíbili zlepšení, takže se vydejte na průzkum a zjistěte, jestli dodrželi slovo!

Foto: Studenta

Mácháč19. - 20.8.

Beach open air festival Mácháč se letos bude konat již po čtrnácté... a opět to bude veliké a divoké! Báječnému prostředí Máchova jezera a přilehlých pláží dodají energii například kanadští DVBBS, Shaun Frank nebo Oliver Heldens z Holandska. Kdo nechce spát pod stanem, ten má ještě šanci sehnat chatku nebo srub, kolem jezera je totiž hned několik kempů. Co víc si přát, než strávit den na pláži a večer na obrovské taneční akci s báječnou atmosférou, a to hned 2 dny po sobě?

Foto: Studenta

Rock for Churchill26. - 28.8

Ve Vroutku v areálu Myslivna to bude koncem srpna pěkně žít! Odehraje se tu šestnáctý ročník festivalu Rock for Churchill. V krásné přírodě si můžete poslechnout australského Dub FX, multižánrové Modestep nebo poetické Zrní. Stanové městečko? Zadarmo! Jídlo? Nejen hamburgery a langoše, tady se myslí i na vegetariány a vegany! K tomu louka, les a potok a skvělá letní party je na světě.

Tip redakce:

Dub FX je umělec tělem i duší a každý jeho koncert je zážitkem pro kohokoliv, kdo aspoň trochu fandí alternativnímu rocku, rapu, beatboxu, drum and bass nebo dubstepu. A vlastně čemukoliv dalšímu . I přesto, že Dub FX dnes jezdí po celém světě a jeho koncerty jsou vyprodané, stále si na jeho vystoupení přijdete jako na náhodné pouliční show. Jediné, co tento Australan používá, jsou smyčkové efekty a efektové pedály. Každý zvuk, který na jeho koncertě uslyšíte, nahrává Dub FX přímo na místě, před vašima očima, kombinuje je, zpívá do nich, občas rapuje... a věřte, je to zážitek!

Text: Klára Střihavková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější