Kam na vánoční trhy? Do Vídně, Drážďan, Berlína nebo Bratislavy za pár korun!

Kam na vánoční trhy? Do Vídně, Drážďan, Berlína nebo Bratislavy za pár korun!

Pokud na vás doléhá předvánoční deprese z přeplněných nákupních center a únava z důkladného předvánočního úklidu, vyrazte na výlet! Navštivte vánoční trhy ve Vídni, Drážďanech nebo Berlíně. Budete překvapeni originální a dechberoucí atmosférou… A třeba pořídíte i nějaký ten dárek.

Evropské destinace, které vám chceme k návštěvě vánočních trhů doporučit, jsou nedaleko. A to doslova. Nasednete do vlaku a za pár hodin jste tam. Navíc za velmi studentsky příznivé ceny! Vlak vás doveze přímo do centra města, a tak nemusíte nikde zdlouhavě bloudit ve sněhové vánici. Pojďme společně ochutnat nádhernou a Vánocemi provoněnou atmosféru zahraničních adventních trhů!

Vídeň

Největší rakouské město Vídeň leží na řece Dunaji a většina českých dam si při jeho vyslovení vybaví hlavně známou ulici Maria Hilfe Strasse, která je doslova jedním velkým rakouským obchodním domem. Nesmíme také opomenout, že Vídeň je kolébkou významných  hudebníků, například Mozarta, Beethowena nebo Strausse.

Už od poloviny listopadu se ta nejkrásnější vídeňská náměstí proměňují v pohádkové vánoční trhy. Vídeňské trhy bývají svou dokonalou výzdobou a atmosférou považovány za jedny z nejkrásnějších v Evropě. Pokud v předvánočním čase vyrazíte do Vídně, rozhodně byste si neměli nechat ujít vánoční zimní trh u obřího ruského kola v Prátru (Wintermarkt). Letos se trhy konají dokonce až do 8. ledna. Nádherné jsou každý rok i vánoční trhy na Radničním náměstí (Rathausplatz). Vánoční dárky, ozdoby, cukrovinky a svařáky tu nabízí kolem 150 stánků. Náměstí dominuje obrovský adventní věnec s průměrem dvanáct metrů. Slavnostně jsou ozdobeny i stromy v Radničním parku.

Pro studenty máme speciální tip – vánoční trhy a každodenní party před vídeňskou WU (Ekonomická univerzita), kde stojí svařák 1 euro. Podobně to vypadá i v areálu kampusu hlavní univerzity.

SporoTiket – Evropa

V internetovém obchodě Českých drah na adrese www.cd.cz/eshop koupíte velmi výhodné jízdenky SporoTiket Evropa. S nimi můžete cestovat do vybraných evropských zemí za výhodné, studentsky přijatelné ceny. Tyto jízdenky však můžete zakoupit nejpozději 3 dny před odjezdem za hranice. S koupí tedy neotálejte.

Foto: Studenta

Berlín

Německé hlavní město je poslední dobou turisticky velmi oblíbenou destinací. Hlavně u studentů. Proč? Protože v Berlíně se nikdy nemůžete nudit! Kromě skvělých kaváren a klubů jsou tu navíc hned tři památky UNESCO – Muzejní ostrov, pruské zámky a šest berlínských sídlišť. V předvánočním čase se zde navíc rozzáří kolem 60 vánočních trhů!

Nejznámější berlínský vánoční trh bezesporu hostí centrální náměstí Alexanderplatz. Náměstí zasvěcené ruskému carovi Alexandru I.  je významnou dopravní křižovatkou, nákupním centrem a centrem nočního života. Pokud budete mrznout a punč vás společensky unaví, můžete si zaskočit hned vedle do velkého obchodního centra Kaufhaus. Na náměstí se nachází i známá berlínská televizní věž, která nabízí nádherný pohled na celé město. Tam ale omámeni punčem radši nešplhejte…

Kromě Alexanderplatzu stojí za návštěvu i vánoční trh Opernpalais, tedy trh u opery na známém bulváru Unter den Linden. Ten je proslulý prodejem tradičních předmětů. Najdete tady hlavně řezbáře a kartáčníky. Na své si přijdou i milovníci svíček a doutníků.

Foto: Studenta

Bratislava

V Bratislavě se najde hned několik zajímavých památek, které stojí za to navštívit. Rozhodně je to Bratislavský hrad a Nový most, jeden z mostů vedoucích přes řeku Dunaj. Většina vánočních trhů tady končí už 23. prosince, a tak výlet do Bratislavy neodkládejte.

Vánoční trhy se v Bratislavě konají na několika významných náměstích. Turisticky oblíbené jsou trhy na Františkánském náměstí, kde najdete přes stovku stánků s tradičními slovenskými vánočními lahůdkami a typickým vánočním zbožím. Více než patnáctimetrový vánoční strom osvětluje Hlavní náměstí, kde po celý advent můžete zhlédnout bohatý kulturní program.  Na začátku prosince se tady koná Mezinárodní festival vánoční a adventní hudby – těšit se můžete na vystoupení profesionálních pěveckých souborů z celého světa. Pokud navštívíte některý z bratislavských vánočních trhů, rozhodně ochutnejte grilované lahůdky z masa a ryb, cikánskou pečeni a samozřejmě vánoční medovinu nebo punč. Kvalita zaručena!

Drážďany

Další německé město, které je proslulé nádhernými vánočními trhy. Cesta vlakem do Drážďan trvá z Prahy něco málo přes dvě hodiny, takže se sem vyplatí jet i na jednodenní výlet.  Ve městě je řada barokních budov, za návštěvu stojí třeba Saská národní opera nebo římskokatolická katedrála Nejsvětější Trojice. Vánoční trhy v Drážďanech mají více než půl tisíciletí dlouhou tradici. Nejznámější z trhů je Štrýclmarkt (Striezelmarkt), který se letos koná už po 577. Najdete zde přes neuvěřitelných 250 stánků nabízejících vánoční ozdoby, hračky, perníčky, ryby, punč nebo štóly. Zde si vybere určitě každý!

Na různých místech Drážďan můžete navštívit i další tematické vánoční trhy – například romantický trh na zámku, vánoční trh zaměřený na tradiční saskou řemeslnou výrobu na náměstí Neumarkt.  Zkrátka, Drážďany jsou známé svou nenapodobitelnou předvánoční atmosférou, která se prostě musí zažít.

Box In-karta - Tip na vánoční dárek

Jezdíte vlakem do školy, na kolej, na návštěvu za babičkou nebo na výlety? Máme pro vás tip, jak za jízdné ušetřit! České dráhy nabízejí In-kartu, kartu se slevou na jízdné, se kterou můžete koupit určité jízdenky se slevou až 50 procent!

In-kartu lze nově využít také jako vstupenku na koncerty a další kulturní akce prodávané společností Ticketstream.

Více info na www.cd.cz

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější