Kdo vyhraje titul nejlepší Kolej roku? Je to stále ve hvězdách!

Zbývá sice už jen pár dní, kdy můžeš na www.kolejroku.cz  hlasovat, ale výsledky naší soutěže Kolej roku ještě nejsou jisté. Sice to na první pohled vypadá, že liberecký Harcov to má v kapse, ale právě těch pár dní může pěkně zamotat výsledky a deseti tisíci pivy si přiťukne třeba Strahov!

Vybavení není směrodatné, hlavní je atmosféra

Podle čeho ale lidi koleje hodnotí? Na začátku jsme měli otázky, podle čeho jdou hodnotit vysokoškolské koleje. Někoho možná na první pohled napadne, že důležitým faktorem kvality je nové vybavení a perfektní služby. Ale není to až tak jednoznačné. Studenti dle komentářů na stránce www.kolejroku.cz si nejvíce váží atmosféry. Samozřejmě, že je štvou dispoziční podmínky, ale z kolejí by nešli právě pro přátele, skvělé akce a celkový pocit, že jim ze studentského života nic neunikne. A pak také cena za ubytování, která se v případě privátu mnohdy vyšplhá až na více jak dvojnásobek.

Ta se u kolejí hodně liší. Je určována právě zmiňovaným vybavením a sociálním zázemím – kdo má samostatnou koupelnu, platí všeobecně víc. Ale je to směrodatné? Na kolejích se společnými kuchyňkami a koupelnami se více žije na chodbách, lidé se často potkávají a je tak více příležitostí se s někým spřátelit. Zatímco tam, kde člověk ze své buňky vyjde jen na cestě do školy nebo když se vrací z hospody, nemají často vybudovanou tu správnou komunitu.

Harcov, ráj na zemi?

Ale vraťmě se k soutěži! Slovo Harcov už se v ní stalo téměř pojmem. Nejvíce přízpěvků na Zdi Koleje roku na Facebooku, nejvíce hlasujících, nejvíce vychvalujících řečí ... Jaké je ale pravda o těchto kolejích? V roce 2009 se kompletně celý areál zrekonstruoval díky připravovanému Mistrovství světa v klasickém lyžování. Téměř se tak dostal na hotelovou úroveň. Díky tomu, že se jedná o největší areál kolejí v Liberci, láká studenty i na společenské vyžití. Přímo v areálu je několik hospod, barů a diskotéka, sportovně zdatní si zde mohou zahrát co je napadne. Jarní sluníčko je možné vítat na otevřených terasách a když je hlad, skočí se pár kroků do menzy. Vypadá to jako ráj na zemi? Nebo jen nablýskané pozlátko, za kterým se skrývá korupční aféra? O té je totiž v souvislosti s Harcovem v médiích nejvíce slyšet.

A jak to dopadne?

10 000 piv Gambrinus 11 Excelent může ale přijet i na zcela jiné koleje. Sice zbývá jen pár dní, ale co my víme, co když většina hlasujících má nějaké ze svých pěti hlasů ještě v rukávu?  Dožene snad Poruba, která je na druhém místě, Harcov a pivka se povezou do Ostravy? Na to si budeme do 24.dubna muset počkat.

Více informací na www.kolejroku.cz

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější