Kinovýhled na červenec: Velké návraty i bombastické novinky

Kinovýhled na červenec: Velké návraty i bombastické novinky

O prázdninách možná nebudete mít na kino ani pomyšlení a radši budete chtít vyrazit někam k vodě. I přesto se vás ale pokusíme trochu zlákat – v červenci se totiž objeví hned několik zajímavých snímků, které stojí za to vidět! Které to jsou?

Nový pohled na dobrodružnou legendu

Hned první červencový týden nabídne velmi zajímavou premiéru. Legenda o Tarzanovi předkládá neotřelý příběh slavného opičího muže. Děj se odehrává po návratu Tarzana do Anglie, kde žije spokojeným životem šlechtice. Musí se však vrátit zpět do džungle, tentokrát z obchodních důvodů. Uvidíme, co se bude dít dál. Nabitému obsazení (včetně samotného Tarzana v podání jednoho ze synů skvělého Stellana Skarsgarda) vévodí Margot Robbie (Vlk z Wall Street), Christoph Waltz (Hanebný pancharti, Nespoutaný Django) či Samuel L. Jackson (Pulp Fiction), to vše navíc v režii Davida Yatese, který měl na starosti poslední čtyři filmy o Harry Potterovi. Jsme moc zvědaví, jak byl štědrý rozpočet (180 milionů dolarů) využit!

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Kontroverzní sociální drama

Herec a režisér Matt Ross si ukousl velký krajíc. Drama Tohle je náš (v originále Captain Fantastic) svět vypráví o jedné velmi neortodoxní rodince, která žije v lesích zcela stranou civilizaci. Autoritářský otec v podání Viggo Mortensena (kterého jsme všichni milovali jako Aragorna v Pánu prstenů) své děti sám vzdělává a ukazuje jim, o čem je život. Jak už to tak bývá, rodina je po čase konfrontována se situací, v níž jí její protispolečenský přístup zrovna nepomáhá. Ross chytře předkládá argumenty pro i proti tomuto způsobu života a jestli v kině rádi přemýšlíte, tenhle nenápadný, ale přitom silný film do vás zaseje spoustu otázek.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Agent Bourne se vrací

Po čtyřleté pauze hlásí návrat i Jason Bourne, hlavní aktér jedné z nejoblíbenějších akčních sérií posledních dvou dekád. Po nepříliš povedeném Bournově odkazu se v pátém filmu série vrací Matt Damon (asi už měl dost pěstování brambor na Marsu) do své zřejmě nejslavnější role. Režie i scénáře se opět ujal Paul Greengrass, který měl na starosti velmi ceněný druhý a třetí díl, takže se rozhodně máme na co těšit. Věřme, že v očekávaném akčním hitu léta si Bourne vzpomene na všechny triky, jimiž nás uchvacoval v předchozích filmech. Potenciál má více než slušný.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Poradí si s duchy i dámy?

Koncem července přijde další návrat. Třetím dílem se totiž připomenou slavní Krotitelé duchů, kteří před více než třiceti lety byli obrovským hitem. Party kolem Billa Murraye se ale fanoušci nedočkají (byť jim to bylo slíbeno, což se trochu projevuje ve stávajících negativních reakcích na film). V rámci feminizace Hollywoodu totiž tohle pokračování přichází s kontroverzním konceptem – nový krotitelský tým bude sestávat výhradně z žen. Čtyři krotitelky povede oblíbená Melissa McCarthy a první ukázky se setkaly s dost rozporuplnými reakcemi. Bude dámské pokračování důstojným nástupcem skvělých komedií, či spíše nepovedenou snahou vytáhnout peníze z nostalgiků?

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Dostatečně široké spektrum

A dál? Romantická komedie Pan Dokonalý, pátá Doba ledová, nový snímek slavného Pedra Almodóvara Julieta, Hřebejkovo retro drama Učitelka či evropské komedie Bláznivá pětka a Short Skin. Letního sucha se v kinech tedy nemusíte bát, paleta je dostatečně pestrá. Na co máte v plánu vyrazit vy?

Text: Mojmír Sedláček

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější