Kinovýhled na červen – v parném horku do chladného kinosálu!

Kinovýhled na červen – v parném horku do chladného kinosálu!

Ani nástup léta nemůže odradit filmové fanoušky od zkouknutí nejnovějších hitů, a tak to má být. Jaké pecky v závěru zkouškového stojí za vidění?

Spasí je žena?

Souboj mezi komiksovými univerzy zatím vyznívá suverénně lépe pro Marvel. DC se loni prostřednictvím Batman vs. Superman ani Sebevražedného oddílu nepodařilo naplnit očekávání. Nyní má další pokus, vlastní film tentokrát dostala Wonder Woman, která se už loni objevila jako vedlejší postava při zápolení netopýřího muže s rodákem z Kryptonu. Její představitelka Gal Gadot tehdy jednoznačně zabodovala, teď se dozvíme víc i o jejím původu. Režisérka Patty Jenkins měla v ruce silný materiál, který dokázala přetavit v zatím asi nejlepší snímek z DC univerza. Pomalé tempo a přehnaně digitální finále jsou vykoupeny sympatičností hlavní představitelky a jejího milého Chrise Pinea, takže pokud komiksům či fantasy holdujete, návštěvou kina zřejmě zklamáni nebudete. Filmová historie se však ani tentokrát přepisovat nebude.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Další návrat Mumie

Slavné studio Universal se rozhodlo po vzoru komiksových mocností vytvořit vlastní vesmír, složený z řady vnitřně propojených filmů. Jenže v tomhle případě nejde o žádné hravé a barevné polokomedie, nýbrž o návrat k hororovým příšerám, s nimiž Universal bodoval především v 30. letech. Drsný svět Frankensteinova monstra, hraběte Draculy, neviditelného muže či vlkodlaků se tak na nás nekompromisně přiřítí v dalších letech. První vlaštovkou bude návrat Mumie. Ten režíruje Alex Kurtzmann, dosud etablovaný především jako scenárista, který už na pažbě pár sci-fi zářezů má (Transformers, Star Trek, Kovbojové a vetřelci). A hlavním tahákem je Tom Cruise, známý svým dobrým čichem na kvalitní látky. Na fantasy hororovou Mumii bychom proto měli být hodně zvědaví, rýsuje se tu totiž velmi zajímavá popcornovka!

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Slavný atentát trochu jinak

V tentýž den, tedy 8. června, se v našich kinech objeví snímek Smrtihlav, opět zaměřený na atentát na Reinharda Heydricha. Proč opět? Není to ani rok, co měli čeští diváci možnost vidět Anthropoid, který se zabýval tímtéž tématem, srovnání tak bude hodně čerstvé. Na rozdíl od loňského zpracování se však Smrtihlav více zaměřuje na postavu samotného Heydricha jakožto zajímavé historické figury, včetně jeho cesty na vrchol moci. Pro tuzemského diváka se rozhodně jedná o velmi citlivé téma, snad ho tak Cédric Jimenez i zpracoval. V hlavních rolích Jason Clarke a Rosamund Pike. Uvidíme, čím letošní verze překvapí.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Zpátky na pláž!

Seth Gordon, režisér poměrně povedených Šéfů na zabití, v půlce měsíce představí hodně kontroverzní dílo. Remake slavné Pobřežní hlídky se vydá v čistě parodických stopách a bude si zřejmě dělat legraci ze všeho, co symbol 90. let s Mitchem Buchannonem tak proslavilo. V hlavních rolích se představí namakaná těla The Rocka, Zaca Efrona a Alexandry Daddario, takže obě pohlaví si při sledování téhle odpočinkové záležitosti přijdou na své. A zřejmě se ukáže i David Hasselhoff… Prostě pokud nepotřebujete vidět nic náročného, tohle nové uchopení brakové klasiky by vás mělo spolehlivě pobavit.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Nekončíme!

Hned zkraje měsíce si můžete rozšířit obzory díky chválenému válečnému dramatu Z Paříže do Paříže či drsné dánské komedii Zabijáci z maloměsta. Příznivce animáků pak čekají hned dva velké třetí díly – Auta 3 a Já, Padouch 3. Od obou lze očekávat velký kasovní úspěch. Uvidíme, jak dopadnou Holky na tahu, bláznivá komedie se Scarlett Johansson ve stylu trilogie Pařeb. A pokud chcete letní blockbuster v nejryzejší podobě, Michael Bay přináší už páté dobrodružství Transformerů, od kterého asi celkem jasně víte, co očekávat.

Takže výběr tu rozhodně je a hlavně co se týče popcornovek bude červen opravdu bohatý!

Text: Mojmír Sedláček

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější