Kinovýhled na prosinec – předvánoční čas je pořádně našlapaný!

Kinovýhled na prosinec – předvánoční čas je pořádně našlapaný!

Před koncem roku možná nebudete mít na filmy pomyšlení, ale párkrát byste návštěvu kina rozhodně zvážit měli. Upřímně řečeno, minimálně jednou to určitě uděláte. Co nesmíte minout?

Anděl a čert opět na scéně

Hned první prosincový den se do kin dostane pokračování zřejmě nejoblíbenější české pohádky třetího tisíciletí. Anděl Páně v roce 2005 zaujal sympatickými pohádkovými motivy, oblíbenými herci a povedeným humorem. Stejná očekávání proto platí pro druhý díl, na který si fanoušci tuzemské pohádky museli počkat dlouhých jedenáct let. Na režijní stoličku opět usedl Jiří Strach, pro něhož se jedná o srdcovou záležitost. Scénář psal společně se zkušeným Markem Epsteinem a před kamerou se znovu objeví staří známí v čele s Ivanem Trojanem jako andělem Petronelem a Jiřím Dvořákem v úloze čerta Uriáše. Zapíše se tohle pokračování mezi kvalitní díla české pohádky? To zjistíte už brzy.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Hvězdné války jsou zpět

Nemá smysl chodit kolem horké kaše. Bez ohledu na počet zajímavých filmů v prosincovém výhledu se všichni těšíme na největší událost roku, kterou jsou stejně jako loni Hvězdné války. Disney ve ždímání přeslavného fenoménu nepolevuje a rok po sedmé epizodě servíruje spin-off s názvem Rogue One, odehrávající se mezi třetí a čtvrtou epizodou. Skupinka povstalců ukradne plány Hvězdy smrti, jejichž schováním do robota R2-D2 před 39 lety celá sága začala. Přestože víme, že se operace skupinky hrdinných stíhačů zdaří, žádný filmový fanda si nemůže nechat ujít, jak se jim to vlastně podaří. Zakroužkujte si datum 15. prosince v kalendáři a připravte se na další vlnu sci-fi šílenství!

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Herní legenda konečně ožívá

Těsně před koncem roku se do kin dostanou ještě další dva snímky, které budou doufat, že dokážou z miliardového tažení Hvězdných válek kiny něco málo ukousnout. Jedná se totiž o hodně ambiciózní projekty. Na první z nich se těší hlavně fandové videoher, kteří se letos dočkali už slušného Warcraftu. Filmové zpracování Assassin’s Creed ovšem vypadá ještě o něco lépe, hlavně díky Michaelu Fassbenderovi v hlavní roli. Herní série mísící prvky fantasy a sci-fi byla svého času hodně populární a dokázala pařanům nabídnout velké zážitky. Snad bude Assassin’s Creed pokračovat ve šlépějích Warcraftu a nikoli nevydařených herních adaptací z minulosti. Zjistíme 29. prosince.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

A ještě jedno sci-fi

Prosinec jako by tématům z naší reality nepřál. Pohádka, sci-fi, fantasy a na závěr ještě jedno sci-fi! Společně s Assassin’s Creed přichází do kin Pasažéři. V režii norského rodáka Mortena Tylduma, který předloni zaujal povedeným Kódem Enigmy, se představí zářivé herecké hvězdy Jennifer Lawrence a Chris Pratt. Ti jsou součástí mnohatisícové posádky vesmírné lodi. Kvůli chybě počítače se však probudí z hibernace předčasně a oni sami budou muset čelit řadě problémů, které by je ani nenapadly. Komorní sci-fi vzbudilo očekávání v trailerech a jsme zvědavi, zdali očekávání dokáže naplnit.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

A dál?

Příznivce tuzemských komedií zaujme Manžel na hodinu, pokračování úspěšného Hodinového manžela z předloňska. Pokud naopak oceníte tvrdší humor, Billy Bob Thornton vás v o něco méně úderném druhém dílu přesvědčí, že Santa je pořád úchyl. Těsně před Vánoci se do kin dostane i sladké drama Collateral Beauty: Druhá šance, jež se může pyšnit skutečně špičkovým obsazením.

Ale co si budeme nalhávat – stejně jako loni (a pár následujících let) bude prosinec patřit soubojům v daleké, předaleké galaxii…

Text: Mojmír Sedláček

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější