Konec stresu z cizího jazyka! Usměvavý Ir Anthony vás naučí se sami sobě smát

Konec stresu z cizího jazyka! Usměvavý Ir Anthony vás naučí se sami sobě smát

Mezinárodní jazyková škola MSM Academy dává studentům příležitost učit se jazyky kvalitní a zábavnou formou. Umožňuje každému, kdo stojí o to se zdokonalovat v jazycích, jednou někam vycestovat a žít multikulturně. MSM Academy je cesta k tomu poznat nové způsoby života, nové kultury a objevit svou budoucnost. Jak? Prostřednictvím svých osobitých lektorů. 

Učitele s velkým zápalem pro výuku, jako je Anthony Heraghty z Irska, zná v MSM Academy snad každý. Tento milovník Prahy už svou budoucnost našel. Dnes učí angličtinu přes 170 studentů z různých koutů světa a dělá z nich sebevědomé osoby, pro které už je strach z mluvení cizí řečí minulostí.

Anthony, jak ses dostal do České republiky?

Letos v květnu jsem se vydal na týden do Vídně, kde jsem měl v plánu navštívit se svými přáteli soutěž Eurovize a protože jsem z Irska, tak jediná možnost, jak se tam dostat, bylo přistát v Praze a odtud to vzít vlakem do Vídně. Od přátel jsem se dozvěděl, že Praha je úžasné město. Nikdy jsem si o něm nic nezjišťoval, nic nevěděl, ale na základě doporučení, jsem se rozhodl, že se tu cestou domů na pár dní zdržím. A musím říct, že to bylo asi to nejlepší rozhodnutí v mém životě. Doslova jsem se do Prahy zamiloval. Stačilo mi dva a půl dne a něco mi začalo říkat, že se sem musím přestěhovat. Po čtyřech týdnech v Irsku jsem kontaktoval jednoho člověka, který nabízel práci lektora v Praze a do sedmi dní už jsem byl v MSM Academy a učil.

Učil jsi už dříve?

Ano, měl jsem svůj vlastní kurz angličtiny před třemi lety a plánoval, že po něm odjedu do zahraničí. Pak jsem ale našel práci na letním kempu v mém rodném městě. Můj šéf ze mě měl takovou radost, že mě nechal učit a připravovat studenty na Mezinárodní systém zkoušek z anglického jazyka (IELTS). U toho jsem zůstal až do doby, než jsem odjel do Prahy.
Foto: Studenta

Co bylo důvodem, že ses rozhodl stát lektorem?

Už když jsem byl na vysoké, měl jsem hodně přátel studentů, kteří na školu přijeli v rámci Erasmu. Vždycky jsem je začal úplně nenuceně učit angličtinu a viděl jsem, že je to opravdu baví. Po tom, co jsem školu dodělal, mě ani ve snu nenapadlo, že bych se u práce lektora zůstal na pevno. Očekával jsem, že se budu věnovat byznysu a marketingu, který jsem vystudoval. Pak ale jedna moje kamarádka vycestovala do Malajsie učit angličtinu. Byl jsem tou možností nadšen. Máš díky tomu příležitost získávat nové zkušenosti a poznávat svět. Tehdy jsem si uvědomil, že výuka angličtiny je činnost, která mě naplňuje.

Učíte studenty z různých zemí. Dává to něco víc i tobě?

Jsem velmi otevřený člověk, ale díky této příležitosti přijímám o to víc nových vědomostí. Je zajímavé, jak velký benefit člověk z této profese má. Nejsem pouze učitel, ale taky se sám hodně naučím. Získávám znalosti o jiných státech a kultuře přímo od lidí, kteří v ní žijí, a to je úžasné.  Sám preferuji, když mám třídu složenou multikulturně. Navíc, bývá zvykem, že pokud jsou ve třídě všichni například z Ruska, dělají ty samé chyby. V případě, že se jedná o studenty z různých zemí, jsou jejich chyby různé a studenti se z nich mohou vzájemně učit.

Čím nejvíce pomáháš lidem k tomu se něco naučit?

Na to je velmi jednoduchá odpověď. Energie, entusiasmus a humor. Musí mě bavit to, co dělám. Musím si to užívat, pokud se tak nebude dít u mě, nestane se to ani ustudentů. Začnou se nudit a přestanou chodit na hodiny. Moje třída je vždy plná energie. I když vím, že jsem unavený, je třeba, abych udržel tu jiskru, dělal hodiny zábavné tak, že se studenti budou smát. Já si budu dělat srandu z nich, oni zase ze mě a všichni se budeme cítit spokojeně.
Foto: Studenta

Jak vypadá typická hodina?

Myslím, že žádná taková hodina není. Vždycky si říkám, že nesmím mluvit monotónně, jinak budou studenti znudění. Je ale jedna věc, která je pro moje hodiny typická a to je zábava. V každé třídě musí být zábava a já se starám o to, aby byla.

Student, který přijde na první hodinu, se určitě chová jinak než ten, co jde na svou poslední. Co děláš proto, aby se z nesmělého člověka stal někdo sebejistý, kdo se nebude bát angličtinu používat?

Vždycky, když studenti přijdou na svou úplně první hodinu, musím jim vytvořit pohodlné prostředí, které je nebude děsit, následně je poznat a pochopit, co je pro ně to vůbec nejtěžší se naučit. Pokud je tohle splněno, tak na závěrečné hodině je každý student velmi sebevědomý, používání angličtiny ho dál nestresuje a už se netřese v supermarketu strachy, když má s někým promluvit.

Studenti často říkají, že milují hodiny s tebou. Co to pro tebe znamená?

Jsem hodně skromný, takže si nemyslím, že jsem v něčem lepší než kdokoliv jiný. Ale když tohle studenti říkají, je to něco neskutečného. Dávají mi jako učiteli velkou dávku sebevědomí. To, že za mnou student přijde a řekne mi, že jsem ve škole velmi populární, všichni mě tu znají a chtějí být v mé třídě, mě dělá opravdu šťastným. Já miluji učení a oni moje hodiny. Je to úplně bláznivé, ale zároveňje to taky důvod, proč mě práce v MSM Academy tak baví.

Text: Klára Ludvíková

Foto: oficial - MSM Academy

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější