Kopa inspirace, fůra skvělých rad a ranec dobrého jídla, takový bude Startup Festival

Kopa inspirace, fůra skvělých rad a ranec dobrého jídla, takový bude Startup Festival

Ve středu 11. května se na půdě Vysoké školy ekonomické bude konat Startup Festival, který pořádá podnikatelský akcelerátor xPORT VŠE. A proč tam jít? Bude tam totiž největší koncentrace skvělých nápadů a byznysu na metr čtvereční v celé České republice. Inovativní nápady, píle, vytrvalost, pevná vůle a trocha štěstí natrefit ve správnou chvíli na správné lidi jsou atributy pro úspěšný business. Právě proto je hlavní myšlenkou Startup Festivalu propojovat aktivní nadšence s nadějnými projekty, nabídnout jim tak práci ve startupu jako alternativu korporace a inspirovat k podnikání vlastnímu.

Druhý májový týden se v atriu Rajské budovy na ekonomce sejdou začínající více či méně známé startupy, které budou po celý den prezentovat své projekty v unikátním konceptu, který vznikl na základě spolupráce pražských podnikatelských inkubátorů. Ač se někomu může z názvu festivalu zdát, že zúčastnit se můžou pouze nadšenci podnikání, tak se mýlí. Na své si tady přijde totiž úplně každý! A proč přijít?

Program vypukne v devět ráno a to hned ve velkém stylu. Po celém atriu budou startupy prezentovat nejen své projekty, ale budou také nabízet volné pracovní pozice ve svých týmech. Nevíš, jestli chceš pracovat ve startupu? Chceš se zavrtat v korporátu nebo zkusit práci v neformálním pohodovém, ale občas nejistém startupovém prostředí? Chceš nosit kravatu nebo kraťasy? Tak na tyhle otázky můžeš dostat odpověď hned od 11:00 na panelové diskuzi „Práce ve startupu vs. korporát aneb proč Startup Festival?“. Pro a proti se rozhodně dozvíš, ale rozhodnout se musíš už sám.

Příklady potvrzených vystavujících projektů: Atoto, Skypicker, UBER, Zeerat, Konečně vývar, Letsgood, Psaní hravě a další. Kompletní a aktuální přehled je dostupný vždy na webu startupfestival.cz.

Partnery a podporovately Startup Festivalu jsou StartupJobs, Nápad Roku, Point One ČZU, StartupYard, InovaJET ČVUT, NODE5, J&T Ventures, ImpactHUB.

„Startup Festival je jedinečnou akcí svého druhu,“ říká marketing manažer podnikatelského akcelerátoru xPORT Libor Uhlík. „Chceme v xPORTu tvořit komunitu kolem startupů a vytvářet podnikatelské prostředí pro aktivní lidi. Při tom jsme si uvědomili, že právě něco jako festival pro startupy tady není a samotné nás to překvapilo.“ Vznik Startup Festivalu byl podle něj přirozeným důsledkem tohoto uvažování. „Protože se jedná o nultý ročník, jsme plni očekávání a zároveň se těšíme, co všechno přinese,“ dodává na závěr Libor Uhlík.

Chceš nebo už máš svůj startup? V panelové diskusi, která se koná od 13:00, odborníci z Hithit, CredoVentures, Fundlift a Atoto.cz poradí, jak tvůj nápad financovat. No a hned potom přijde na řadu pár velkých příběhů se šťastným koncem. Představitelé Airbnb či Skypickeru se podělí o svou cestu byznysovými vodami. Všechny začátky jsou těžké, tak jak se stát hvězdami? Recept prozradí ti nejlepší. Panel s názvem Success stories aneb příběhy úspěšných startupů se koná od 15:00.

Foto: Studenta

V 17:00 se strhne boj o auta. A to doslova! Vedle sebe usednou představitelé a největší rivalové v oboru. Do Rajské budovy přijede UBER, Taxify, a Liftago! Na panelovou diskuzi o nové éře v osobní dopravě se rozhodně vyplatí dorazit. Který taxík dojede do cíle jako první? Věř, že na to jsou zvědaví i sami organizátoři.

Máš otázku a bojíš se zeptat na veřejnosti? Pro tebe jsou na Startup Festivalu připraveny individuální konzultace „one2one“. Nech si posoudit kvalitu svého business plánu od venture capital investora. Máš právní otázky? I s tím ti na konzultaci „právně správně“ může zkušený právník pomoci. Vměstnej svůj business plán na áčtyřku – konzultace Lean Canvas ti to usnadní. V neposlední radě specialista z MAFRA individuálně poradí, jak se startupem prosadit v médiích.

Stále váháš jestli přijít? Program doplní skvělé ochutnávky a pochoutky za festivalové ceny, takže i chuťové pohárky přijdou na své. Nakrmit nás přijedou mimo jiné zdravé pochoutky od Japů nebo Delilife, cupcaky od Cakeland Cupcakes nebo vykutálený vývar od Konečně vývar.

No a to co všechny vždycky zajímá – vstup je samozřejmě zdarma!

Takže kdy a kde? 11. května 2016 v átriu Rajské budovy na VŠE. V kolik? Začínáme v 9:00 a akce pojede po celý den.

Novinky sledujte na webu startupfestival.cz. Těšíme se na setkání!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější