Párty s TEDx za tři stovky! Tam nesmíš chybět

Párty s TEDx za tři stovky! Tam nesmíš chybět

Inspirace, zajímavé osobnosti i workshopy. Takové jsou každoroční akce festivalu myšlenek hodných sdílení TEDx. Nejdříve se koncem října sejdou speakeři z celého světa, aby ze sebe na konferenci TEDxPrague: Naše a cizí vydali to nejlepší, a v listopadu se můžeš těšit na párty za tři stovky s TEDxYouth@Prague.

Nenech si ujít svět plný úspěšných a inspirativních lidí! V pořadí sedmý ročník inspirativního festivalu TEDxPrague se uskuteční v neděli, 30. října 2016 v pražském Fóru Karlín. Vzhledem k dlouhodobě vysokému zájmu o účast na této akci letos organizátoři zvolili pro konání konference multifunkční prostory Fórum Karlín, které pojmou až 1000 návštěvníků.

Naše a cizí – takové je téma letošního setkání. „Naše a cizí obepíná širokou škálu témat, od aktuální migrace, přes národní identitu a vztah k našemu okolí až po imunitu, nanotechnologie nebo samořídící auta. Naším cílem je přinést letos návštěvníkům nejzajímavější program, jaký kdy TEDxPrague nabídl“ vzkazuje Matěj Novák, vedoucí organizačního týmu.

Na koho se můžeš na TEDxPrague těšit? Mezi potvrzenými řečníky tě čeká nizozemský byznysmen a ekonom Dirk-Jan de Bruijn, britský ekonom a profesor Guy Standing, technologická revolucionářka a zakladatelka firmy SatoshiLabs Alena Vránová, filozof Erazim Kohák, vedoucího kampaně Amnesty International Martin Balcar, spisovatelka a překladatelka Iva Pekárková, mediátorka Dana Potočková, filmař Petr Juračka a další. Během přestávek můžeš počítat s netradiční interaktivní zábavou.

Foto: Studenta

Jako třešničku na dortu si organizátoři přichystali letošní moderátorskou dvojici. Mužskou částí dvojice bude chirurg a aktivní člen sdružení Lékaři bez hranic Tomáš Šebek. Tomáš je součástí širšího kmene TEDxPrague už od svého vystoupení na Folimance v létě 2013. Spolu s ním převezme roli "mistress of ceremony" Daniela Drtinová, spoluzakladatelka a moderátorka DVTV a vystudovaná právnička. Daniela už dlouho pomáhá cizím myšlenkám a příběhům zazářit a vyniknout.

O TEDx

Technology, Entertainment, Design je každoroční konference s heslem: Ideas worth spreading (myšlenky, které stojí za rozšíření). Skládá se z přednášek (TED Talks), na kterých vystoupí hosté z různorodých oblastí vědy, umění, politiky, byznysu, designu i kultury. Tihle speakeři pak mají pouhých osmnáct minut, aby ze sebe vydali to nejlepší a inspirovali všechny přítomné. Účelem je inspirovat, vyvolat diskuze a navázat vztahy.

Studentské výhody

Organizátoři si pro letošní ročník připravili pro vás, studenty, zvýhodněné vstupné. TEDxPrague chce tímto podpořit šíření myšlenek a inspirativních zážitků ve školách a proto máš možnost vyrazit na akci levněji v rámci skupinové registrace. Jak na to? K využití nabídky je třeba, aby se dalo dohromady minimálně 5 lidí (mohou to být pouze studenti, pouze učitelé a ideálně kombinace učitel a jeho žáci). V pak platí nabídka za cenu 4+1 zdarma, tedy celkem 6 666 Kč za 5 registrací. A sleva 333 Kč pro každého už je fajn. Registrace v tomto případě neproběhne automaticky online, ale je třeba napsat email na registrace@tedxprague.cz se žádostí o registraci v akci TEDxPrague do škol.

Foto: Studenta

TEDxYouth@Prague

Nezaujal tě hlavní program festivalu myšlenek TEDxPrague a přece jen chceš nabrat inspiraci? Vyraz na TEDxYouth@Prague! Na této akci, která se koná 19. listopadu v pražském Kino 64 U Hradeb, tě čekají zajímavé myšlenky pro studenty a mladé, občerstvení a after párty.  To vše za 300 Kč. Letošní téma Za|zraky představuje slovní hříčku propojující dva světy, které se ale zároveň mohou protnout, když stihneme včas otevřít oči a zachytit ten moment.

Pojďte s řadou zajímavých řečníku poodkrýt oponu běžného života a nahlédnout do toho, co se odehrává za našimi zraky. V mezičase pro vás bude připravena také řada doprovodných aktivit. Pobavit se spolu i s řečníky pak budete moci na večerní afterparty.

Přijďte se ptát, ale také otevřeně přijímat. Nenechte si ujít tyhle jedinečné příležitosti a už pomalu odpočítávejte dny, kdy to celé vypukne. Tady jde o zábavu i vzdělávání.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější