Které zahraniční kurzy se vyplatí absolvovat? Jde to i z pohodlí domova!

Které zahraniční kurzy se vyplatí absolvovat? Jde to i z pohodlí domova!

Pokud se v létě nechcete flákat, můžete si střihnout nějaký ten kurz z prestižní zahraniční univerzity. A ani kvůli tomu nemusíte jezdit bůhvíkam – řada škol nabízí své přednášky online a vaše účast ve virtuální třídě bude oceněna i diplomem! Takže, kam zavítat?

Dříví do lesa…

My víme, že víte. Ale tak pro připomenutí. Největším zdrojem volně dostupných kurzů v různých jazycích je stále Coursera. Už to sice není taková bomba jako před pár lety, jelikož řada přednášek je zpoplatněná, stále se však jedná o dostatečně bohatou databázi libovolného poznání. Je to samozřejmě logický proces a nelze se univerzitám (i samotné platformě) divit, poněvadž příprava takových kurzů něco stojí. Ale ať už vypláznete pár dolarů, nebo budete škudlivě volit kurzy zdarma, připravte se nejen na sledování zajímavých videí, ale i plnění rozličných úkolů, jež budou následně hodnoceny. Diplomy za absolvování holt zadarmo nedostanete…

Foto: Studenta

Výživná konkurence

Kde začíná Coursera uvadat, tam jí na paty šlape Khan Academy. Konkurenční platforma se stále rozrůstá a ke cti jí musíme připočíst, že všechny své kurzy stále nabízí zdarma. A i pokud nevládnete angličtinou, můžete si vychutnat aspoň několik desítek videí, jež jsou přeloženy do naší mateřštiny. Navíc oproti Courseře leckdo ocení i volnější tempo výuky, ale podmínky se pochopitelně kurz od kurzu liší. Khan Academy se pyšní především přírodovědeckým zaměřením, ale množství přednášek se rozšiřuje tak rychle, že si vybere i student, co zkoumání přírody zrovna neholduje.

Technika pro nejlepší

MIT (Massachusetts Institute of Technology) se řadí mezi nejprestižnější technické univerzity světa a k našemu štěstí je zároveň dost otevřená i mimo hranice svých kampusů. Pokud zvládáte přednášky o matematice či fyzice v angličtině, těžko najdete lepší zdroj. Učí tu totiž přední odborníci, kteří vám rádi vysvětlí základy algebry, algoritmů, mikroekonomie, kvantové fyziky, umělé inteligenceči pravděpodobnosti. Ale ani humanitně zaměření studenti nepřijdou zkrátka, za zmínku stojí třeba populární kurzy manažerské psychologie se známým Danem Arielym.

Foto: Studenta

Ani praxe nechybí

Skillshare se zaměřuje na praktičtější kurzy. Pokud vás třeba zajímá film, dozvíte se, jak psát scénář či stříhat video. Hudba, vaření, design, fotografie… Není toho málo. Forma videí je navíc přívětivější než texty, takže pokud dáváte přednost informacím z praxe, tohle bude něco pro vás. Na základě kurzů si také můžete začít budovat portfolio svých projektů, kterým pak třeba ohromíte budoucího zaměstnavatele.

Tak co, vybrali jste si? Možností je samozřejmě mnohem více, ale tohle je pěkný začátek vašeho letního studia. Neváhejte a začněte se vzdělávat! Určitě se vám získané znalosti budou hodit.

Text: Mojmír Sedláček

Foto: pixabay.com

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější