Láká vás IT i byznys? Potřebují vás v Accenture

Láká vás IT i byznys? Potřebují vás v Accenture

„Můžete dělat IT strategii, IT bezpečnost a cloudové služby. A také pomáhat největším světovým společnostem, aby byly úspěšnější v každé oblasti svého podnikání,“ říká Gianrodolfo Tonielli, který z Prahy řídí divizi Accenture Technology ve střední a východní Evropě. Nejen on, ale i další manažeři v Accenture teď hledají šikovné absolventy techniky nebo ekonomie. Jaká práce vás v jejich týmech čeká?

Gianni, proč by absolvent technické nebo ekonomické fakulty v ČR měl investovat svůj čas do čtení tohoto rozhovoru?

[Směje se] Samozřejmě to nemusí dělat. Ale pokud je student otevřený zajímavé a smysluplné práci pro klienty z nejvýznamnějších celosvětových společností, přístupu k prvotřídním tréningům a školením a spolupráci s nejchytřejšími lidmi jako svými kolegy – pak bych pro vás mohl mít nějaké zajímavé informace.

Jaké?

Poptávka po našich službách v České republice roste a vytváříme nová pracovní místa. To znamená skvělé příležitosti pro absolventy a kandidáty na consultingové a technologické projekty. Teď je ten správný čas přidat se k Accenture a stát se součástí našeho úspěchu.

O čem hlavně je práce ve společnosti Accenture?

Pomáháme největším světovým společnostem, aby byly úspěšnější v každé oblasti svého podnikání: od strategického plánovaní až po každodenní provoz. Navrhujeme strategie, vytváříme a implementujeme plány, pomáháme co nejvíce využít možnosti a příležitosti digitálního světa a dodáváme řešení. Staráme se také o provoz, včetně outsourcingu podnikových procesů, infrastruktury nebo cloudu. Accenture je jediná společnost, která je schopná všechny tyto dovednosti kompletně integrovat a přizpůsobit konkrétnímu odvětví.

Gianrodolfo Tonielli

Nastoupil do společnosti Accenture v roce 1993. Pracoval v západní i východní Evropě, Rusku, Turecku, Indii a na Středním východě. Nedávno se přestěhoval do Prahy, aby řídil divizi Accenture Technology ve střední a východní Evropě.

Takže nabízíte příležitosti lidem, které zajímají nejmodernější technologie, ale i těm, které baví spíše byznysové a funkční aspekty?

Je to tak. Řekl bych, že u nás můžete hrát „ligu mistrů“ na průsečíku byznysu a špičkových technologií. Práce v Accenture znamená, že můžete rozvinout odbornou kvalifikaci prakticky v jakémkoli odvětví, libovolné funkci a v kterékoliv technologii. Našimi klienty je kromě jiných třeba 94 společností z Fortune Global 100.

Vy jste ten technický typ. Řekněte, jaké pracovní příležitosti nabízí Accenture v tomto odvětví?

Můžete dělat technické poradenství. Můžete dělat IT strategii, IT transformaci, IT infrastrukturu, IT bezpečnost a cloudové služby. Máte také příležitost se specializovat na digitální technologie – se zaměřením na analytiku, mobilitu nebo interaktivitu. Nebo se připojit k „mé“ komunitě Aplikačních služeb, kde mám aktuálně nejvíce příležitostí pro technické absolventy. Zde budete překládat provozní potřeby našich klientů do inovativních technických řešení, která jim umožní lépe obsloužit své zákazníky, včetně vašich vlastních přátel, rodiny a sousedů. Budete dělat všechno, od drobných řešení po instalace rozsáhlých a komplexních systémových integrací napříč více odvětvími a funkcemi. Budete vytvářet řešení na míru nebo integrovat naše technologické platformy s provozy našich klientů.

Nevím, jestli o tom víte, ale Accenture dělala jednu z největších a nejkomplexnějších IT instalací na světě – US VISIT, což je biometrický systém pro monitorování cizích návštěvníků, kteří přijíždějí a odjíždějí ze Spojených států. Poskytli jsme širokou škálu služeb včetně strategické podpory, návrhu a integrace, technických řešení, činností související se spuštěním, školení a řízení organizačních změn.

Nedívali jste se náhodou na Red Bull skok ze stratosféry, který provedl Felix Baumgartner? Tento přenos dosáhl světového rekordu – ve stejné chvíli probíhalo osm milionů živých online přenosů – to vše díky podpoře od společnosti Accenture.

Foto: Studenta

Co jako zaměstnanec Accenture student získá?

Inovativní prostředí, ve kterém budete dělat náročnou, zajímavou a smysluplnou práci pro nejprestižnější světové organizace. Prvotřídní formální i neformální vzdělání v oblasti technických, funkčních a profesních dovedností na několika úrovních – včetně non-stop přístupu k více než 24.000 online kurzům. Konkurenceschopné odměňování a zaměstnanecké výhody. Úžasné kolegy, kteří jsou týmovými hráči a jsou nadšení pro svou práci. Prostě vše, co z nás podle Fortune dělá jedničku v žebříčku World’s Most Admired Companies  v rámci kategorie IT služeb.

Co má student dělat, když to pro něj zní zajímavě?

Pošlete nám ještě dnes své CV a buďte připraveni tvrdě pracovat, ale taky si hodně užívat.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější