Otestujte své hackerské dovednosti

Otestujte své hackerské dovednosti

Myslíte si, že v testování informační bezpečnosti neboli etickém hackingu vás nic nepřekvapí? Tak otestujte své znalosti a dovednosti v druhém ročníku soutěže Capture the Flag! CTF je soutěž z oblasti IT bezpečnosti, kde můžete změřit síly s dalšími studentskými týmy v oblasti etického hackování a vyhrát zajímavé ceny.

Druhý ročník soutěže pro studenty se zájmem o IT security je tu! Ve středu 17. května 2017 na vás čekají další výzvy v podobě 12 hodin trvající soutěže plné úkolů, od lehkých po téměř nemožné, z oblasti bezpečnosti webových aplikaci, reverzního inženýrství, kryptografie, forenzní analýzy a dalších…

Stačí se přihlásit samostatně anebo v týmu až o 4 studentech do středy 10. května a pak už jen soutěžit o vouchery v hodnotách 5 000, 3 000 anebo 1 000 Kč pro tři vítězné týmy.

Accenture

Společnost Accenture má s kybernetickou bezpečností více než 20 let zkušenosti, v její divizi Accenture Security pracuje přes pět tisíc profesionálů, kteří jsou schopni dodávat kybernetickou bezpečnost od A do Z. Díky tomu se může pyšnit více než 330 klienty po celém světě. Vloni v září v Praze na Chodově dokonce otevřela jedno ze čtyř světových Cyber Fusion Center – v tomto článku jsme vám přiblížili boj proti kybezločinům a vyzpovídali Michala Mertu, zkušeného odborníka na bezpečnost ze společnosti Accenture, který vedl řadu IT security projektů v mnoha zemích světa. Michal je jedním z autorů soutěže Capture the Flag.

Informace a pravidla hledejte na webu Capture the Flag anebo na facebooku. Jedná se již o druhý ročník soutěže, která byla v loňském roce realizována na Fakultě informačních technologií ČVUT. Letos je však soutěž otevřena mnohem širšímu publiku a zúčastnit se můžete i vy!

Celou soutěž zabezpečuje Cyber Fusion Center společnosti Accenture, které bylo otevřeno loni v září na v Praze na Chodově. Tady se devadesát zaměstnanců stará o IT bezpečnost velkých firem. A to jak pomocí etického hackování informačních systémů (penetračního testování), tak budování obranné stránky a bezpečností audity. Konkrétní příklady IT security projektů Accenture najdete v článku magazínu Studenta.cz.

Co na to říkáte, troufnete si na Capture the Flag? Neváhejte a přihlaste svůj tým do 10. května v registračním formuláři.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější