Legendární SUIT UP Party je zpátky! Tentokrát ve velkém stylu

Legendární SUIT UP Party je zpátky! Tentokrát ve velkém stylu

Vyrazit si do luxusního prostředí a v noblesním oblečení tam zapařit na současnou party hudbu. Kdy naposled se vám něco takového podařilo? Jestli nikdy, čekat už dlouho nemusíte. Už 9. října se totiž v Praze chystá další legendární SUIT UP Party, na které vystoupí i Ondřej Brzobohatý a DJ Rockstar.

Galaparty plná drinků

Kdo dneska nezná kultovní seriál How I Met Your Mother, jako by nebyl. A kdo zatím nezavítal na SUIT UP Party, je na tom dost podobně. Až doteď se tahle pařba v elegantním oblečení konala v pražském Retru, ale teď se posouvá na vyšší level. „Chtělo to zkrátka změnu, takže podzimní SUIT UP uděláme v SaSaZu. Je to sexy místo a podle nás je k takové akci jako stvořené,“ vysvětluje současný pořadatel akce Zdeněk Horák. Tahle megapařba se odehraje už 9. října a bude se jako obvykle točit kolem šatiček, obleků, záplavy drinků a cool hudby. Přibude taky nová stage a další vychytávky, ty si ale zatím pořadatelé nechávají pro sebe. Jak Zdeněk radí: „Vemte si sako nebo pěkné šaty a dorazte. Bude to prostě LEGEN… wait for it… DARY!“

Jak to u nás všechno začalo?

Většina dobrých nápadů začíná u party nadšenců a u SUIT UP pařeb tomu nebylo jinak. „Všichni, kdo jsme první akci pořádali, jsme byli vášnivými fanoušky sitkomu How I Met Your Mother. Už od začátku nás brala Barneyho hláška „Suit up!“ a hned se nám vryla do paměti. A tak jsme před třemi lety uspořádali první SUIT UP Party,“ líčí začátky kultovní akce Vladimír Weiss. Hned první akce přitáhla skoro tisícovku lidí a dlouhé fronty před klubem. „Většina navíc byla fakt elegantně oblečená a ukázalo se, že právě exkluzivita lidi na tenhle večírek přilákala nejvíc. To nás nadchlo a nakoplo do dalších akcí.“ Až dodneška kaleb inspirovaných kultovním seriálem proběhlo hned sedm. Absolutní rekord v návštěvnosti padl loni v říjnu, kdy na akci dorazilo přes patnáct set nadšenců. Doufejme, že osmička i tohle číslo pokoří…

Foto: Studenta

A teď trochu etikety. V čem se nejen na SUIT UP, ale i na každé jiné „high society party“ rozhodně neztrapníte?

  • BLACK TIE: Jestli chcete, pánové, splnit tenhle dress code do puntíku, obyčejný oblek s kravatou nechte doma ve skříni. Potřebovat budete smoking a hlavně černého motýlka. Dámy, vy si na sebe oblečte dlouhé večerní společenské šaty. V uplé mini vám to určitě moc sluší, ale tady byste si uřízly pořádnou ostudu.
  • WHITE TIE: Tenhle výraz věstí hóódně formální událost. Pro ženy je opět povinností dlouhá večerní róba, muži to musí vyhrotit ještě víc a sehnat frak s bílou košilí i motýlkem, vestu a černé lakýrky. Stejně se oblečte i v případě, že je předepsán dress code s názvem ULTRA FORMAL.
  • FORMAL: I v tomhle případě se vyfikněte co nejvíc elegantně, svůj outfit ale můžete aspoň trochu odlehčit. Gentlemani můžou zahodit motýlek i kravatu, slečny zase můžou sáhnout po koktejlkách nebo elegantním kostýmku. Zase ale platí – všeho s mírou! 
  • SEMI-FORMAL: Splnit tenhle dress code je nejvíc ošemetné a musíte se řídit časem, kdy se událost koná. Jestli jdete na plac po šesté večer, hoďte na sebe koktejlky nebo tmavý oblek. Dopoledne nebo odpoledne vám bude stačit kostýmek nebo oblek jakékoli barvy.
  • DRESSY CASUAL: V překladu znamená tenhle módní povel styl nedbalé elegance. Ale pozor – ta rozhodně neznamená otrhané džíny nebo Rejoice outfit! Povinnost obléct se elegantně zůstává, akorát to tentokrát nemusíte tak přehánět. Pánové, vy na sebe hoďte oblek, dámám doporučujeme třeba šaty z krajky nebo sametu.

HIMYM (How I Met Your Mother)

„Co takhle napsat o našich kamarádech a kravinách, co jsme vyváděli v New Yorku?“ Tak nějak zněla myšlenka dvou kamarádů-scenáristů, která v roce 2005 stála u zrodu nejoblíbenějšího sitkomu posledních let. Už od začátku diváci šíleli hlavně po Barneym Stinsonovi, autorovi kultovní hlášky „Suit up!“. Aspoň Barney by totiž bez obleku nepáchnul vůbec nikam a to samé vytrvale vyžadoval po svých kamarádech. Jeho striktní příkaz během sérií získal několik obměn – ať už „snow suit up“, když tahal Teda do iglů v Central parku, nebo „law suit up“, když Marshalla hecoval k právnickým zkouškám. Tahle catch-phrase dala nakonec vzniknout i International Suit Up Day, který byl oficiálně stanoven na 13. října. Nejlepší způsob, jak tenhle den důstojně prožít, je strávit ho celý ve společenském outfitu.

Text: Mariana Kopecká

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější