5 tipů, jak se neznemožnit na SUIT UP Party

5 tipů, jak se neznemožnit na SUIT UP Party

Už ve čtvrtek vypukne další našlapaná SUIT UP party. Přinášíme vám pár tipů, jak na ní zazářit a neztrapnit se.

1. Dodržte dress code!

Na tuto akci je předepsaný dress code, proto se ho jednoznačně držte. Dodržením dress codu jednak vyjadřujete respekt organizátorovi, který se evidentně snaží o určitý level události, druhak tím dokazujete i svou zběhlost v etiketě oblékání. Pánům je doporučený coctail dress code nebo smart casual, což naznačuje elegantní, ale zároveň lehce uvolněný look, takže s klidem můžete ve skříni nechat otcův frak nebo smoking.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Pokud se vydáte cestou coctail dress code, je po vás vyžadován tmavý oblek (ideálně černý nebo tmavě modrý), světlá košile (bílá nebo krémová), tmavé společenské boty a vkusná kravata. Smart casual naznačuje, že se můžete ještě víc odvázat, doslova to znamená „být trendy v elegantním stylu“, takže můžete zvolit i tmavé džíny nebo trendy kalhoty, k tomu košili, vestičku, svetřík, sako, vkusný šátek. Dámy by měly být podle předpisu elegantní, čili doporučuji hezké koktejlky, lodičky a psaníčko. Nepřehánějte to s okázalým účesem ani nadbytkem šperků.

Foto: Studenta

2. Mějte styl!

Dress code je věc jedna, styl je věc druhá. Chystáte-li se na Suit-up party, určitě si vylaďte outfit, nenechávejte to na poslední chvíli s tím, že něco se vždycky v šatníku najde. Udělejte si hezké odpoledne s kamarádem nebo kamarádkou a něco společně nakupte, krásné kousky se dají sehnat i zalevno. Určitě znáte ten krásný pocit, když jdete do společnosti v novém ohozu a cítíte se tak nějak božsky. Díky tomu můžete  svým šarmem a sebevědomím přilákat pozornost druhého pohlaví, což nikdy není na škodu, za druhé se budete v hezkém outfitu cítit lépe, uvolněněji a budete se líp bavit. V neposlední řadě je vždycky fajn moci se novým outfitem pochlubit  druhý den na Facebooku v albíčku „Party hard“, že jo.

Možná si říkáte, že je zbytečný to vůbec připomínat, ale na každym večírku se vždycky najde nějakej ťunťa s košilí s tropickym vzorem nebo v tvídovym zelenym saku po dědovi a šmudla v sepraný haleně, manšestrový sukni pod kolena nebo lesklých silonkách v lodičkách s otevřenou špičkou.

SUIT UP PARTY: SUMMER WARM-UP EDITION

Ve čtvrtek 25. dubna od 20:00 to rozjedeme v pražském klubu Retro Music Hall! Více na www.suitupparty.cz

3. Lovte, ale s grácií!

Na každé party se dá logicky očekávat, že dojde k lovu na opačné pohlaví. Pokud se skutečně chystáte někoho balit nebo aspoň nezávazně flirtovat, dělejte to prosím s grácií. Pro dívky platí následující – pokud chcete zaujmout muže, chovejte se jako dáma, nemluvte sprostě, neházejte do sebe jeden panák za druhým, neoblizujte se s ním na záchodkách a nevyhrnujte si sukýnku až pod zadek s cílem zaujmout ho ještě víc.

Pánové, vy se prosím chovejte jako gentlemani, pamatujte si, že za dívku vždy platíte. Proto, i kdybyste si museli půjčit od rodičů, udělejte to, nikdy se nedostaňte do situace, kdy dámu konečně dostanete na bar a když dojde na placení, nadhodíte – „Máš to za pade!“ S takovým frajerem se obvykle my dámy už bavit dále nechceme. Naučte se dávat dýška číšníkům, v dobré společnosti se to prostě dělá, takže vám to u dámy zvýší kredit. Neházejte oplzlé fóry. Rozhodně jí pochvalte šaty, ale moc se nenimrejte v detailech jako kabelka, doplňky nebo lodičky – mohla by se začít bát, že jste z druhého břehu (jestli mi rozumíte). Vyzvěte ji k tanci, ale ve vší počestnosti, žádné osahávačky. Netahejte ji ještě ten večer domu, vemte si číslo a nadhoďte oběd nebo drink další den. Hodně štěstí!

Foto: Studenta

4. Nepruďte DJe!

Každýho se během rozjetýho večera čas od času zhostí  pocit, že by měl poradit DJovi, jakou pecku tam šoupnout. Vykašlete se na to. Je to marný, DJové to nemají rádi a já je chápu. Je to podobný, jako kdyby za vámi přišel někdo do práce a radil vám, že je lepší napsat tenhle odstavec jinym písmem a tohle kafe uvařit jinak. DJ má zkrátka svůj set, svojí práci rozumí a bude hrát tak, jak cítí on. Nikdo není zvědavej na to, že vy máte zrovna náladu „na něco takovýho jakoby nadupanýho“, že by se tam teď hodil Míša David, protože „ten vás na diskošce vždycky přivede do varu“ nebo že „vaše kámoška Jarka má narozky a vy byste jí chtěli popřát do mikrofonu.“

Foto: Studenta

5. Nebuďte za čuňátka!

Chápu, všichni jdeme na party mimo jiné s cílem opít se do němoty, a kdo říká, že jde jen na jedno, ten se opije do dvou němot. Není ale snad horší věc, než se zpít takovym stylem, že nemůžete ani mluvit, ani chodit a nakonec vás musí před bar vytáhnout „nadšení“ kamarádi za hromadného povyku přihlížejících se starostlivými výkřiky jako „co se jí stalo?“, „dejte jí kafe“ nebo „pozor, ať se nepobleje“ . Navíc, když pominu tenhle trapas a zkažení večera přátelům, představte si, jaký by vás čekalo nádherný ráno po probuzení.

Pročež radím – pořádně se před party najezte, v průběhu večera nekombinujte alkohol, nemachrujte a nehrajte hru - kdo vypije víc panáků a hlavně se pravidelně prolévejte vodou. Už jsme přece velký a nemusíme být nutně za hulváty, ne? Pokud i po tomhle varování najdu v Retru slečnu s hlavou v záchodové míse nebo gentlemana pod stolem, osobně vás vytáhnu ven za uši. Jo, kdyby se to náhodou stalo mně, naložte mě do taxiku, zamaskujte stopy a nikomu o tom neříkejte. Děkuju moc.

Text: Tereza Seidlová

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější