festivaly

Neseďte doma a vyrazte na letní fesťáky! Přehled akcí, na kterých nemůžete chybět

Léto se pomalu blíží a s open air festivaly se letos roztrhl pytel. Chcete si odpočnout od školy nebo práce a vyrazit na letní festival? Užít si hudbu, doprovodný program i srandu s partou? Zkrátka zažít nezapomenutelnou akci? Přinášíme ti 13 největších hudebních akcí tohoto léta, ze kterých si určitě vyberete.

Metronome Festival Prague, 22. - 23. června

Metronome Festival Prague je nový mezinárodní festival, který se koná v centru Prahy a nabízí nejzajímavější mezinárodní hvězdy v kombinaci s tím nejlepším z české hudební scény. Metronome Festival se představí jako akce, která přináší unikátní hudební zážitky na pozadí diváckého komfortu a kvalitních služeb.

První ohlášenou hvězdou je britský klavírista, zpěvák a písničkář Tom Odell, jedna z velkých hvězd své generace! Dalším tentokrát českým ohlášeným jménem je Tata Bojs, kteří tu společně s exkluzivními hosty oslaví 30 let. A zatím posledními zveřejněnými zahraničními hvězdami jsou The Chemical Brothers, David Byrne, John Cale, David Rowntree a Sister Bliss, světoznámá DJ a producentka, která přijede do Prahy odehrát svůj speciální Faithless DJ.

United Islands of Prague, 22. - 24. června

O víkendu 22. - 23. června se v pražském Karlíně odehraje 15. ročník multižánrového open air festivalu United Islands of Prague. Na 90 000 metrech čtverečních a více než patnácti podiích spolu s Davidem Kollerem, Buty a Vypsanou Fixou vystoupí 100 zahraničních vycházejících hvězd a nových česko-slovenských objevů. Divákům se představí i nejlepší interpreti ze soutěže Objevy United Islands, která se letos uskutečnila poprvé. Hlavní zahraniční hvězdou letos budou britští rockeři Arcane Roots. Vstup na celý festival bude tradičně zdarma.

Aerodrome (Panenský Týnec), 28. - 30. června

Aerodrome Festival, dříve jednodenní hudební akce známá především jako oblíbená cílová destinace příznivců rocku, hard coru a metalu, se v letošním roce představí ve zbrusu nové podobě. Dramaturgie nabídne multižánrový rozměr a hudební produkce bude doplněna o bohatý doprovodný program, který poskytne různé formy relaxace i vyžití pro příznivce adrenalinu počas trvání celého festivalu.

Aerodrome Aftermovie 2017

Během tří dnů od 28. - 30.června vystoupí na dvou pódiích přes třicet zahraničních účinkujících - od hvězdných stálic hudební scény až po nejvýraznější objevy posledních let. Festivalové městečko, které na letišti v Panenském Týnci na tři dny vyroste, bude vybaveno také nespočtem kaváren, restaurací a prodejních stánků s pestrou gastronomickou nabídkou.

Rock for People (Hradec Králové), 4. - 6. července

Rock for People je jeden z největších a nejstarších rockových festivalů u nás. Festival Rock for People 2018 se koná ve dnech 4. až 6. července ve Festivalparku v prostoru vojenského letiště v Hradci Králové.

Účinkujícími jsou Skillet z Memphisu, britská kapela The Prodigy, dánští heavymetaloví showmani Volbeat, Sick Pupies a britští The Kooks.

Beats for Love (Ostrava) - 4. - 7. července

Beats for Love je originální festival elektronické hudby pořádaný v ostravském industriálním parku Dolní Vítkovice. V roce 2018 se festival Beats for Love koná od 4. do 7. července. V roce 2017 byl anketou Bestcoolfest TV Prima Cool vyhlášen nejlepším festivalem a zároveň byl nominován do ankety European Festival Awards.

Beats for Love Aftermovie 2017

V roce 2018 na festivalu Beats for love vystoupí například Alan Walker (Norsko), Galantis (Švédsko), Roger Sanchez (USA), Demolition Man (Velká Británie), Jade (Maďarsko), Sam Divine (Velká Británie), Dannic (Nizozemsko), Luca Agnelli (Itálie), The Upbeats (Nový Zéland), Teddy Killerz (Rusko/Ukrajina), Andy C a Sub Focus (Velká Británie).

Masters of Rock (Vizovice), 12. - 15. července

Festival Masters of Rock - o tom, že to bude opět letní mega nálož skvělé muziky, není pochyb! Přesvědčí vás o tom ve Vizovocích nejedna velká, zářivá hvězda světového metalu či rocku, doplněná českou hudební špičkou!

Hlavní hvězdou pmetalového festivalu Masters of Rock, který se uskuteční 12. až 15 července příštího roku ve Vizovicích, bude německá speedmetalová skupina Helloween. Na programu je také vystoupení německé zpěvačky Doro Pesch, kanadské trashmetalové skupiny Annihilator či německo-rumunské powermetalové kapely Powerwolf.

Hrady CZ 

České hrady CZ: Točník 13. - 14. 7. 2018, Kunětická hora 20. - 21. 7. 2018
Švihov 27. - 28. 7. 2018, Rožmberk nad Vltavou 3. - 4. 8. 2018, Bezděz 31. 8. - 1. 9. 2018

Moravské hrady CZ: Veveří 10. - 11. 8. 2018, Hradec nad Moravicí 17. - 18. 8. 2018, Bouzov 24. - 25. 8. 2018

Hrady CZ je festivalový projekt rozdělený na České hrady CZ a Moravské hrady CZ. V roce 2018 se uskuteční již čtrnáctý ročník tohoto festivalu. Festival Hrady CZ se odehrává na významných historických památkách. Z osmi míst, na kterých se letos pořádá, je pět v českých krajích a 3 na Moravě.

Mighty Sounds (Tábor), 13. - 15. července

Mighty Sounds je unikátní třídenní hudební festival, který se koná každoročně v červenci v Táboře. Festival se soustředí především na punk a punkrock, rock'n'roll, hardcore, reggae, ska, rockabilly, indie rock a hudební styly a scény, které se od nich odvíjejí anebo s nimi úzce souvisejí. Specialitou festivalu je fakt, že každoročně představuje hlavně zahraniční jména, která tvoří přes 80% line-upu a jsou doplněna tím nejlepším z především žánrové scény v ČR - zkrátka nic, co by připomínalo tzv. českou festivalovou klasiku.

Colours of Ostrava, 18. - 21. července

Jeden z největších letních festivalů na území České republiky. Festival nabídne během čtyř dní na více než 10 scénách přes 150 kapel, DJs, filmů, diskusí, workshopů či divadel včetně největších hvězd světové hudby.

Colours of Ostrava Aftermovie 2017

V industriálním areálu bývalých dolů a hutí se pomyslně prolnou těžební věže a obří pece s třímetrovým kyvadlem předvádějícím zemskou gravitaci do strun harfy a blesky z Teslova transformátoru. Festival v roce 2018 proběhne od 18. do 21. července.

Sázavafest (Světlá nad Sázavou), 26. - 28. července

Z původní jednodenní akce v roce 2001 s jedním podiem a kapacitou areálu 1.800 lidí se postupně přirozeným vývojem stal Sázavafest renomovaným evropským multikulturním festivalem, který nabízí třídenní program několika scénách. Návštěvnost festivalu dosáhla čísla 20.000 lidí a zájem o festival každým rokem stoupá, což je pro pořadatele nejen výzvou, ale také velkým závazkem.

Mezi letošní hvězdy patří Kryštof, No Name, Graham Candy, Vojtěch Dyka Mandrage, Iné Kafe či Jaroslav Uhlíř.

Let It Roll (Milovice), 2. - 4. srpna

Let It Roll původně začínal jako série klubových akcí, které se postupně staly nejnavštěvovanějšími drumandbassovými akcemi u nás. Později se rozhodli organizátoři uspořádat i letní open air festival, jehož popularita a návštěvnost každým rokem vzrůstá. S doprovodnými akcemi dokonce expandoval do Rakouska, Maďarska, Slovenska a dalších zemí.

Let it Roll Aftermovie 2017

Hip Hop Kemp (Hradec Králové), 23. - 25. srpna

Hip Hop Kemp, největší hiphopový festival ve střední a východní Evropě, hlásí svůj již 17. ročník. Legendární mejdan opět proběhne ve Festivalparku v Hradci Králové, kam se každoročně sjíždějí fans a stars hiphopové kultury z celého světa.

Už posedmnácté se o tomto prodlouženém srpnovém víkendu do královehradeckého Festivalparku sjedou fandové hip hopu ze všech koutů světa, aby společně prožili mejdan, ze kterého budou žít po celý další rok! Hip Hop Kemp 2018: $UICIDEBOY$ /USA/ CHIEF KEEF /USA/ EVIDENCE /USA/ BILL $ABER /USA/ ILLA J /USA/.

Finlandia Mácháč (Doksy), 24. - 25. srpna

Osmnáctý ročník největšího tanečního beach open air festivalu v ČR, který proběhne ve dnech 24. a 25. srpna 2018, nabídne po oba dny špičkové zahraniční headlinery. Poprvé se v ČR představí v rámci jednoho festivalu HARDWELL a ARMIN VAN BUUREN, vůdčí postavy světové taneční scény a jedni z nejžádanějších umělců vůbec. Line up doplní další zahraniční vystupující a přední domácí djs.

Dejte nám na Facebook vědět, kam se letos chystáte :).

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější