reklama
 
Zeman Ovčáček Prohlédni si galerii

#galerie: Ovčáčkův twitterový lifestyle blog - fotky zvířat, seznamka i recepty

Tipy na pálení slivovice, polední menu nebo zajímavosti ze zvířecí říše. Ne, Jiří Ovčáček nezměnil profesi, jen se na jeho twitterovém účtu v posledních dnech objevují stovky komenářů, které nijak nesouvisejí s publikovanými informacemi z Hradu. Lidé se baví a vzdělávají, prezidentova tiskového mluvčího to netrápí - a všichni jsou spokojeni. Jak se z jednoho z nejsledovanějších účtů stal účet ještě sledovanější?
reklama

Celou srandu spustil uživatel vystupující pod účtem Jie neboli "glosátor českého bizáru", který je parodií na někdejšího čínského poradce prezidenta Miloše Zemana Jie Ťien-minga. Na Twitteru, kde má více než 11 tisíc sledujících a kde satiricky komentuje českou politiku (zvláště pak osobu prezidenta a jeho mluvčího), vybídl ostatní, aby příspěvky Jiřího Ovčáčka proměnili v lifestyle blog.

A to by nebyli uživatelé českého Twitteru, aby se toho nechytli. Na Ovčáčkově účtu se tak začaly objevovat různé druhy komentářů, které absolutně nesouvisejí s tím, o čem příspěvky jsou - moderátoři Martin Veselovský a Filip Horký ukázali fotky koček, ostatní zveřejňují tipy na výlety, recepty nebo se chtějí seznamovat. Výběr z nejlepších komentářů najdete v úvodní galerii.

Samotný tiskový mluvčí, který je na Twitteru velmi aktivní (od založení účtu roku 2015 napsal skoro 14 tisíc tweetů), si z bojkotu nic nedělá. "Za pikantní považuji, že jde o reakci na zveřejnění výhrůžek příznivců Milionu chvilek nenávisti vůči mně - vyhrožovali mi po bolševicku kriminalizací. Před časem komentátor Honzejk vyhlásil akci 'blokujte Ovčáčka' a výsledkem je, že mám násobně vyšší počet followerů. Nijak mne to tedy netrápí. Ono je to zase přejde. Teď je horko a to mnohé zmáhá," sdělil Aktuálně.cz.

Výběr top komentářů z Twitteru Jiřího Ovčáčka alias @PREZIDENTmluvci najdete v úvodní galerii.

reklama

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější