Zeman Ovčáček Prohlédni si galerii

#galerie: Ovčáčkův twitterový lifestyle blog - fotky zvířat, seznamka i recepty

Tipy na pálení slivovice, polední menu nebo zajímavosti ze zvířecí říše. Ne, Jiří Ovčáček nezměnil profesi, jen se na jeho twitterovém účtu v posledních dnech objevují stovky komenářů, které nijak nesouvisejí s publikovanými informacemi z Hradu. Lidé se baví a vzdělávají, prezidentova tiskového mluvčího to netrápí - a všichni jsou spokojeni. Jak se z jednoho z nejsledovanějších účtů stal účet ještě sledovanější?

Celou srandu spustil uživatel vystupující pod účtem Jie neboli "glosátor českého bizáru", který je parodií na někdejšího čínského poradce prezidenta Miloše Zemana Jie Ťien-minga. Na Twitteru, kde má více než 11 tisíc sledujících a kde satiricky komentuje českou politiku (zvláště pak osobu prezidenta a jeho mluvčího), vybídl ostatní, aby příspěvky Jiřího Ovčáčka proměnili v lifestyle blog.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

A to by nebyli uživatelé českého Twitteru, aby se toho nechytli. Na Ovčáčkově účtu se tak začaly objevovat různé druhy komentářů, které absolutně nesouvisejí s tím, o čem příspěvky jsou - moderátoři Martin Veselovský a Filip Horký ukázali fotky koček, ostatní zveřejňují tipy na výlety, recepty nebo se chtějí seznamovat. Výběr z nejlepších komentářů najdete v úvodní galerii.

Samotný tiskový mluvčí, který je na Twitteru velmi aktivní (od založení účtu roku 2015 napsal skoro 14 tisíc tweetů), si z bojkotu nic nedělá. "Za pikantní považuji, že jde o reakci na zveřejnění výhrůžek příznivců Milionu chvilek nenávisti vůči mně - vyhrožovali mi po bolševicku kriminalizací. Před časem komentátor Honzejk vyhlásil akci 'blokujte Ovčáčka' a výsledkem je, že mám násobně vyšší počet followerů. Nijak mne to tedy netrápí. Ono je to zase přejde. Teď je horko a to mnohé zmáhá," sdělil Aktuálně.cz.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Výběr top komentářů z Twitteru Jiřího Ovčáčka alias @PREZIDENTmluvci najdete v úvodní galerii.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější