Emoji úvodní na výšku

Páteční bizár: Čím více emoji, tím více sexu

Digitální hieroglyfy dnes používá při komunikaci asi každý, snad s výjimkou Jirky Ovčáčka na svém oficiálním profilu (přece jenom je nově katolík) a jak se říká ve světě digitálu - jeden zdvižený palec vynahradí tisíce slov. Nové vědecké studie z Kinseyho Institutu každopádně přichází s tvrzením, že množství používaných emoji při komunikaci ovlivňuje i množství sexu.

Digitál je rychlý, písmenka pomalá

Ať chcete, nebo ne, online komunikaci se v době sociálních sítí a přicházejícího 5G signálu nevyhnete. Email je dostupný jak z kavárny, tak z horského jezírka a hambaté fotky se dají poslat za pár sekund kolem celé zeměkoule. Rychlost při komunikaci rozhoduje a nejrychlejší způsob odpovědi třeba v Messengeru je prostě prdnout na něčí zprávu emotikon. Kromě rychlosti jsou ale emotikony důležité i k sebevyjádření. Podle 30 % účastníků studie jsou to právě hieroglyfické obrázky, které dodávají zprávám punc osobitosti (není divu, částečně totiž nahrazují nonverbální komunikaci a pomáhají třeba odhalit ironii).

Video: Youtube.com

Čím více emotikonů, tím více intimity 

"Naše studie naznačuje, že užití emotikonů v komunikaci s potenciálními partnery může po první schůzce vést k lepšímu navazování dlouhodobého vztahu i k následným interakcím sexuálního charakteru," píší autorky a autor studií, ve kterých výzkumníci zkoumali sexuální život zhruba 5 000 Američanek a Američanů za poslední rok. Autoři zároveň dodávají, že užívání emotikonů mimo jiné vysílá k potenciálnímu protějšků i zprávu o citlivosti dané osoby.

Takže, jak jste na tom s emoušema? Dejte nám vědět komentářem třeba v emoji jazyce…

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější