Jurský park

Kinovýhled na červen: Poklidnější období?

Kalendář si s námi trochu pohrál a s prvním čtvrtkem horkého června si docela počkal. Proto až nyní tasíme filmové hity, které si mohou středoškoláci poslední školní měsíc vychutnat. A vysokoškoláci si aspoň trochu odpočinou mezi zkouškami. Takže, na co do kina?

Nenápadné blockbustery

Můžou za to zřejmě Hvězdné války, kterým i v nečekaném termínu ostatní snímky vyklidily pole. Ačkoli se Solovi v kinech nedaří zdaleka tak, jak by si vedení Disneyho přálo, popcornové chuťovky se zalekly a pošetřily favority až na druhou polovinu měsíce. Třetí červnový čtvrtek se tak dočkáme pokračování veleúspěšné ságy o Jurském světě, tentokrát s podtitulem Zánik říše. Trailery zatím kdovíjak lákavě nevypadají, ovšem tři roky starý kousek, který slavnou trilogii vytáhl ze zapomnění, se nakonec stal masivním hitem, a tak není důvod se obávat, že to Chris Pratt a jeho dinosauří parťáci nedokážou znovu.

Úplnému konci měsíce pak bude vévodit další pokračování tři roky starého trháku. Sicario 2: Soldado opět láká na Joshe Brolina a Benicia Del Tora, kteří nám ukáží, že v současném světě ovládaném mafiánskými kartely není pro morálku místo. Už jednička totiž předvedla drsný svět bez spravedlnosti, v němž prim hrají peníze, a buďme si jisti, že vynikající scenárista Taylor Sheridan nohu z plynu rozhodně nesundá.

Strach i zábava

První polovina měsíce se, jak už bylo napsáno, drží trochu zkrátka, a tak se těšme spíše na menší snímky. Britský horor Ghost Stories představuje velmi neobvyklou směs lekacího hororu, duchařské konspirace i tradičních britských elementů. Pokud se v kině rádi bojíte, určitě mu dejte šanci, společně s měsíc starým Tichým místem se jedná o jednoznačně nejděsivější letošní kousky.

Zmíněná středoškolská mládež by mohla ocenit dva snímky, přitom tak výrazně odlišné. Komediální romance Já, Simon nabízí americky vyhlazený pohled na dospívání homosexuálního mladíka, který musí přijmout sám sebe. Naopak tuzemský taneční film Backstage slibuje neokoukanou zábavu pro všechny milovníky hip hopu a street dance.

A na závěr ještě pár komedií pro odlehčenější léto: Debbie a její parťačky stojí na hvězdném obsazení (Sandra Bullock, Cate Blanchett, Rihanna a další) a snaží se přijít s ženskou verzí slavných Dannyho parťáků.

Zato Amy Schumer si tradičně jede svůj styl oplácané velkohubé outsiderky, se kterou se bude moci mnoho žen a dívek ztotožnit ve snímku Jsem božská. Ženy prostě vládnou, takže na popcorn, hrůzu či emancipovanou zábavu vyrazte bez obav do kin!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější