Zrodila se hvězda - foto

Kinovýhled na říjen: Oscarová sezóna začíná

Jako každý podzim se i letos začínáme chystat na oscarovou jízdu, a to hned několika zajímavými kousky. Které byste neměli minout?

Zase ten šoubyznys

Klasika s Barbrou Streisand a Krisem Kristoffersonem se dočká další verze, tentokrát upravené pro 21. století. Zrodila se hvězda sleduje lásku úspěšného rockera, jehož sláva je však už za zenitem, a mladé nadějné zpěvačky, jež ho postupem času přeroste.

Předvídatelný příběh nezabrání tomu, aby si ho především divačky užily, neboť o romantiku nouze nebude; na Bradleyho Coopera i překvapivě příjemnou Lady Gaga v hlavních rolích se navíc dívá velmi příjemně. Pokud máte rádi vymazlené limonády, tuhle si můžete dopřát už první říjnový čtvrtek.

Dobývání vesmíru stylově

Damien Chazelle má sice lehce přes třicet, ale už se stačil zapsat mezi nejvýraznější talenty současného filmu. Whiplash a především předloňský La La Land byly hity a nyní tasí velmi ambiciózní téma: Apollo 11 a dobytí Měsíce. O přípravách na jeden z nejnáročnějších úkolů, které se lidstvu podařilo splnit, pojednává snímek První člověk. V úloze Neila Armstronga se představí osvědčená hvězda Ryan Gosling a musímE prozradit, že Chazelle nezklamal ani tentokrát. Strhující audiovizuální jízda představí vesmír tak, jak jsme ho ještě mnohokrát neviděli, takže hned 11. října bez váhání vyrazte do kina!

Výrazná česká stopa

Toman, Hovory s TGM, Zlatý podraz. Hned tři seriózní tuzemské kusy se představí v tomto sychravém měsíci a všechny mají nejvyšší ambice.

Prostřednictvím postavy komunistického zločince Zdeňka Tomana se vrací na režijní stoličku Ondřej Trojan, autor Občanského průkazu či Želar.

Hovory s TGM budou o poznání komornější, avšak příznivci historických témat si rekonstrukce slavných dialogů mezi naším prvním prezidentem a Karlem Čapkem jistě vychutnají.

A konečně Zlatým podrazem se vrací Radim Špaček (Pouta, Místa) a i on zabrousí do (ne)dávné minulosti - konkrétně do konce 40. let, kdy komunistický převrat odnesla československá basketbalová špička. Český film je bezesporu v lepší formě než minulý rok, takže se nebojme na domácí kousky vyrazit do kina.

Komiks, krev a bizárky

V říjnu se však vyrojí i spousta dalších děl, která stojí za pozornost, tak jen v rychlosti. Komiksovka Venom slibuje temnější atmosféru a láká na oblíbeného Toma Hardyho v hlavní roli. Pokud jste unaveni převeselými marvelovkami, tohle by mohl být váš šálek krve.

Remake slavného hororu Halloween si své fanoušky také najde a zvědavi musíme být i na nezvyklý mysteriózní thriller Zlý časy v El Royale.

A pokud chcete opravdový bizár, doporučímE temnou skandinávskou fantasy komedii Tina a Vore, která vás donutí zamyslet se nad vícero věcmi, než byste chtěli.

V říjnu to prostě bude stát za to!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější