Jan Palach - intro

Kinovýhled na srpen: Tom Cruise i Jan Palach - hrdinové filmového plátna v srpnu

Karlovy Vary za námi, Letní filmová škola se pomalu blíží k závěru, a tak pro fanoušky filmu nastává trochu zklidnění. Nebo snad ne? Žhavý srpen nabídne řadu očekávaných pecek!

Další Cruisova mise

Hned první srpnový čtvrtek se dočkají všichni příznivci akčních kousků, jelikož šestý díl série Mission: Impossible s podtitulem Fallout se prý zase povedl. Tom Cruise je pořád ve formě a pod režijní taktovkou Christophera McQuarrieho, jenž se osvědčil už u minulého dílu, si to očividně dává i v 56 letech. Jedna z nejpropracovanějších produkcí roku by měla do kin přitáhnout všechny milovníky kvalitní filmařiny.

Muzikály z nejklasičtějších

O měsíc dřív než loni se rozjíždí Projekt 100. Proč? Letošním tématem jsou muzikály, což je pro letní kina pravé požehnání. Takže není důvod čekat až do září, že. Od prvního srpnového dne můžete navštěvovat pětici pěveckých a tanečních legend: Limonádový Joe aneb Koňská opera, Moulin Rouge, Rocky Horror Picture Show, Vlasy a Zpívání v dešti. No řekněte, copak lze takové klasiky minout? Drink v ruce a velké plátno zaručí, že vás slavné tóny v klidném sezení rozhodně nenechají…

Rasismus včera a dnes

Od 16. srpna se v kinech objeví novinka angažovaného amerického režiséra Spikea Leeho, kterou si zamilovali diváci nejen na letošním festivalu v Cannes. Pod nevyslovitelným názvem BlacKkKlansman se skrývá skutečný příběh černošského policisty v rasistickém prostředí 70. let pronikl do lokální buňky Ku-Klux-Klanu a přispěl ke zbourání mnoha předsudků. Zábavný i poučný snímek o aktuálním tématu.

Okupace a Palach

Není náhodou, že v netradiční úterý termín se v kinech objeví novinka o tuzemské historii. Na padesátileté výročí okupace totiž připadne premiéra snímku Jan Palach. Režisér Robert Sedláček, který se v posledních letech ve sféře historických filmů a seriálů osvědčil, připravil rekonstrukci, jež bezesporu vyvolá další kontroverzi. Doufejme, že se bude především jednat o dobrý film - o jeho důležitosti totiž pochyby nejsou.

Letní zábava

Pokud se cítíte zahlceni těžšími tématy, nezoufejte. Srpen rozhodně nabídne i dost odlehčených snímků pro pravou letní pohodu. Za všechny jmenujme druhé pokračování možná nejlepší pixarovky Úžasňákovi, béčkovou děsivou zábavu s Jasonem Stathamem s názvem MEG: Monstrum z hlubin, ztřeštěnou komedii Špión, který mi dal kopačky nebo hranou variaci na Medvídka Pú s názvem Kryštůfek Robin.

Pohoda prostě musí být!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější