festivaly

4 věci, bez kterých nepřežijete žádný letní fesťák

Každému zelenáči je jasné, že bez stanu nebo pláštěnky si festival příliš neužije. Zkušení festivaloví matadoři ale mají seznamy „co s sebou“ mnohem vyladěnější. Přečtěte si, co si s sebou na festival určitě nesmíte zapomenout vzít.

1. Pohory

Stručně a jednoduše - v holinkách, které jsou extra super trendy, je zima, vytváří se v nich rybníky potu a bortí se v nich chodidlová klenba. Kdežto pohory vám taky nepromoknou, je v nich teplo a o pohodlně a pozor - díky membráně větrají!

festivaly
life
Neseďte doma a vyrazte na letní fesťáky! Přehled akcí, na kterých nemůžete chybět
18. 6. 2018
4 minuty festivalových tipů

2. Starý mobil

Smartphony jsou na festivalech fakt užitečné, protože s nimi můžete neustále instagramovat a twítovat. Tyhle aktivity vám ale ubírají šťávu v baterce, kteréžto tyhle novodobé mobily - přiznejme si to už konečně - moc nenasály. Doporučuju tedy vytáhnout s sebou starou Nokii, kterou můžete v mezičase nabíjení chytrého telefonu (což bude tedy většinou) používat k lokaci sebe i svých přátel.

3. Vaření

Jakkoli se vám to může zdát důchodcovské, vystrčit ráno hlavu ze stanu a hodit na soukromý plamínek vlastní kafe nebo čaj bez nutnosti se tlačit ve frontě a utrácet nehorázné prachy za šmakulády… No je to luxus větší, než si tu snídani koupit. A to nemluvím o možnosti občerstvit své vnitřnosti snesitelným hlavním jídlem (např. kuskusem s tuňákem).

4. Špunty

Zvukaři jsou ohluchlí, takže pouští kapely hrozně nahlas. Jinak si neumím vysvětlit důvod, který vede ke konstantnímu zesilování hudební produkce (a to nejen na festivalech). Když si do uší strčíte špunty, uslyšíte všechno, jen o pár zvukových hladin níž. A dokonce i po zhlédnutí metalového koncertu budete moct usnout, aniž by vás budilo pískání vlastních uší.

Text: Eva Samšuková

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější